آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

"CF" این erorr دیباگر یعنی چی ؟

deltashop

کاربر
2009-09-25
11
26
آمل
من وقتی دیباگر و می زنم این erorr ظاهر می شه و سیستم بالا نمیاد؟؟؟؟؟؟؟:smilie_help:

مادربرد گیگا بایت مدل GA-945PL-S3P :smilie_help:.

bios award

آخرین ویرایش:

چینی چی

کاربر
2010-12-20
58
445
درود
اکثر کدهایی که با C شروع میشن مشکلشون مربوط به رم میشه ( مدار تغذیه ولتاژ رم، اسلات رم ، خود رمو .. ) اما این کد شما تو بایوس های Post Code های Award نیست.
اول بایوستون رو پروگرام کنید تا از سالم بودنش مطمئن باشید و دوباره با دیباگر تست کنید اگر این کد رو دوباره مشاهده کردید مطئن باشید که دیباگرتون خطا داره .

deltashop

کاربر
2009-09-25
11
26
آمل
سلام
من با دو دیباگر تست کردم ؛ بایوس هم آپدیت کردم ولی باز هم این erorr میآد .
تو بعضی از دفترچه Post code های award این erorr نوشته .
Error Code – C1,C2,C3,C4
Award (C1)Memory presence test; OEM specific -test to size on- board memory. BadSIMM.​

چینی چی

کاربر
2010-12-20
58
445
خوب دیباگر های 30-40 هزار تومنی همینه .همون طوری که خودتون هم ملاحظه کردید این کد شما بین Post code های award تعریف شده نیست . پیشنهاد می کنم شما ولتاژ های سی پی سو و رم و گرافیک و sb رو بگیرید

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
خوب دیباگر های 30-40 هزار تومنی همینه .همون طوری که خودتون هم ملاحظه کردید این کد شما بین Post code های award تعریف شده نیست . پیشنهاد می کنم شما ولتاژ های سی پی سو و رم و گرافیک و sb رو بگیرید
بیبینید دوست گلم cf متعلق 1 به بایوس 2 به رم هست اگه بایوسو اپ کردی ببین خازنی باد نکرده یا فتی شورتی نداره بعد نتیجرو اعلام کن تا اقدامات بعدیرو بگم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Yek.Doost

چینی چی

کاربر
2010-12-20
58
445
بیبینید دوست گلم cf متعلق 1 به بایوس 2 به رم هست اگه بایوسو اپ کردی ببین خازنی باد نکرده یا فتی شورتی نداره بعد نتیجرو اعلام کن تا اقدامات بعدیرو بگم

دیباگر کارش ترجمه Post Code های بایوسه . اگه بایوس یا IO خراب باشه دیباگر درست جواب نمی ده . که در صورت خرابی این دو باید از ROM Card استفاده بشه که روی خودش Bios و I/O رو داره .
ممنون میشم شما منبعی موثق رو بفرمایید که CF رو به خرابی رم داده باشه .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: artimes

deltashop

کاربر
2009-09-25
11
26
آمل

تو دفترچه دیباگر این erorr نیست ولی من تو یه سایت این erorr پیدا کردم.:confused:

****** ولتاژ چی رو بگیرم ، منظورتون همون فت هستش ؟ ******

آخرین ویرایش:

2624276

کاربر
2011-04-22
3
1
شما که با دیباگر ها کار کردین در مورد این که کدوم خوبه که استفاده کنیم و در مورد کداشون توضیح بدین ممنون میشم

بالا