آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

کمک در مورد مشکل لپ تاب 1520

moien210

کاربر
2009-07-19
3
5
سلام به دوستان و اساتید محترم 
من یه لپتاپ دل 1520 دارم که اب ریخته روش و تصویر نمیده وقتی پاور رو میزنی چراغ های لپ تاپ شرو به چشمک زدن میکنن و دیگه هیچ
دادم تعمیر و بعد از کلی عیب گذاری که بایوس سوخته و خازن های فلان جا سوختن و ای سی شارژ سوخته و ... بلاخره گفت که چیپ ست سوزونده  و 120 خرجشه منم لپ تاپو گرفتم
حالا چند تا سوال داشتم اول اینکه نظر شما چیست ؟وقتی که روشنش میکنم سی پی یو داغ نمیشه اما چیپ گرافیک داغ میشه.
امکان داره که عیب از جای دیگه باشه؟
دوم ایا هزینه تعمیر همینه و در کل ارزش تعمیر داره و اینکه شنیدم که در صورتی که چیپ لپ تاپ تعویض بشه لپ تاپ عمر زیادی نمیکنه درسته؟
ممنون میشم اگه جوابمو بدین

moien210

کاربر
2009-07-19
3
5
کسی نیست یه جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:sadwalk::sadwalk:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

nikai

کاربر
2010-10-07
182
1,029
ایران بلوچستان

سلام دوست عزیز
اول اینکه بعد از ریختن اب شما مادر برد با اسپریهای شوینده شستشو دادین یا نه همینطوری زدین به برق یا روشنش کردین
اگر بدون شستشو به برق زدین و روشنش کردین ممکنه مشکل ساز شده باشه
دلایل گرم نکردن سی پی خیلی دلایها داره اول شما تموم مقاومتهای کم اهم باید چک کنین و مطمئن بشین که به سی پی یو و ههه قسمتهای دیگه برق می رسه یا نه
و اگر شما دوست و اشنای دارین که رایانه تعمیر می کنه ببرین پیش اون و ازش بخواهین یه سی پی کهنه یا دسته دو روش امتحان کنه تا مطمئن بشین
و در مورد سو ختن چیپ یا تعویش و عمرش حقیقتش برام همچیم مشکلی پیش نیومده ولی بیشترین عیبها تو رایانه ها بیشتر سو ختن و قطع شدن مقاومتها و از کار افتادن خازنها بوده

moien210

کاربر
2009-07-19
3
5
نه شستشو ندادم 
من دیروز یه خورده با بردش ور رفتم (ای سی شارژ رو تمیز کردم و یه خورده سر جاش فشارش دادم و یه سری کارای دیگه) بعد در کمال تعجب دیدم که لپ تاپ روشن شد  رو باتری خوب کار میکه ولی شارژر که بهش میزنم دوباره همون جوری میشه ولی باز شارژر رو در میارم خوب میشه
البته تو حالت خاموش شارژ میکنه 
:sadwalk:
من میندم که از کجاشه احتمال داره باشه از ای سی شارژ باشه؟از پل جنوبی چی؟ لطفا راهنماییم کنید 
ممنون از جوابتون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

roohan1001

کاربر
2011-07-30
16
34
سلام
وقتی که دستگاهی آب میخوره باید حتما شستشو داده بشه تا بطور کامل رطوبت دستگاه گرفته بشه . در صورتی که این کار انجام نشه بعد از یک مدت حتی اگه دستگاه کار هم بکنه ، از کار میفته. و این بخاطر سولفاته شدن قلع های قطعاته. احتمال زیاد ای سی شارژ مورد پیدا کرده و یا سولفاته شده. روغن فلکس بزن و هیت بگیر. یه تکون کوچولو بهش بده تا مطمئن بشی که قلع زیر ای سی ذوب شده.
ولی حتما زیر چیپ هایی که احتمال میدی آب رفته باشه رو شستشو بده. بعضی مواقع سولفاته شدن باعث از بین رفتم مدار میشه که دیگه چاره ای جز تعویض برد نداری
نتیجه رو بگو
موفق باشی

lolohacko

کاربر
2007-11-23
127
369
با سلام.
من دو تا سوال داشتم :
1-دیدم نوشتید باید برد رو شستشو داد.میخواستم بدونم با چه موادی میشه برد رو شست؟
2-ای سی شارژ در لپ تاپ ها کدوم آی سی هستند؟ (معمولا پسوند شماره ای سی چی هست)

roohan1001

کاربر
2011-07-30
16
34
درودبا عرض معذرت از اینکه دیر جواب دادم. اسپری های شوینده زیادی تو بازار هستند که میتونی استفاده کنی. ولی من قبل از اسپری از الکل استفاده میکنم. آی سی شارز یه آی سی که روش max نوشته (آی سی مربع کوچک) . البته غیر از این آی سی چند تایی هم آی سی مکس هست که پایه gate فت شارز که این آی سی مرتبط میشه. (راه شناسایی)موفق باشی

lolohacko

کاربر
2007-11-23
127
369
درودبا عرض معذرت از اینکه دیر جواب دادم. اسپری های شوینده زیادی تو بازار هستند که میتونی استفاده کنی. ولی من قبل از اسپری از الکل استفاده میکنم. آی سی شارز یه آی سی که روش max نوشته (آی سی مربع کوچک) . البته غیر از این آی سی چند تایی هم آی سی مکس هست که پایه gate فت شارز که این آی سی مرتبط میشه. (راه شناسایی)موفق باشی

مرسی بابت پاسخ خوبتون

بالا