آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: داغ كردن بيش از حد CPU

ali8889

کاربر
2010-10-22
447
1,823
با سلام دوستان يك مادربرد MSI دارم كه دماي CPU را بالاي 90 درجه ميبره و بعد خاموش ميشه بايوس مادربرد را هم پروگرم كردم اما تغييري نكرد در ضمن CPU را هم عوض كردم اما تغييري نكرد ممنون ميشم راهنمايي فرماييد

ALI.RISIVER

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
774
1,839
USA
WWW.ALIRISIVER.TK
با سلام دوستان يك مادربرد MSI دارم كه دماي CPU را بالاي 90 درجه ميبره و بعد خاموش ميشه بايوس مادربرد را هم پروگرم كردم اما تغييري نكرد در ضمن CPU را هم عوض كردم اما تغييري نكرد ممنون ميشم راهنمايي فرماييد

این مشکل معمولا به دلیل تغییر ولتاژهای ورودی به cpu به احتمال زیاد ولتاژها زیاد شدن و ممکن رگلاتورها اطراف سوکت پردازنده خراب باشد رگلتورها تست کنید در ضمن مدل مادربرد هم عنوان کنید

dadashmm

کاربر
2011-05-25
7
56
این مشکل معمولا به دلیل تغییر ولتاژهای ورودی به cpu به احتمال زیاد ولتاژها زیاد شدن و ممکن رگلاتورها اطراف سوکت پردازنده خراب باشد رگلتورها تست کنید در ضمن مدل مادربرد هم عنوان کنید
روش تست رگلاتورهای اطراف سوکت چگونه می باشد لطفآ راهنمایی کنید

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,773
25,692
با درود ////دوست گرامی در بعضی موارد خشک شدن سیلیکون که جهت انتقال گرما از cpuبه رادیاتور استفاده میشود و خرابی فن رادیاتور هم باعث ایجاد این مشکل میگردد /////بدرود

esmail20

کاربر
2011-06-15
23
76
kurdistan

سلام.من خودم موردى داشتم كه مانند مورد شما سي پي يو بيش از حد داغ شده و سيستم خاموش ميشد كه با نصب فن نو مشكل حل شد.استفاده از خمير سيليكون هم فراموش نشود.

ali_r714

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-08-25
404
2,338
خراسان رضوی
روش تست رگلاتورهای اطراف سوکت چگونه می باشد لطفآ راهنمایی کنید
با سلام
دوستان فکر میکنم منظور شما از رگولاتور همان ماسفت باشد،درست است ؟؟؟

sam_electronic

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-30
500
4,134
میناب
www.irantk.ir
با سلام

شما با توجه به راهنمای دوستان پاور کامپوتر خودتون رو هم عوض کنید

زیر سی پی یو از گریس هدسینگ استفاده شود

فن cpu تعویض شود

خازنهای اطرافcpu مادربرد رو هم تعویض کنید.

موفق باشید.

sam_electronic

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-30
500
4,134
میناب
www.irantk.ir

ali8889

کاربر
2010-10-22
447
1,823
با تشكر از راهنمايي هاي دوستان من تمام رگوراتورهاي اطراف مادربرد با همين مادربرد(MSI KN6PGM) كه داشتم عوض كردم اما دما هنوز بالاي 80 ميره جالب اينجاست كه وقتي دما بالاي 80 ميره و مادربرد خاموش ميكنه بلافاصله كه CPU با دست لمس ميكنم داغي CPU طبيعي است يعني مثل يك مادربرد سالم CPU داغ ميكنه فن CPU عوض كردم اما يكي از دوستان فرمودند از گريس هدسينگ استفاده كنيد من تا حالا نديدم ممنون ميشم بيشتر توضيح فرماييد در ضمن يادم رفت پاور را هم عوض كردم اما تاثيري نداشت

sam_electronic

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-30
500
4,134
میناب
www.irantk.ir
با تشكر از راهنمايي هاي دوستان من تمام رگوراتورهاي اطراف مادربرد با همين مادربرد(MSI KN6PGM) كه داشتم عوض كردم اما دما هنوز بالاي 80 ميره جالب اينجاست كه وقتي دما بالاي 80 ميره و مادربرد خاموش ميكنه بلافاصله كه CPU با دست لمس ميكنم داغي CPU طبيعي است يعني مثل يك مادربرد سالم CPU داغ ميكنه فن CPU عوض كردم اما يكي از دوستان فرمودند از گريس هدسينگ استفاده كنيد من تا حالا نديدم ممنون ميشم بيشتر توضيح فرماييد در ضمن يادم رفت پاور را هم عوض كردم اما تاثيري نداشت

با سلام
چند دقیقه کار میکنه .داغ میشه ..خازنهای صافی روی مادر برد رو عوض کردید
شما از یک cpu دیگه استفاده کنید
منظور از گریس هد سینگ همون خمیر سلیکون هستش

موفق باشید

بالا