آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل پس از تعویض موتور یخچال

parhamm

کاربر
2011-08-10
2
1
سلام دوستان

یه یخچال Westfrost دارم که موتورش سوخت. زنگ زدیم بخش سرویس اومدن موتور رو عوض کردن. موتور قبلی دانفوس بود (این مشخصات روش بود: TL5F/102G/4501). موتور جدید هم دانفوس گذاشتن روش ( TLS4FT/102G/4427) ظاهرا توان 1/6 است.
از دیروز که موتور تعویض شده صدای موتور به نظر زیاد میاد و موتور همین طور کار می کنه. به تعمیرکار زنگ زدیم میگه درجه رو بیارین پایین. گذاشتین رو 1 موقت قطع شد. شاید در طول روز چند بار معدود قطع بشه اما این اصلا قابل قیاس با کار کرد قبلی نیست. قبلا یه نیم ساعتی کار می کرد بعد خاموش می شد.
نکته اینجاست که اصلا مگه با تعویض موتور باید کارکرد یخچال فرق کنه؟ من می خوام از 7 درجه موجود بر حسب نیازم استفاده کنم. تا جایی که من می دونم، درجه حرارت داخل یخچال داره اندازه گیری میشه و به موتور فرمان روشن خاموش داده میشه. حالا با توجه به قدرت موتور یه مدت مشخصی طول می کشه تا سمای داخل یخچال به حد مطلوب برسه که در این شرایط به موتور فرمان خاموش داده میشه.
تغییراتی که بعد از تعویش موتور پیش اومده:
1- صدای موتور کمی زیاد تره
2- داخل یخچال بخش بالای یخچال کمی برفک زده.
3- موتور یا خاموش نمیشه یا دیر به دیر خاموش میشه
4- از داخل یخچال (بخش بالایی که لوله زیاد داره) صدایی شبیه فیش فیش میاد که با باز کردن در یخچال شنیده میشه.
5- دو پهلوی یخچال (نزدیک پشت یخچال) کمی گرم میشه که این مورد هم قبلا نبود

آیا مشکل می تونه از گاز یخچال باشه؟ یا کیفیتش؟ یا فشارش؟
اینکه ترموستات دقبقا هم زمان با سوختن موتور از کار افتاده باشه کمی بعیده.
یخچال رو 8 سال هست که داریم. مدل یخچال فریزر دو قلو هست که کنار هم قرار می گیرند و کاملا از هم مستقلند.

آخرین ویرایش:

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
سلام دوستان

یه یخچال Westfrost دارم که موتورش سوخت. زنگ زدیم بخش سرویس اومدن موتور رو عوض کردن. موتور قبلی دانفوس بود (این مشخصات روش بود: TL5F/102G/4501). موتور جدید هم دانفوس گذاشتن روش ( TLS4FT/102G/4427) ظاهرا توان 1/6 است.
از دیروز که موتور تعویض شده صدای موتور به نظر زیاد میاد و موتور همین طور کار می کنه. به تعمیرکار زنگ زدیم میگه درجه رو بیارین پایین. گذاشتین رو 1 موقت قطع شد. شاید در طول روز چند بار معدود قطع بشه اما این اصلا قابل قیاس با کار کرد قبلی نیست. قبلا یه نیم ساعتی کار می کرد بعد خاموش می شد.
نکته اینجاست که اصلا مگه با تعویض موتور باید کارکرد یخچال فرق کنه؟ من می خوام از 7 درجه موجود بر حسب نیازم استفاده کنم. تا جایی که من می دونم، درجه حرارت داخل یخچال داره اندازه گیری میشه و به موتور فرمان روشن خاموش داده میشه. حالا با توجه به قدرت موتور یه مدت مشخصی طول می کشه تا سمای داخل یخچال به حد مطلوب برسه که در این شرایط به موتور فرمان خاموش داده میشه.
تغییراتی که بعد از تعویش موتور پیش اومده:
1- صدای موتور کمی زیاد تره
2- داخل یخچال بخش بالای یخچال کمی برفک زده.
3- موتور یا خاموش نمیشه یا دیر به دیر خاموش میشه
4- از داخل یخچال (بخش بالایی که لوله زیاد داره) صدایی شبیه فیش فیش میاد که با باز کردن در یخچال شنیده میشه.
5- دو پهلوی یخچال (نزدیک پشت یخچال) کمی گرم میشه که این مورد هم قبلا نبود

آیا مشکل می تونه از گاز یخچال باشه؟ یا کیفیتش؟ یا فشارش؟
اینکه ترموستات دقبقا هم زمان با سوختن موتور از کار افتاده باشه کمی بعیده.
یخچال رو 8 سال هست که داریم. مدل یخچال فریزر دو قلو هست که کنار هم قرار می گیرند و کاملا از هم مستقلند.

1-اگه از قبل کمپرسور 1/6 بسته بود و سرمای مطلوب داری
احتمال وجود هوا در سیستم هستش. و صدای موتور هم میتونه از شارژ گاز زیاد و ... باشه .

2- اگه میتونی اواپراتور رو رویت کنی و دیدی بخشی از اواپراتور برفک زده و بقیه قسمت هاش برفک نداره یا گازش گیره و یا گازش کمه و ...

3- کمپرسور تا زمانی کار میکنه که دمای داخل یخچال به دمای تنظیم شده برسه. " د
لیلش اینه که برودت مورد نیاز رو نداری"

4- اون صدا هم زمانی میشنوی که کمپرسور توی مدار هستش و داره خوب مایع مبرد رو توی اواپراتور پودر میکنه.

5- در یخچال های جدید لوله کندانسر را توی بدنه کار میزارن تا هم گاز کاملا تبدیل به مایع بشه و هم از عرق کردن بدنه جلوگیری کنه.

parhamm

کاربر
2011-08-10
2
1

1-اگه از قبل کمپرسور 1/6 بسته بود و سرمای مطلوب داری
احتمال وجود هوا در سیستم هستش. و صدای موتور هم میتونه از شارژ گاز زیاد و ... باشه .

2- اگه میتونی اواپراتور رو رویت کنی و دیدی بخشی از اواپراتور برفک زده و بقیه قسمت هاش برفک نداره یا گازش گیره و یا گازش کمه و ...

3- کمپرسور تا زمانی کار میکنه که دمای داخل یخچال به دمای تنظیم شده برسه. " د
لیلش اینه که برودت مورد نیاز رو نداری"

4- اون صدا هم زمانی میشنوی که کمپرسور توی مدار هستش و داره خوب مایع مبرد رو توی اواپراتور پودر میکنه.

5- در یخچال های جدید لوله کندانسر را توی بدنه کار میزارن تا هم گاز کاملا تبدیل به مایع بشه و هم از عرق کردن بدنه جلوگیری کنه.

خیلی ممنون بابت پاسخی که دادین.
چیزی که من نمی تونم توضیحی براش پیدا کنم اینه که چرا بعد از تعویض کمپرسور، باید درجه یخچال رو روی 1 بگذارم. قبلا بین 3 و 4 بود. اگر درجه روی 2 قرار بگیره کمپرسور تقریبا هیچ وقت خاموش نمیشه و برودت داخل یخچال به بیش از حد مطلوب می رسه بطوریکه غذا در طبقه فوقانی داخل یخچال به حالت نیمه یخ زده در میاد. این موضوع هیچ ارتباطی به کمپرسور نمی تونه داشته باشه تا جایی که من می دونم. به ترموستات ربط داره که اون هم قبل از تعویض کمپرسور داشت درست کار می کرد.

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
خیلی ممنون بابت پاسخی که دادین. چیزی که من نمی تونم توضیحی براش پیدا کنم اینه که چرا بعد از تعویض کمپرسور، باید درجه یخچال رو روی 1 بگذارم. قبلا بین 3 و 4 بود. اگر درجه روی 2 قرار بگیره کمپرسور تقریبا هیچ وقت خاموش نمیشه و برودت داخل یخچال به بیش از حد مطلوب می رسه بطوریکه غذا در طبقه فوقانی داخل یخچال به حالت نیمه یخ زده در میاد. این موضوع هیچ ارتباطی به کمپرسور نمی تونه داشته باشه تا جایی که من می دونم. به ترموستات ربط داره که اون هم قبل از تعویض کمپرسور داشت درست کار می کرد.
زیاد کار کردن و خاموش نشدن بدلیل فرمان ندادن و یا سنس نشدن دمای داخل یخچال هستش بالب ترموستات یا سنسور اواپراتور رو چک کنید در صورت سالم بودن ترموستات یا برد ایراد دارد

kambiz_g

کاربر
2009-01-21
12
18
متاسفانه بازار پر شده از گاز نامرغوب
خداییش تعمیرکار هم مقصر نیست
یه بنده خدایی از همکارهای ما رفته گاز یخچال خریده به شرط 95 درصد خالصی گاز
باورتون نمیشه 17 تا موتور نصب کرده و با این گاز یخچالها رو پر کرده
هر 17 تا موتور بعد چند ماه سوختن و کار کشیده به شکایت و این حرفا
حالا گاز رو برداشته برده داده محیط زیست برای چک کردن درصد خالصی
بعد از چک مشخص شده که تنها 13 درصد از کپسول گاز بوده و بقیه همش ناخالصی بوده

t-mairkar62

کاربر
2010-11-16
25
96
با عرض سلام به شما و دوستان بازار پر شده از گازهای تقلبی ما خودمون از استاندارد با دستگاه گاز هامونو امتحان کردند گاز 134 بیشترش 22 بود 22 بیشترش 134 اصلا معلوم نیست این همه محصول تقلبی از کجا و توسط کی میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اما در باره یخچال شما اگر موتور قبلیش 5ft و جدید رو با4ft جایگزین شده تا اونجایی که من میدونم موتور 5 اف تی موتور 1/6 هستش و لی موتور 4 اف تی قدرتش از 1/6 کمتر و اگر اشتباه نکنم 1/8 باشه و احتمالا کلا قدرت موتور کمه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

ساور

کاربر
2014-07-05
5
3
گرگان
دوست عزیز گفته استاد تایید میکنم که موتور تعویضی شما از لحاظ قدرتی با هم هم خوانی نداره و به احتمال زیاد لوله‌های اواپراتو گیر داره که اگر لوله مویی تعویض شه خیلی نتیجه بهتری میگیرید موفق باشید

tamizkar

کاربر
2013-07-21
31
33
قابل توجه دوستان عزیز
اولا موتورهای TL5Fو TLS4FT هر دو دارای قدرت 1/8 اسب می باشند و تفاوتی در قدرت ندارند.
اما اشکالات مزبوری که مصرف کننده اشاره نموده اند.
درجه ترموستات را روی هر شماره ای که بگذاریم فرمان قطع صادر نمی کند مثلا اگر شماره را روی عدد 7 بگذاریم الخصوص در فصل تابستان علاوه بر اینکه عمل قطع انجان نمی گیرد یا خیلی دیگر عمل می کند تازه اگر دمای محیط 25 با رطوبت نسبی 60 باشدبدلیل برفک بیش از حد سرما هم کم می شود اما اگر در فضل زمستان باشد هوای سرد و حجم داخلی هم از مواد غذائی انباشته نشده باشد و در ضمن درب زیاد باز و بسته نشود و دیگر شرایط مهیا باشد احتمال دارد عمل اتوماتیک انجام شود.اما بنظر می رسد یخچال شما یا در مسیر گاز روغن دارد یا گاز کم یا زیاد یا گاز نامرغوب یا هوا داخل سیستم قرار دارد کلا توسط تعمیر کار با تجربه بایستی بازدید شود.و بقیه مسائل از جمله گرم شدن بدنه و.. قبلا هم بوده اما شما توجه نکردین و حالا حساس شدین
خدا نگهدار تمیزکار 94/06/15

آخرین ویرایش:

Zarei327

کاربر
2019-03-15
16
2
39
دوست گرامی
مگه روغن داخل موتور با گاز مخلوط نمیشود ودر سیستم گردش کند

بالا