آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل روشن نشدن پاور گرين مدل Power Green GP330A

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

1357

کاربر
2007-08-16
15
78
با سلام به همه دوستان

من یه پاور دارم که روشن نمیشه (مدل green gp330a )ولتاژ استندبای داریم اما رو شن نمیشه.فیوز و پل دیود ورودی سالمه تست کردم.تمام خازن های موجود در مدار از نظر ظاهر سالم هستند.ترانزیستور های سوییچینگ (نمیدونم بهشون چی میگن همون دو ترانزیستوری که به هیتسینگ طرف اولیه ترانس هستند)سوخته بودند عوض کردم در ضمن آیسی سه پایه کنار اون دو ترانزیستور هم که نمیدونم اسمش چیه هم روی یه برد دیگه تست کردم سالمه.تو ثانویه ترانس هم دو دیود سوخته بود که عوض کردم کنار هر کدوم از اونها هم یه مدار اسنابر بود که مقاومتش سیاه شده بود که کلا حذفش کردم.آیسی سویچینگ tl494 رو روی یه برد دیگه تست کردم سالمه.چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه تست کنم فقط اینکه هنگام وصل سیم سبز به مشکی (روشن کردن دستی) یه صدای جیز میاد و هیچ اتفقی نمی افته(صدای جیز به اندازه کمتر از 1 ثانیه میاد و قطع میشه)در آخر بگم تو تعمیر پاور بی تجربه نیستم اما همچین با تجربه هم نیستم از الکترونیک یه چیزایی سرم میشه.از دوستان میخوام که بنده حقیر را کمک نمایید

خیلی ممنون

GP330A_.gif

پیوست‌ها

• 421.4 کیلوبایت بازدیدها: 648

esmail20

کاربر
2011-06-15
23
76
kurdistan
با سلام به همه دوستان من یه پاور دارم که روشن نمیشه (مدل green gp330a )ولتاژ استندبای داریم اما رو شن نمیشه.فیوز و پل دیود ورودی سالمه تست کردم.تمام خازن های موجود در مدار از نظر ظاهر سالم هستند.ترانزیستور های سوییچینگ (نمیدونم بهشون چی میگن همون دو ترانزیستوری که به هیتسینگ طرف اولیه ترانس هستند)سوخته بودند عوض کردم در ضمن آیسی سه پایه کنار اون دو ترانزیستور هم که نمیدونم اسمش چیه هم روی یه برد دیگه تست کردم سالمه.تو ثانویه ترانس هم دو دیود سوخته بود که عوض کردم کنار هر کدوم از اونها هم یه مدار اسنابر بود که مقاومتش سیاه شده بود که کلا حذفش کردم.آیسی سویچینگ tl494 رو روی یه برد دیگه تست کردم سالمه.چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه تست کنم فقط اینکه هنگام وصل سیم سبز به مشکی (روشن کردن دستی) یه صدای جیز میاد و هیچ اتفقی نمی افته(صدای جیز به اندازه کمتر از 1 ثانیه میاد و قطع میشه)در آخر بگم تو تعمیر پاور بی تجربه نیستم اما همچین با تجربه هم نیستم از الکترونیک یه چیزایی سرم میشه.از دوستان میخوام که بنده حقیر را کمک نمایید خیلی ممنون
سلام.در پاور ها سه قطعه si-di كه علامت دو ديود هم جهت روى انها حك شده وجود دارد.شما پايه هاى هر سه تاى ان ها را قلع كشى كرده و با اهم متر تست كنيد.

1357

کاربر
2007-08-16
15
78
با سلام
اگه منظور شما از سه قطعه si-di همون سه دیودی هست که روی سینک (همون ثانویه ترانس قرار دارد) بله تست کردم 2 تا از آنها سوخته بود عوض کردم.
متشکر از راهنمایی شما

1357

کاربر
2007-08-16
15
78
این قضیه لیمیت کردن دانلود چیه الان اومدم همین تصاویر پیوستی بالا رو دانلود کنم سیستم میگه تا ساعت 11 شب نمیتونی دانلود کنی یعنی لیمیت شدم 
اومدم با سرور تماس بگیرم که بازم نشد
گفتم یه پست دیگه نزنم دوستانی که میدونن همینجا جواب بنده رو بدهند؟

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,634
اصفهان
به نام خدا

سلام دوست عزیز. شما مسیر بیس ترانزیستورهایی که عوض کرده اید را بررسی نمایید. قطعاتی در مسیر هست که ممکن است آسیب دیده باشند.
همچنین مسیر دیودهایی که سوخته بودند را هم چک کنید.

esmail20

کاربر
2011-06-15
23
76
kurdistan
این قضیه لیمیت کردن دانلود چیه الان اومدم همین تصاویر پیوستی بالا رو دانلود کنم سیستم میگه تا ساعت 11 شب نمیتونی دانلود کنی یعنی لیمیت شدم
اومدم با سرور تماس بگیرم که بازم نشد
گفتم یه پست دیگه نزنم دوستانی که میدونن همینجا جواب بنده رو بدهند؟[/QU

نقل قول از جناب digital84

کلیه دوستان دقت کنند هنگام دانلود از نرم افزارهای مدیریت دانلود مانند اینتر دانلود منجر و یا فیری گیت و غیره و ذالک استفاده نکنند چون با این کار هر فایل به تکه های بیشتری تقسیم شده و از تعداد دانلود 10 فایل در شبانه روز شما کم میشه و با مشکل روبرو خواهید شد بهترین گزینه استفاده از مرورگر اینتر اکسپلرر میباشد و از امکانات خوده این مرورگر استفاده کنید نه نرم افزارهای کمکی و مضاعف امیدوارم که به این نکته به هنگام دانلود دقت لازم رو داشته باشید

1357

کاربر
2007-08-16
15
78
به نام خدا

سلام دوست عزیز. شما مسیر بیس ترانزیستورهایی که عوض کرده اید را بررسی نمایید. قطعاتی در مسیر هست که ممکن است آسیب دیده باشند.
همچنین مسیر دیودهایی که سوخته بودند را هم چک کنید.

خیلی ممنون از پاسخ شما 
مسیر ها رو دنبال میکنم نتیجه رو گذارش میدم

1357

کاربر
2007-08-16
15
78
با سلام
تو سینک اول که 2 تا ترانزیستور برای تبدیل dc to ac وجود داره کنار اون ها که فکر کنم یه ترانزیستور سویچ کننده حالت استندبای به حالت کاری میباشد خراب بود که با یه آیسی روی یه برد دیگه که روشن میشد عوض کردم اما داغ میکند (یعنی در حالت عادی به برق وصل میکنم داغ میکنه و هنگامی که سیم سبز رو به سیاه وصل میکنم هم روشن نمیشه و همچنان داغ میکند) البته لازم به ذکر است که سینک رو از اون ها جدا کردم  و گرمای شدیدی داره و دور و بر اون رو هم چند قطعه بود که تست کردم مسیر اون رو هم ادامه دادم که با یک ترانس به ثانویه وصل میشد که در اونجا فکر نمیکنم مشکلی باشه 
اگه میشه علت داغ شدن اون رو بگید و این که چگونه میشه اون رو رفع کرد!
با تشکر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا