آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل صدای غیرعادی در پاور و کم آوردن ولتاژ

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
تست مهم که همون شکل ظاهری و سپس گرمای موجود در بدنه خازنه
و روش دیگر در صورت نداشتن گرما و نشتی روش تست با بازر هست
روش تست بازر روی برد در این حالت مناسبتره
اگر سینگال نزنه و یا یک بوق لحظه ای کوتاه بزنه خازن سالمه بوق ممتد نشانه خرابی خازنه
لازم بتوضیح است که سایر موارد مربوط به شورتی نیز ممکن است باعث بروز بوق ممتد باشد و حتی در بعضی مدارها با وجود سالم بودن بازهم بوق ممتد داریم ولی در کل روش بدی نیست
و مهمترین روش علمی هم روش ولتاژگیری هست
اگر از اساتید هم نظر بدهند و روش دیگری را پیشنهاد کنند ممنون خواهیم شد

آخرین ویرایش:

hirad.sabet

کاربر
2012-05-23
114
567
من هم از تست بازر استفاده می کننم ! چون سریعتره ! اما امان از این مشکلات آقای عباس پور کلی از زمان تعمیر کارها هدر می ره ! فکر نمی کنم روش بهتری وجود داشته باشه ! اساتید راهنمایی کنند!

mster0072000

کاربر vip
vip
کاربر
روش بازر رو میشه توضیح بدن استادان گرامی
شورتی ندارم چون سیستم هایی که من باهاشون مشکل دارم در حال کار هستن فقط میخوام با گیر اوردن خازن جلو عواقب کار رو بگیرم

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
مولتی متر را در حالت تست بازر و یا در بعضی مدلها تست دیود می گذاری قطبهای مولتی متر را به پایه های خازن متصل می کنی اگر صدا نداد و یا یک بوق کوتاه و لحظه ای زد خازن سالمه اگر بوق ممتد داشت خازن معیوبه
توضیح هم دادم خرابی خازن و فت و سایر قطعات موجود و متصل بهمان مدار نیز میتونه باعث شورتی و بوق ممتد در همون خازنی که تست می کنی باشد

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
من هم از تست بازر استفاده می کننم ! چون سریعتره ! اما امان از این مشکلات آقای عباس پور کلی از زمان تعمیر کارها هدر می ره ! فکر نمی کنم روش بهتری وجود داشته باشه ! اساتید راهنمایی کنند!
آقای ثابت تابحال هنوز من سوالی نپرسیده ام که؟؟
که باعث هدر رفتن وقت دوستان بشم من کلا پاسخ داده ام اگرهم پاسخم نادرست باشد و نظرم مفید نباشد قصدم فقط همکاری بوده و دوستان باید ببخشند

ebrahim298

کاربر
2011-09-08
22
49
کرج
دوست عزیز آقای aminp61 سلام
زمانی که پاورتونو به مادربرد وسایر قطعات وصل می کنید جریان کم میاره در نتیجه باعث افت ولتاژ میشه . گفتین به تنهایی یعنی زمانی که سیم سبز رو به مشکی وصل میکنید و ازش جریان نمی کشید همه ولتاژها رو داره اما مطمئنا ولتاژ سیم طوسی یا همان پاورگود ( PG ) که باید تقریبا 5 ولت باشه وجود نداره اگه اینطوریه به احتمال زیاد یکی یا هر دو خازن صافی 200 ولت یا یکی از دیود های رکتیفایر ورودی معیوب شده . پاور سیستم خودم همین بلا سرش اومده بود که من تقریبا همه قطعاتو چک کردم که ظاهرا سالم بودن آخر سر با عوض کردن یکی از خازنهای 200 ولت در ورودی پاور ، مشکل برطرف شد.

بالا