آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل با MC34063

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,670
176,779
iRanTK.iR
قبلا این کارو کردم , در v+ هم افت ولتاژ دارم , آی سی 34063 رو هم عوض کردم اما نشد که نشد

سلام

پس مدار آي سي 7805 مشکلي نداره و مشکل شما در همين آي سي 34063 هست .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
سلام
من قسمتی از یک مدار رو برایتان آپلود کردم , همانطور که در شکل دیده میشه یه کانورتر هستش اما مشکل اینجاست که وقتی بار روش میندازم ولتاژ خروجی کاهش پیدا میکنه , من حداکثر 400میلی آمپر جریان نیاز دارم , کسی پیشنهادی داره برای بهبود این مدار؟
دوست عزیز در اینگونه مدارات تبدیل !!! پارامترهای مهمی دخیل هستند که به هیچ کدوم اشاره نکردین و مسلما سوال سطحی با پاسخ سطحی همراه خواهد بود .
اول اینکه این مدار را اماده اش تهیه کرده اید یا خودتون مونتاژ کردین ؟ بهتره منبع را نیز اشاره کنید .
برای اینکه بتونیم بهتر و بیشتر در خدمت تون باشیم باید به س<الات زیر پاسخ بزارید :
منبع ولتاژ ورودی اصلی برای کل مدار چطوری و ولتاژ و امپراژ ان چقدر است ؟
از چه نوع ؟ چوک یا ترانس فریت ؟ استفاده کردین طرح در شماتیک اطلاعات بیشتر بزارید .
باید بتونید فرکانس کار مدار را گرفته و اینجا درج کنید همچنین از ثبات فرکانس ؟؟
در نهایت همه گراندهای مدار را بهم ربط دادین یا نه ؟ دیود خروجی D5 خیلی مهم هست {شاتکی و فرکانس بالا } از چه نوعی استفاده کردین ؟
با تشکر .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام :
حامد جان این لینک فقط شماتیک مدار مورد نظر شماست هر چند که فایل { هگز } ان دمو و مدارش بخاطر مشکلاتی که دارد در چند مرحله با تغییراتی اصلاح گردیده - برای راهنمایی در مشکل شما در مورد ایسی فوق ! باید به سوالات زیر پاسخ بزارید تا بتونم برای گرفتن نتیجه مثبتی در خدمتون باشم البته این مشگل تان را در سایتی خارجی(thunting ) نیز {خیلی وقت پیش } مطرح کرده بودی که بدلیل اینکه بازم مشکل خود را نتونستید واضح بیان کنید به نتیجه ای نرسیده اید حال مشخص شد که در مدار مبدل و تبدیل ان مشگل دارید لذا لازم هست پاسخ بزارید که :
هسته فریتی L1 که استفاده کردین چی و چگونه هست ؟؟؟؟ نوع تجاری انرا من ندیده ام و باید دستی ساخت - 330 میکروهانری .
شماره دیود شاتکی D5 مورد استفاده در خروجی مدار ؟؟؟
برای تامین ولتاژ تغذیه اصلی مدار از چه منبعی استفاده میکنید ؟؟؟ فرضا : اداپتور برق شهر یا باتری ؟؟ چند ولت و امپری ؟؟
در صورت امکان از همون مداری که مونتاژ کردین عکس واضحی بزارید .
به هر حال اگر می خواهید به نتیجه برسید همکاری کنید بنده هم در خدمتون هستم بنده شخصا با این ایسی بفور مدار طراحی و بکار گرفته ام و تقریبا یکی از بهترین ایسی مبدلهایی هست که در بازار موجود می باشد .
البته در مدارات اپدیت شده این طرح - این ایسی با مدار مربوطه اش حذف شده و نیازی برای استفاده از این کنورتر ندارد .
موفق باشید .

hamed_ghorba

کاربر
2011-07-31
10
35
با سلام :
حامد جان این لینک فقط شماتیک مدار مورد نظر شماست هر چند که فایل { هگز } ان دمو و مدارش بخاطر مشکلاتی که دارد در چند مرحله با تغییراتی اصلاح گردیده - برای راهنمایی در مشکل شما در مورد ایسی فوق ! باید به سوالات زیر پاسخ بزارید تا بتونم برای گرفتن نتیجه مثبتی در خدمتون باشم البته این مشگل تان را در سایتی خارجی(thunting ) نیز {خیلی وقت پیش } مطرح کرده بودی که بدلیل اینکه بازم مشکل خود را نتونستید واضح بیان کنید به نتیجه ای نرسیده اید حال مشخص شد که در مدار مبدل و تبدیل ان مشگل دارید
سلام , ممنون از توجه شما دوست عزیز
بله در سایت thunting این موضوع رو مطرح کردم , خیلی وقت نیست , حدودا 2 هفته است , مشکل که مشخص بود اما قبول نمیکردن که طراحی مشکل داره ( البته از نظر من )
http://www.thunting.com/smf/pi_desi..._2_and_pic_pi_elbombaci-t17174.0.html;new#new
در این سایت در ابتدا گفتند که مشکل از تغذیه , مدار من و یا تجهیزات و غیره بود , که پس از 2 هفته بررسی به این نتیجه رسیدم ,با پروتئوس طراحی و نتیجه را ببینم
متوجه شدم که در پروتئوس هم دقیقا همین مشکل وجود دارد

http://www.upload98.com/images/5qq81mpxlgvb3qycq1j.jpg
لذا لازم هست پاسخ بزارید که :
هسته فریتی L1 که استفاده کردین چی و چگونه هست ؟؟؟؟ نوع تجاری انرا من ندیده ام و باید دستی ساخت - 330 میکروهانری .
کاملا تجاری خریدم , 330 میکرو بشکه ای

شماره دیود شاتکی D5 مورد استفاده در خروجی مدار ؟؟؟
1N5819
برای تامین ولتاژ تغذیه اصلی مدار از چه منبعی استفاده میکنید ؟؟؟ فرضا : اداپتور برق شهر یا باتری ؟؟ چند ولت و امپری ؟؟
از آداپتور 12 ولت 500 میلی

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
سلام , ممنون از توجه شما دوست عزیز
بله در سایت thunting این موضوع رو مطرح کردم , خیلی وقت نیست , حدودا 2 هفته است , مشکل که مشخص بود اما قبول نمیکردن که طراحی مشکل داره ( البته از نظر من )
http://www.thunting.com/smf/pi_desi..._2_and_pic_pi_elbombaci-t17174.0.html;new#new
در این سایت در ابتدا گفتند که مشکل از تغذیه , مدار من و یا تجهیزات و غیره بود , که پس از 2 هفته بررسی به این نتیجه رسیدم ,با پروتئوس طراحی و نتیجه را ببینم
متوجه شدم که در پروتئوس هم دقیقا همین مشکل وجود دارد
کاملا تجاری خریدم , 330 میکرو بشکه ای
1N5819
از آداپتور 12 ولت 500 میلی
با سلام :
عزیزم مشگل شما در مونتاژ مدار میباشد این خطی که با قرمز رنگ ضربدری مشخص کردم یک خط اضافی هست که کشیدید و این مدار به این صورت اتصال کوتاه و در کل مدار عمل نخواهد کرد { بهتر بود خود فایل پروتیوس را هم میزاشتین } به هر حال بنده همین مدار را در پروتیوس براتون بستم و بدون هیچ مشکلی شبیه سازی و بطور صحیح کار میکند میتونید از همین فایل استفاده و مشکل خود را حل نمایید .
در ضمن یک بار دیگر خودتون شماتیک PDF را باز کرده و با مدار خود بررسی کنید حتما متوجه اشتباه تان خواهید شد .
توضیح عملکرد مدار :
[hide][/hide]
[hide][/hide]
[hide]با اعمال یک ولتاژ بین 5 الی 12 ولت به ورودی >> در خروجی مبدل ولتاژ متغییری که وابسته به جریان مصرفی خروجی هست ولتاژی بین 9 الی 15 ولت خواهید داشت برای ثبات ولتاژ در خروجی نهایی از یک رگولاتور 5 ولتی استفاده شده و در هر شرایط ولتاژ دریافتی نهایی ثابت و 5 ولت خواهد بود . ورودی که DCDC مشخص شده برای فرمان میباشد .
بازم اگر نیاز راهنمایی بیشتر داشتین در خدمتم .
[/hide]
با تشکر .
موفق باشید .

پیوست‌ها

• 44.4 کیلوبایت بازدیدها: 259

hamed_ghorba

کاربر
2011-07-31
10
35
با سلام :
عزیزم مشگل شما در مونتاژ مدار میباشد این خطی که با قرمز رنگ ضربدری مشخص کردم یک خط اضافی هست که کشیدید و این مدار به این صورت اتصال کوتاه و در کل مدار عمل نخواهد کرد { بهتر بود خود فایل پروتیوس را هم میزاشتین } به هر حال بنده همین مدار را در پروتیوس براتون بستم و بدون هیچ مشکلی شبیه سازی و بطور صحیح کار میکند میتونید از همین فایل استفاده و مشکل خود را حل نمایید .

سلام
با توجه به شماتیک مدار , ورودی و GND رگلاتور 7805 مشخص شده

http://www.upload98.com/

ورودی رگلاتور v+ و GND آن از پایه 6 , MC34063 گرفته شده (یعنی یایه VCC منبع تغذیه 12 ولت)
من فایل پروتئوس شما رو بررسی نکردم , اما به محض رفتن به منزل بررسی و فایل پروتئوس خودم رو هم میزارم

930

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-02-17
363
1,234
با سلام خدمت دوستان عزیز .همانطور که جناب شاطی زاده ودیگر دوستان فرمودند.شما از هیچ رگلاتوری جریان خروجی بیش از ورودی نمیتوانید بگیرید.در ضمن ای سی mc34063 یک کنورتور dc به dc است پارامترهای زیادی از جمله فرکانس در ان دخیلند .شما با تغییر در طراحی مدار با ورودی مثبت میتوانید در خروجی منفی داشته باشید .تقزیبا میتوان گفت که بحث توان ورودی و خروجی در میان است. باید ببینید جریان خروجی مدار mcشما چقدر است.

omidc33

کاربر
2013-11-19
2
1
باتشکر از بچه های انجمن که توی همه موارد با هم اتحاد دارن و برای حل مشکلات به همه اعضا کمک میکنند

بالا