آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل در منبع تغذیه ویدیو سانیو 5600

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
با سلام

لطفآ استادان محترم راهنمایی بفرمایند
یک دستگاه ویدیو سانیو مدل 5600 که معمولآ برای کارهای میکس و مونتاژ استفاده میشود دستگاه را به برق شهر میزنم اصلا روشن نمیشود وقتی به ترانس میزنم روشن میشود به ترانس 110 میزنم روشن میشود وکاملآ سالم کار میکند ولی یواش یواش نور قسمت ساعت کم میشود وبه مرور سرعت پخش هم کم میشود تا جایی که تصویر خراب میشه ودستگاه خاموش میشه و مثل اینه که باتری تموم بشود البته برق دستگاه 250--100 میباشد

یه جوری شده که انگار باید یه ترانس چه 110 چه 220 باشه تا روشن بشه تازه با اونم یه نیم ساعتی کار میکنه

البته ممکنه کسی هم بگه بابا دست وردارین از vhsولی این دستگاه قابلیتهای یک میکسر رو داره و تا همین چند وقت پیش قبل از این بیماری داشته خدمت میکرده

قبلآ از راهنمایی شما چه بابت این مورد وچه موارد دیگر که راهنمایی فرموده بودید کمال تشکر را دارم

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان
با سلام

لطفآ استادان محترم راهنمایی بفرمایند
یک دستگاه ویدیو سانیو مدل 5600 که معمولآ برای کارهای میکس و مونتاژ استفاده میشود دستگاه را به برق شهر میزنم اصلا روشن نمیشود وقتی به ترانس میزنم روشن میشود به ترانس 110 میزنم روشن میشود وکاملآ سالم کار میکند ولی یواش یواش نور قسمت ساعت کم میشود وبه مرور سرعت پخش هم کم میشود تا جایی که تصویر خراب میشه ودستگاه خاموش میشه و مثل اینه که باتری تموم بشود البته برق دستگاه 250--100 میباشد

یه جوری شده که انگار باید یه ترانس چه 110 چه 220 باشه تا روشن بشه تازه با اونم یه نیم ساعتی کار میکنه

البته ممکنه کسی هم بگه بابا دست وردارین از vhsولی این دستگاه قابلیتهای یک میکسر رو داره و تا همین چند وقت پیش قبل از این بیماری داشته خدمت میکرده

قبلآ از راهنمایی شما چه بابت این مورد وچه موارد دیگر که راهنمایی فرموده بودید کمال تشکر را دارم
به نام خدا

سلام دوست عزیز. شما لازم بود در بخش تعمیرات تخصصی vhs پست میزدید. اما چون مربوط به تغذیه است این بار اشکال ندارد.
شما اگر تعمیرکار هستید و قطعات را میشناسید باید خازنهای تغذیه در اولیه و ثانویه را عوض کنید تا مشکل حل شود.
معمولا خرابی خازن این عیبها را بوجود می آورد.

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
سلام

عزیز من خازن 400 ولت 52 میکروفاراد و یک خازن 16 ولت 100 میکروفاراد و یک خازن 16 ولت 10 میکروفاراد که کلآ این 3 خازن مربوط به اولیه تغدیه بود رو عوض کردم درست شد هر سه خازن بیرون از مدار سالم نشون میداد ولی مثل اینکه زیر بار کم میآوردن البته میشد با یک پست تشکر تمومش کنم ولی توصیح دادم تا از نتیجه دوستان دیگر هم با اطلاع شوند شاید به موارد مشابه بر خورد کنن.

با تشکر فراوان از iirantk.ir و شما و همه عزیزان#$V686

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا