آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نشناختن سی دی رام و سی دی رایتر

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
642
3,504
سلام اساتید محترم طاعاتتان قبول
احتراماً
سیستم pc من مدتی است که سی دی رام و سی دی رایتر را نمی شناسد و خوب اجرا نمی کند یعنی بعضی وقتها موقعی که سیستم را روشن میکنم اصلاً آیکون آنها در my computer نیست و بعضی وقتها هم که سیستم آنها را میشناسد با دبل کلیک روی آنها پیغام ارور که ویندوز نمی تواند سی دی را اجرا کند میدهد و بعضی اوقات هم با دبل کلیک روی آیکونهای آنها سی دی باز میشود ولی به صورت سی دی خام یعنی هیچ فایلی را نشان نمیدهد ولتاژهای 5 و 12 ولت هم سالم بودند سی دی ها هم سالم و مطمئن بودند و با چند سی دی مختلف تست کردم شایان ذکر است که سی دی رام وسی دی رایتر از نوع IDE و هارددیسک از نوع SATA میباشد لطفاً اساتید محترم جهت رفع عیب راهنمائی بفرمائید
قبلاً از محبت دوستان محترم سپاسگذارم

esmail20

کاربر
2011-06-15
23
76
kurdistan
سلام اساتید محترم طاعاتتان قبول احتراماً سیستم pc من مدتی است که سی دی رام و سی دی رایتر را نمی شناسد و خوب اجرا نمی کند یعنی بعضی وقتها موقعی که سیستم را روشن میکنم اصلاً آیکون آنها در my computer نیست و بعضی وقتها هم که سیستم آنها را میشناسد با دبل کلیک روی آنها پیغام ارور که ویندوز نمی تواند سی دی را اجرا کند میدهد و بعضی اوقات هم با دبل کلیک روی آیکونهای آنها سی دی باز میشود ولی به صورت سی دی خام یعنی هیچ فایلی را نشان نمیدهد ولتاژهای 5 و 12 ولت هم سالم بودند سی دی ها هم سالم و مطمئن بودند و با چند سی دی مختلف تست کردم شایان ذکر است که سی دی رام وسی دی رایتر از نوع IDE و هارددیسک از نوع SATA میباشد لطفاً اساتید محترم جهت رفع عیب راهنمائی بفرمائید قبلاً از محبت دوستان محترم سپاسگذارم
دوست عزيز سلام.مشكلى كه فرموديد سي دي را بصورت خام باز كرده و فايل انرا نشان نمي دهد از لنز سي دي رايتر است.كه تعويض لنز هم به علت مقرون به صرفه نبودن توصيه نمي شود.

آخرین ویرایش:

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
642
3,504
دوست عزيز سلام.مشكلى كه فرموديد سي دي را بصورت خام باز كرده و فايل انرا نشان نمي دهد از لنز سي دي رايتر است.كه تعويض لنز هم به علت مقرون به صرفه نبودن توصيه نمي شود.
سلام
ضمن تشکر از محبت شما باستحضار میرسانم که خودم ابتدا به کابلهای ide شک کردم و تعویض کردم که نشد ولی با نا امیدی تصمیم به تعویض ویندوز کردم و تنها ترسم این بود که سی دی بوت نیز اجرا نشود که خوشبختانه سی دی در تمام مراحل اجرا و با نصب ویندوز مشکل حل شد

amiralfred

کاربر
2011-11-18
9
19
دوست عزيز ....
برو قسمت باياس (ست آپ) ببين اسم دستگاه رو مينويسه اگه نوشته
بعد برو ماي كامپيوتر راست كليك گزينه manage
سمت چپ disk managment
سمت راست درايو سي دي رام هست و اگه هست روش كليك و گزينه properties
در پنجره جديد ببين اسم دستگاه رو نوشته و اگه ننوشته ايراد از آي سي مركزي همون آي سي اصلي برد است.و بيخيال دستگاه شو.

اگه همه چيز درست بود (ويروسي در سيستم نبود)
اپتيك بات الكل ايزوپروپيل و گوش پاك كن تميز شود و اگر جواب نداد به علت خرابي اپتيك بيخيال تعمير شو

بالا