آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

هر کی در مورد اصول کار تلفنها هر چی میدونه بیاد در اختیار دوستان قرار بده.

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084
با سلام خدمت دوستان و استادان عزیز
از خودم شروع کردم.
من سرم خلوت شده و برای همینم این مطلب و در سایت قرار میدم و لطفا دوستان و مدیرانم همکاری کنند.
چند روزیه که در مورد کارکرد منشی تلفن های دیجیتال دارم کار میکنم خودم دست به کار شدم و مطلبی رو ترتیب دادم. شاید برای شما هم جالب باشه که در سیستم های دیجیتال تلفن های بیسیم مثل 1232 پاناسونیک که از کاست و .........تشکیل نشده چی جوری صدای ما و فرد مقابل منشی میشه.
در سیستم های دیجیتال پیام گذار از آی سی ها برای نگهداری پیغام خروجی و ورودی استفاده میشه به جای کاست و قسمت الکترومیکانیکی.
ابتدا سیگنال صحبت توسط میکروفون به یک کمیت الکتریکی تبدیل میشه که این سیگنال آنالوگ هستش بعد توسط نمونه برداری و چندی کردن (طبق قانون نایکوئیست) بصورت دیجیتال در میاد و پس از آن در قطعه ای مثل آی سی حافظه ذخیره میشه.اینو بگم که 0 و 1 ها در خانه های خالی آی سی ذخیره میشه.در مرحله بعد وقتی که میخواهیم پیغام رو پخش کنیم این اطلاعات دیجیتال شده در حافظه به آنالوگ تبدیل میشه(دیجیتال به آنالوگ) و بعد از عبور از یک ف ی ل ت ر پایین گذر که فرکانس های بالا را حذف میکنه (برای یکدست کردن صدا) این سیگنال آنالوگ توسط بلندگو به سیگنال صوتی تبدیل میشه و ما میشنویم.

یا مولای درویشان علی

آخرین ویرایش:

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,031
اصفهان
با عرض سلام
دوست عزیزم این اطلاعات زیاد بدرد تعمیر کاران نمی خورد و بیشتر نکته های کلیدی (نوع عیب و محل خرابی) کاربرد دارد و کسی وقت این کار ها را ندارد ولی با این حال اگر در هر زمینه ای اطلاعاتی لازم داشتید ، من در خدمتم.
موفق باشید

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084
با عرض سلامدوست عزیزم این اطلاعات زیاد بدرد تعمیر کاران نمی خورد و بیشتر نکته های کلیدی (نوع عیب و محل خرابی) کاربرد دارد و کسی وقت این کار ها را ندارد ولی با این حال اگر در هر زمینه ای اطلاعاتی لازم داشتید ، من در خدمتم.موفق باشید
با سلام دوست عزیز شما تا اصول کارکرد یک بخش از یک مدار الکترونیکی رو ندونی نمیتونی به صورت علمی اونو تعمیر کنید و از خودت ابتکار به خرج بدی حتی این اصول در بعضی مواقع منجر به اخترا هم میشه که خیلی از مواقع برای خودم جالب بوده.اگه شما همه چیز و بخوای بصورت تجربی تعمیر کنی وقتی یک دستگاه جدید تری در بازار اومد اونموقع آدم لنگ میمونه که این چرا مداراش با اونا فرق میکنه و ..........................باشه اگرم به درد نمیخوره من دیگه ادامه نمیدم چون داشتم یه پروژهای در مورد تجزیه تحلیل rx و tx بیسیم 1222 آماده میکردم چون خودم و دوستان در این مورد خیلی مشکل داشتند.دست علی یارتان.

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,031
اصفهان
با عرض سلام و احترام
بنده قصد جسارتی نسبت به فرمایش شما نداشتم و فقط از روی تجربه عرض کردم که بیشتر عزیزان شاغل در این رشته ، جهت امرار معاش دوست دارند عیب هر چه سریع تر بر طرف شود و سراغ کار دیگر بروند .
موفق باشید

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
با سلام دوست عزیز شما تا اصول کارکرد یک بخش از یک مدار الکترونیکی رو ندونی نمیتونی به صورت علمی اونو تعمیر کنید و از خودت ابتکار به خرج بدی حتی این اصول در بعضی مواقع منجر به اخترا هم میشه که خیلی از مواقع برای خودم جالب بوده.اگه شما همه چیز و بخوای بصورت تجربی تعمیر کنی وقتی یک دستگاه جدید تری در بازار اومد اونموقع آدم لنگ میمونه که این چرا مداراش با اونا فرق میکنه و ..........................باشه اگرم به درد نمیخوره من دیگه ادامه نمیدم چون داشتم یه پروژهای در مورد تجزیه تحلیل rx و tx بیسیم 1222 آماده میکردم چون خودم و دوستان در این مورد خیلی مشکل داشتند.دست علی یارتان.
با سلام :
farah676 و bainery و....... همه دوستان توجه کنند که در کل . این انجمن شامل دو بخش مستقل میباشد که بخشی برای اموزش و ارتقای علمی شما دوستان را شامل میشود و بخش مهمی هم شامل تجربیات و ترفندها و نقشه و شماتیک و... بکارگیری اصول علمی تعمیراتی ...
برای اینکه تداخلی بین این دو بخش ایجاد نشود - شما دوستان باید رعایت این نظم سایت را نیز در مد نظر داشته باشید . پرداختن به جزییات و اصول کار و روش های اموزشی و تیوریها در بخش های اموزشی جایگاه خود دارد و راهنمایی در جهت تعمیرات و بکار گیری روشهای تعمیراتی و تبادل تجربیات در بخش تعمیرات .....
لذا چنانکه موارد فوق را در بخش های مربوطه مطرح کنید هر مطلبی مورد پسند علاقمندان خود و راه گشای دیگران خواهد بود مسلما برای تبادل اطلاعات منکر همدیگر نیستیم و لی انتظار داریم شما دوستان با رعایت موارد فوق به فعالیت های خود ادامه دهید .
قطعا مطالب اموزشی دوست عزیزمون در ادامه این تاپیک مفیدتر و علاقمندان زیادی را جذب خواهد کرد : http://www.irantk.ir/irantk12945/
با تشکر از همه دوستانیکه به طریقی در ارتقای سطح علمی و عملی سایت کوشا هستند .
موفق باشید .

alireza geram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-09-04
230
825
پاناسونیک کاشان
بیشتر از نصف مطالب سایت به حرفهای الکی جنگ و جدل تعارفات شعر رباعی حدیث اشغال شده جواب مشکلات تعمیرکاران با این حرفا حل نمیشه
من خودم تعمیرکارم ولی هنوز نتونستم چیز بدرد بخوری توسایت پیدا کنم و جواب سوالم رو بگیرم
لطفا پاسخ بدهید

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,031
اصفهان
پاسخ : Re: هر کی در مورد اصول کار تلفنها هر چی میدونه بیاد در اختیار دوستان قرار بده.

بیشتر از نصف مطالب سایت به حرفهای الکی جنگ و جدل تعارفات شعر رباعی حدیث اشغال شده جواب مشکلات تعمیرکاران با این حرفا حل نمیشه
من خودم تعمیرکارم ولی هنوز نتونستم چیز بدرد بخوری توسایت پیدا کنم و جواب سوالم رو بگیرم
لطفا پاسخ بدهید
با عرض سلام
عزیزم با توجه به تعداد پست های شما کدام سوال شما بی جواب مانده ؟ من قصد طرفداری ندارم ولی در این سایت بحث های بی مورد کمتر دیده ام و بیشتر دوستان سعی در کمک به دیگران می نمایند . و اگر سوالی بی جواب مانده دلیل بر این است که جواب صحیحی برای آن موضوع ، پیدا نشده . اگر سوالی دارید در خدمتم .
انشالله در پاسخ دادن شرمنده شما نباشم
موفق باشید

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
پاسخ : Re: هر کی در مورد اصول کار تلفنها هر چی میدونه بیاد در اختیار دوستان قرار بده.

لطفا پاسخ بدهید

سلام :
دوست عزیز بهتر بود اینطوری مشکل خود را مطرح میکردی !!!
{
من خودم تعمیرکارم ولی هنوز نتونستم چیز بدرد بخوری توسایت اپلود کنم }!!
در این سایت چه کمکی به هم نوعان خودتان کردین ؟؟؟
و... اکنون چه انتظاری دارید ؟؟؟
موفق باشید .

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501

لطفا پاسخ بدهید
با سلام خدمت دوست عزیز پرداختن به بحث های کلی واموزش محوری در مورد تلفن باید کاربردی ودر حوصله تعمیرکار ان باشد متاسفانه متد اموزشی کاربردی ومتناسب با تولیدات بروز در زمینه تلفن خیلی نایاب است اما دوست عزیز وقتی دوستان تجربیات مهم وکاربردی را براحتی وبدون چشمداشت در اختیار عزیزان قرار میدهند انصاف نیست شما کاربر عزیز که نوشته هایتان دو پست بیشتر نیست اینطور قضاوت کنید بهتر است شما بعنوان یک تعمیرکار تجارب وترفندهایتان را در اختیار دوستان بگذارید وبعد در مورد دیگران اظهار نظر کنید بعنوان مثال یک تحربه که خیلی مهم وکلیدی در مورد ضعیف بودن صدای دهنی پاناسونیک مدل 2360که ترفند ان در سایت گذاشته شد چقدر بدرد دوستانخورده وگره کاری را باز کرده است وبرای پیدا کردن این عیوب مشقات زیادی را متحمل شدند موفق باشد

بالا