آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خطاي Bad Pool Caller از چيست ؟

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
642
3,504
اساتید و دوستان محترم سلام
یک مشکلی در سیستمم دارم که خواهشمندم جهت رفع آن راهنمائی فرمائید دستگاه مدتی قبل گاه گاهی یا موقع روشن کردن و یا در حین استفاده با بوق مقطع (مثل بوق رم ولی قطع و وصل میشد) هنگ میکرد تا اینکه کلاً پاور قطع شد و خاموش شدن آن بدلیل خرابی و گیر کردن فن کارت گرافیک از نوع PCI E و سوختن چیپ ست و آی سی کارت مذکور بود که با در آوردن و تعویض کارت گرافیک دستگاه روشن میشد ولی در زمانی که دستگاه مدتی کار میکرد و روشن بود آن بوق آزار دهنده آلارم میداد و صفحه آبی میشد و هنگ میکرد تا خنک نمیشد هرچه ریستارت می کردم بالا نمی آمد که فن سی پی یو را عوض کردم واین مورد هم برطرف شد ولی بعضی وقتها صفحه آبی میشود و ارور bad-pool-caller میدهد و تا مجدداً ریستارت شود و بالا بیاید
اگر امکان دارد در خصوص این ارور (bad-pool-caller) و روش برطرف کردن آن راهنمائی فرمایید البته این نکته را هم اضافه کنم که نوع سی پی یو با توجه به دیوایس منیجر Intel(R)Pentium(R)4 CPU 3.00GHZ است و فن اوریجینال با جعبه مخصوص اینتل که هیت سینک آن نیز مقداری از هیت سینک قبلی کوچکتر است گذاشتم و همیشه دور فن بین 1400 تا 1650 و حرارت آن نیز بین 35 تا 40 میباشد قبلاً از اینکه احتمالاً در تاپیک مناسبی مشکل را مطرح نکردم عذر میخواهم جای بهتری پیدا نکردم

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,707
iRanTK.iR

How to fix it?

You should make sure that your hardware is OK by running a memory check. You can run the built-in memory test in Vista by pressing the F8 key when the computer starts to bring up the Windows Boot Manager.

Now go down to tools and select Windows Memory Diagnostic. The memory test will be performed. You can also press F1 and change it to advanced mode. Let it run and check the memory.

You can also try to remove hardware from your computer, unplug as much as you can and see whether the problem exists. Try to start your PC with the bare minimum on add-on cards in your computer. Then add more cards to your PC, one after the other, and observe whether and when the pool caller error appears.

If you do not have a problem booting on a CD/DVD like your Windows DVD, and if you did a memory test, then you know its not your PC hardware, but some software or driver problem.

To check your drivers and registry for Windows errors and to check for a damaged registry it is advised to use a tool called registry cleaner. A registry cleaner can repair and fix various computer errors, and it can help finding the cause for the pool caller error​

So How to fix the Bad Pool Caller error?

The first step for You is to ensure that your hardware is OK by doing a memory check. If you are using windows vista system, you can run the built-in memory test in Vista by pressing the F8 key when the computer starts to bring up the Windows Boot Manager. (If you are on windows xp, please refer to the registry solution below)

Now go down to tools and select Windows Memory Diagnostic. The memory test will be performed. You can also press F1 and change it to advanced mode. Let it run and check the memory.

You can also try to remove hardware from your pc, unplug as much as you are able to and see whether the issue exists. Try to begin your PC with the bare minimum on add-on cards in your computer. Then add much more cards to your PC, one after another, and see whether and when the bad pool caller error appears.

If you don't have a problem booting on a CD/DVD like your Windows DVD, and if you did a memory test, then you know its not your PC hardware, but some software program or driver issue.

To check your drivers and software error in Windows it is highly recommended to perform a comprehensive check for the windows registry. Windows registry can be thought as a central platform who control the software and application on how they should work. As times passes when you always install and uninstall programs, the windows registry could get corrupted. Therefore, performing a registry scan can help fix various computer errors including the bad pool caller error​

How-Do-You-Fix-the-Bad-Pool-Caller-Error.jpg

kianezhad

کاربر
2010-07-10
76
189
با سلام خدمت شما دوست عزيز
براي سيستم شما احتمال 2 مشكل وجود داره
1 . RAM
2. H.D.D Bad Sector
حالا از كجا بايد متوجه بشي كه رمت سالمه
ميتوني با يه برنامه تستر رم رمتو چك كني
برنامه رو ميتوني از اين سايت دانلود كني http://www.memtest.org/

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
642
3,504
1 . RAM
2. H.D.D Bad Sector
سلام
از بذل توجه و محبت دوستان خصوصاً آقای شاطی زاده و جناب kianezhad که در رفع این عیب همکاری نمودند سپاسگذارم بررسی بیشتری انجام میدهم و نتیجه را به امید خدا اعلام خواهم کرد
البته سوال جدیدی نیز دارم آیا هارد خود به خود بد سکتور میدهد چون شنیده ام در اثر ضربه بد سکتور میدهد و اگر بدسکتور داشتم چاره چیست

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
642
3,504
1 . RAM
2. H.D.D Bad Sector

سلام
دوست عزیز به آدرس سایتی که دادید مراجعه کردم و تعداد زیادی لینک دانلود با نامها و ورژنهای مختلف بود که متوجه نشدم کدامیک برای من مفید هستند و در مورد هارد نیز نوع آن را خواسته بودید مدلی که از دیوایس منیجر بدست آوردم MAXTOR STM3160811AS میباشد آیا امکان بدسکتور هست و اگر بدسکتور باشد چطور رفع میشود البته با دقت بیشتر در کار سیستم متوجه شدم وقتی با هایبرنت آنرا خاموش میکنم دفعه بعد که روشن میکنم مقداری که کار میکنه هنگ میکنه ولی بعد از شات دان کردن مشکلی پیش نمیاد لطفاً راهنمائی بفرمائید از محبت شما سپاسگذارم

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,707
iRanTK.iR
سلام

اگر ميخواي تست سخت افزار بگيري بهترين نرم افزار SiSoftware Sandra Professional هست ، از لينک زير ميتوني بگيري :

SiSoftware Sandra Professional Business 2011.8.17.72

براي تست سلامت هارد هم ميتوني از نرم افزارهاي زير استفاده کني :

BinarySense HDDlife Pro 3.1.170

Hard Disk Sentinel Professional v3.40

HDD Regenerator 1.6

Active Hard Disk Monitor Pro v3.0.2

براي تست حافظه هم ميتونيد از برنامه زير استفاده کنيد :

Memory Test 86-3.4a iso

yarbakht

کاربر
2013-09-17
3
3
منم دچار این ارور تو ویندوز 8 شدم

ولی با بلواسکرین یه فرقایی داره

تو 7 من با نصب ویندوز مشکل بلو اسکرین رو حل کردم

الان ممکنه با نصب ویندوز حل بشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: A.R.T

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
اساتید و دوستان محترم سلام
یک مشکلی در سیستمم دارم که خواهشمندم جهت رفع آن راهنمائی فرمائید دستگاه مدتی قبل گاه گاهی یا موقع روشن کردن و یا در حین استفاده با بوق مقطع (مثل بوق رم ولی قطع و وصل میشد) هنگ میکرد تا اینکه کلاً پاور قطع شد و خاموش شدن آن بدلیل خرابی و گیر کردن فن کارت گرافیک از نوع PCI E و سوختن چیپ ست و آی سی کارت مذکور بود که با در آوردن و تعویض کارت گرافیک دستگاه روشن میشد ولی در زمانی که دستگاه مدتی کار میکرد و روشن بود آن بوق آزار دهنده آلارم میداد و صفحه آبی میشد و هنگ میکرد تا خنک نمیشد هرچه ریستارت می کردم بالا نمی آمد که فن سی پی یو را عوض کردم واین مورد هم برطرف شد ولی بعضی وقتها صفحه آبی میشود و ارور bad-pool-caller میدهد و تا مجدداً ریستارت شود و بالا بیاید
اگر امکان دارد در خصوص این ارور (bad-pool-caller) و روش برطرف کردن آن راهنمائی فرمایید البته این نکته را هم اضافه کنم که نوع سی پی یو با توجه به دیوایس منیجر Intel(R)Pentium(R)4 CPU 3.00GHZ است و فن اوریجینال با جعبه مخصوص اینتل که هیت سینک آن نیز مقداری از هیت سینک قبلی کوچکتر است گذاشتم و همیشه دور فن بین 1400 تا 1650 و حرارت آن نیز بین 35 تا 40 میباشد قبلاً از اینکه احتمالاً در تاپیک مناسبی مشکل را مطرح نکردم عذر میخواهم جای بهتری پیدا نکردم

دوست عزیز اینجور که من این پیغام را ترجمه کردم این پیغام می گوید که ممکن هست ویندوز به اپدیت نیاز داشته باشد و یا خود ویندوز و تنظیمات بایوس مشکل پیدا کرده باشد در این صورت شما سعی کنید ابتدا ویندوز اورجینال نصب کنید که قابلیت اپدیت اتوماتیک داشته باشد و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

بالا