آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

یخ زدگی قسمت جلو کولر پنجرهای ال جی 24000

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
با سلام کولر گازی ال جی بعد از چند ساعت کار کردن قسمت جلو ان یخ میزند وترموستات ان عمل میکند و روی فن میرود اما سابقا روی شماره 16 میگذاشتیم نه یخ میزد ونه ترموستات عمل میکرد اگر دوستان تجربه ای دارند راهنمای کنند

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,636
اصفهان
با سلام کولر گازی ال جی بعد از چند ساعت کار کردن قسمت جلو ان یخ میزند وترموستات ان عمل میکند و روی فن میرود اما سابقا روی شماره 16 میگذاشتیم نه یخ میزد ونه ترموستات عمل میکرد اگر دوستان تجربه ای دارند راهنمای کنند
به نام خدا

سلام آقای خلیلی. یک مورد دیگر هم یکی از دوستان دارند که گفتم بهتر است ببینید. شاید مشکل اپیدمی باشد.
یخ زدگی کولر گازی پنجره ایی اوجنرال 18000

قیصر

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-09-21
3,028
29,118
باسلام
دوست گرامی ترموستات را شماره بیشتر گذاشته واز دور تند فن استفاده کنید تا سرمای بیشتری از رادیاتور گرفته و یخ نزند .
مورد خرابی دیگر می تواند از کم بودن گاز کولر باشد که باید دوباره گاز گیری شود ومورد دیگر ضعیف کار کردن موتور که توانایی پمپ پاژ را بصورت کامل ندارد.

nikai

کاربر
2010-10-07
182
1,029
ایران بلوچستان
سلام دوست عزیز
یخ زدگی به چند علت رخ می دهد یکی بخاطر گرد و خاک گرفتن پنجره جلوی که بعضیها با فشاراب و مایع ضرفشوی می شویند که تمیز نمی شود علتش هم پیچ و خم بودن داخل دریچه هاست بهترین راه هم شستن با پودر چنته هست که محتویات یک پودر چنته با یک پارچ اب قاطی کرده و روی رادیات جلوی بپاشید و بعد از ربع سات همه اشکالها می زنه بیرون دیگه با اب و مایع ضرفشوی کامل شسته بشه تا تموم اثرات چنته پاک شسته بشه که تموم گرد و غبارها کامل تمیز می شه بعد از چنته باید کاملا تمیز شسته شود تا رادیات خراب نشود البته توجه شود که به رادیات عقبی چنته پاشیده نشه
علت دومش کم بودن گاز که باعث می شود فقط نصف بالای دریچه سرد باشد و یخ بزند
علت سوم هم بخاطر ناتوانی فن
ولی اکثرا روش اول کار ساز هست
موفق باشی

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
اتفاقاسال قبل خازن فن ضعیف بود عوض کردم دور فن را بالا گذاشتم ودرجه رااخر کردم تا کمتر یخ بزند همه کار کردم فقط از چنته برای سرویس استفاده نکردم حالا هم قرار شده این کار را انجام بدهم ونتیجه را اعلام میکنم

knowledge

کاربر
2012-10-29
2
1
سلام دوستان . کولر من جنرال 18 می باشد که متاسفانه امروز صبح از خواب بیدار شدم قسمت جلو و اطراف کمپرسورش شدیدا یخ و برفک زده بود . پرسیدم گفتند احتمالا باید تمیز بشه . کسی از دوستان می تونه درباره نحوه تمیز کردن کولر بصورت صحیح ومفصل کمک بکنه . تشکر.

sempron

کاربر
2012-01-24
17
31
سلام بنده نزدیک 8 سالی هست یک کولر گازی اوجنرال دارم چن روز پیش با اب خالی کولر را شستیم به مدت 24 ساعت هم زیر افتاب بود سال گذاشته این طور نبود که جلوی کولر و
اطراف کمپرسورش یخ و برفک بزنه مکان داره موقع شستن اب به جایی نفوذ کرده و باعث این مشکل شده
نظر اساتید چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بالا