آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

منبع تغدیه من خود به خود گاها صفر میشه(منبع تغذیه تعیرات موبایل)

B A H A R

کاربر
2009-06-05
17
15
با سلام
با سلام من کارم تعمیرات موبایل هستش و الکترنیک و منبع تغذیه چیزی نمیدونم این منبع خود به خود گاها ولتاژش صفر میشه خاموش روشنش هم میکنم همون صفر میمونه باید چند دقیق خاموش کنم تا درست بشه
میشه دقیقا بفرمایید من الان باید چیکار کنم ولتاژ رو الان نشون میده ولی یه مقدار که جریان بالا میره یا مثبت منفی به هم متصل میشه کلا صفر میشه و به زور باید باید خاموش روشنش کرد تا شاید درست بشه ممنون میشم کمکم کنید بد جوری موندم نمیدونم چیکار باید بکنم
منبع من adak ps-152 هستش

با تشکر

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,686
61,983
اصفهان
با سلام
با سلام من کارم تعمیرات موبایل هستش و الکترنیک و منبع تغذیه چیزی نمیدونم این منبع خود به خود گاها ولتاژش صفر میشه خاموش روشنش هم میکنم همون صفر میمونه باید چند دقیق خاموش کنم تا درست بشه
میشه دقیقا بفرمایید من الان باید چیکار کنم ولتاژ رو الان نشون میده ولی یه مقدار که جریان بالا میره یا مثبت منفی به هم متصل میشه کلا صفر میشه و به زور باید باید خاموش روشنش کرد تا شاید درست بشه ممنون میشم کمکم کنید بد جوری موندم نمیدونم چیکار باید بکنم
منبع من adak ps-152 هستش

با تشکر
با سلام
آیا خروجی صفر میشود یا ولت متر اشتباه نمایش میدهد
اگر از ولت متر درست کار میکند در مسیر خط مثبت یک ترانزیستور وجود دارد آنرا تست نمایید و در صورت سالم بودن مدار کنترل ولتاژ را کنترل کنید و اگر زحمتی نیست شماره آی سی ها را بفرمایید تا بیشتر راهنمایی تان کنم
قربان شما

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: B A H A R

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان
با سلام
منبع من adak ps-152 هستش

با تشکر
به نام خدا

سلام دوست عزیز. به سایت ایران تیکی خوش آمدید.
شما برای تعمیر منبع تغذیه باید اطلاعاتی راجع به تعمیر دستگاههای الکترونیکی داشته باشد.
اما به نظر میرسد بعد از مدتی کار کردن دستگاه؛ یکی از قطعات داغ کرده و ولتاژ خروجی را صفر میکند که این را با باز کردن دستگاه و چک کردن گرمای قطعات میتوانید ببینید.
در ضمن اگر این دستگاه از نوع ولوم دار باشد یعنی مدلهایی که ولتاژ را بوسیله ولوم کم و زیاد میکنید؛ احتمال خرابی ولومها زیاد است.
بهتر است یک عکس هم از دستگاه و برد داخل آن بگذارید.

B A H A R

کاربر
2009-06-05
17
15
ممنونم از شما
دوستان عزیز من هیج از منبع تغذیه نمیدونم من قبلا با این منبع با ولتاز 4-5 ولت باطری گوشی رو شارژ میکردم ولی الان دیگه اینکار نمیکنه بعد چند ثانیه که بازری رو شارژ میکنم ولتاژ صفر میشه
ممنون میشم دقیقا بفرمایید کدوم قطعه باید تعویض بشه و آیا بیرو میتونم تهیه کنم ؟

با تشکر

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,686
61,983
اصفهان
با سلام
من این منبع تغدیه ها باز نکردم ولی احتمالا از آی سی 723 استفاده میشود در صورت امکان شماره آسی های مدار را بفرمایید

B A H A R

کاربر
2009-06-05
17
15
منونم دو تا فقط روش آی سی داره روی اولی خط اول نوشته lm723cn روی اون یکی که کاملا شبیه همن که روش lm324m دو تا ای سی 14 پایه کنار همند
ممنون میشم کمک کنید ایا این ایراد از این ای سی ها میتونه باشه ؟
از خازن یا مقاوتی چیزی نمیتونه باشه ؟
اصلا علتش چیه که اینجوری میشه

ببخشید زیاد اذیت میکنم

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,756
خراسان بزرگ!
با درود.
فرمایش دوستان کامل و عالی بود.
بنده نکته ای را که جناب صابری فرمودن زیاد برخوردم.
ولوم ها را با نوع مشابه و رعایت دقیق سیمکشی تعویض فرمایید.
این را هم عرض کنم که پایینترین کیفیت را این تغذیه دارد.البته شاید الان خوب شده!!

بدرود.

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان
ممنونم از شما
دوستان عزیز من هیج از منبع تغذیه نمیدونم من قبلا با این منبع با ولتاز 4-5 ولت باطری گوشی رو شارژ میکردم ولی الان دیگه اینکار نمیکنه بعد چند ثانیه که بازری رو شارژ میکنم ولتاژ صفر میشه
ممنون میشم دقیقا بفرمایید کدوم قطعه باید تعویض بشه و آیا بیرو میتونم تهیه کنم ؟

با تشکر
به نام خدا

سلام مجدد خدمت شما. راستش اینطوری که نمیشود راهنمایی کرد. شما باید آن را باز کنید و یک عکس هم از مدار داخل آن بگذارید و همانطور که گفتم چک کنید که آیا قطعه ای داغ میکند یا نه‌؟
برد را هم لحیم کاری کنید.
ولومها را هم شستشو دهید.

B A H A R

کاربر
2009-06-05
17
15
نه دوست عزیز از ولوم نیست اخه موقع شارژ کردن یهو صفر میشه
با اطلاعات زیر الان کدوم قطعه رو باید تعویض کنم :
دو تا فقط روش آی سی داره روی اولی خط اول نوشته lm723cn روی اون یکی که کاملا شبیه همن که روش lm324m دو تا ای سی 14 پایه کنار همند
ممنون میشم کمک کنید ایا این ایراد از این ای سی ها میتونه باشه ؟
از خازن یا مقاوتی چیزی نمیتونه باشه ؟
اصلا علتش چیه که اینجوری میشه

ببخشید زیاد اذیت میکنم

بالا