آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

در خواست کمک برای ساخت فانکشن ژنراتور 1KKz تا 1MHz

r2000

کاربر
2011-07-28
5
4
با سلام دوستان اگه کسی نقشه شماتیک یا هرچیز دیگه در مورد ساخت فانکشن ژنراتور داره به من بده خیلی ممنون میشم.آخه پروژه ساختمه.باید تا2ماه دیگه برم ارائه بدم.خواهشا کمکم کنید......می خوام در مدارش ازAVRاستفاده نشه .اصنLCDنداشته باشه

استاد

کاربر
2010-01-21
77
367
پاسخ : در خواست کمک برای ساخت فانکشن ژنراتورZ1KHتا1MHZ

سلام دوست گرامی
نقشه یک مدارفانکشن ژنراتور توی محدوده 1هرتز 1مگاهرتزی دارم وخروجی های سینوسی -مربعی- دندان ارهای داره ومدارش ازمنبع داخلی وکاملا مطمئن هستش فقط یک موضوعی هستش یک آیسی داره به شماره XR2206 این آیسی درحقیقت یک فانکشن کامل هستش من قبلا این آیسی رو توی تهران گیرآوردم یک بررسی بکن اگه تونستی گیربیاری اعلام کن تانقشه علمی ومدار عملی وpcb رو برات بگذارم ضمنا مدارش کاملا آنالوگ وبدون ال سی دی وهمونیه که می خواهی دقیقا به شماره آیسی دقت کن وباXR22066 اشتباه بهت ندنش این آیسی صوتی هست وکلی فرق می کنه موفق باشی

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,098
74,086
48
ایران

با سلام دوستان اگه کسی نقشه شماتیک یا هرچیز دیگه در مورد ساخت فانکشن ژنراتور داره به من بده خیلی ممنون میشم.آخه پروژه ساختمه.باید تا2ماه دیگه برم ارائه بدم.خواهشا کمکم کنید......می خوام در مدارش ازAVRاستفاده نشه .اصنLCDنداشته باشه

باسلام
این سه مدار متفاوت فانکشن ژنراتور با آی سی xr2206 تقدیم به همه دوستان و اهالی ایران تی کی

پیوست‌ها

• 1,014.9 کیلوبایت بازدیدها: 432

استاد

کاربر
2010-01-21
77
367

سلام دوستان عزیز
مداراتی راکه دوست عزیزمان قرار داده اند خوب است اما اون مداری که من گفتم قبلا توسط پیشکسوتم درالکترونیک آقای بخت آور ساخته وتست شده است همانطوری که گفتم اگه آیسی رو گیرآوردی اعلام کن تامدارش رو بذارم موفق باشی

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,098
74,086
48
ایران

سلام دوستان عزیز
مداراتی راکه دوست عزیزمان قرار داده اند خوب است اما اون مداری که من گفتم قبلا توسط پیشکسوتم درالکترونیک آقای بخت آور ساخته وتست شده است همانطوری که گفتم اگه آیسی رو گیرآوردی اعلام کن تامدارش رو بذارم موفق باشی
با سلام
این ای سی رو جوان الکترونیک داره باعرض معذرت از مدیران سایت قصد تبلیغ ندارم

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,763
خراسان بزرگ!

با درود.
ای سی اگزار2206 تا چند سال پیش که فراوان بود.چون در بعضی یو پی اس ها هم استفاده میشود باید هنوز هم براحتی پیدا شود.
مربوط به 30 سال پیش هست این ای سی و اگه از رده خارج نشده باشه هنوز پیدا میشه.در تهران مطمئنا هست.

نکته ای در مورد فانکشن:
نمونه ای بسازید که امپلیفایر در خروجی داشته باشد.
کنترل افست و نیز دیوتی سیکل داشته باشد.
ضمنا برای کنترل فرکانس عموما از ولومهای لگاریتمی استفاده میشود که نایاب هستند.یعنی ولومهایی که روی ان a درج شده.
ابتدا از گیر اوردن ولوم مطمئن شوید.
اگر میخواهید جنبه اموزشی داشته باشد از نوع تمام ترانزیستوری استفاده کنید.برای استادتان روی ای سی نمیتوانید اجزاء را شرح دهید.
قبلا برای پایان نامه با 2206 قبول نمیکردن.

یک فانکشن باید سه شکل سینوسی-مثلثی-مربعی داشته باشد.
در هر فانکشن به طریقی انها از یکدیگر ساخته میشوند.
نوعی که برای پایداری فرکانس در اسیلاتور از لامپ تنگستن استفاده میکند نیز خیلی عالی هست.

اگر نهایتا نقشه ای نیافتید بفرمایید تا نقشه های فسیل قدیمی برایتان بگذارم!!

سپاس-بدرود.

آخرین ویرایش:

استاد

کاربر
2010-01-21
77
367

سلام دوست عزیز
مدار فانکشن رو برات گذاشتم این مدار با یکی ازمدارهای قبلی شباهت داره اما یک جاهایی ازمدار تغییرات داره این مدار قبلا توسط آقای بخت آور ساخته وآزمایش شده است امیدوارم مشکل شما روحل کنه موفق باشی

پیوست‌ها

• 41.9 کیلوبایت بازدیدها: 157
  • 46.1 کیلوبایت بازدیدها: 144
  • 273.6 کیلوبایت بازدیدها: 189
  • 60.5 کیلوبایت بازدیدها: 144

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,763
خراسان بزرگ!

با درود.
این مدار که دوستمون گذاشتن عملی هست و جواب میده.
اولین بار در مجله الکترونیک بهمن 64 چاپ شد.البته نه از اقای بخت اور بلکه از سینا فرزان اگه اشتباه نکنم که ترجمه از فرانسه بود.
مشکلاتی را که عرض کردم داره.خروجی دندانه اره ای نداره بلکه مثلثی هست.
از همه مهمتر شما باید برای استادتون توضیح بدین شکل موجها چطور ساخته میشن.روی این ای سی نمیشه مگه دیاگرام داخلشو شرح بدین.

به نظرم اگر برای کار ازمایشگاهی میخواین این را بسازین.اگر برای پروزه دانشگاهی میخواین برین سراغ نمونه کامل تمام ترانزیستور یا با اپ امپ.
بدرود.

آخرین ویرایش:

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,763
خراسان بزرگ!

درود مجدد.
راستی در متن نحوه تنظیم پتانسیومتر ها نیست.اگر خواستین بسازین بگین تا براتون دقیق بگم چکار کنین.خیلی مهمه تنظیم به خصوص سینوسی.
اینهم ولوم فرکانسش لگاریتمیه.حتما اول ولوم را پیدا کنین.
بدرود.

استاد

کاربر
2010-01-21
77
367

سلام دوستان عزیز
قسمت 5هم که مربوط نحوه کالیبراسیون همین فانکشن هستش رو قرار دادم موفق باشی

پیوست‌ها

• 291.8 کیلوبایت بازدیدها: 166
بالا