آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزش تصويري نحوه گرفتن ايميج بوسيله نرم افزارهاي Alcohol 120% و CloneCD

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,669
176,772
iRanTK.iR
آموزش تصويري نحوه گرفتن ايميج بوسيله نرم افزارهاي Alcohol 120% و CloneCD

سلام

چند روز پيش در مورد يک نرم افزار با يکي از بچه هاي سايت به صورت تلفني صحبت مي کردم که به ايشون گفتم بايد از نرم افزار ايميج بگيريد . متاسفانه ايشون هم بلد نبود ، قول دادم آموزش تصويري قرار بدم و اين هم آموزش تصويري ، هر چند ميدونم همه بلد هستند با اين نرم افزارها کار کنند ، اما براي اون عده کمي که هنوز نمي تونند با اين برنامه ها ايميج بگيريند اين آموزش رو قرار دادم .

موفق باشيد .

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام وتشکر
من ویندوز 7دانلود کردم که بعد از باز کردن از حالت فشرده به صورت ایمیج شده.میخواستم ببینم که من اگه ایمیج رو باز کنم وداخلش یه پوشه درست کنم وداخل پوشه چند تا نرم افزار مثل فعال ساز ویندوز7ویا نرم افزار دیگه ای قرار بدم که بخوام بعد از نصب اون ویندوز ،دوباره ایمیج رو باز کنم که بتونم به صورت دستی اون نرم افزار ها رو نصب کنم،آیا مشکلی پیش میاد یا زمان نصب ویندوز مشکل داره میشه؟
با تشکر

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
به نام تک دوست
سلام
دوست با صفا
شما هر پوشه ای رو که خواستید اضافه بکنید-هیچ مشکلی پیش نمیاد
آموزش اضافه کردن فایل به روت اصلی ویندوز
[hide]

فقط این نکته رو دقت بکنید که اگه فایل های ایمیج و یا همان محتویات سی دی رو در یک جا کپی بکنید و بدون تغییر تبدیل به سی دی و یا ایمیج کنید اون ویندوز دیگه قابل استفاده نیست
حالا شما برای اضافه کردن فایل دلخواه خودتون بایدیکی از برنامه های power iso -ultra iso- و ... رو نصب بکنید - در صفحه اصلی برنامه فایل ایمیج رو باز کرده و فایل های مده نظرتون رو اضافه بکنید و سعی بکنید بدون هیچ تغییراتی Save رو انتخاب کنید
[/hide]
موفق باشید

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با تشکر فراوان از توجه شما
حالا یه سوال دیگه آیا من میتونم تویه dvdهم ویندوزxpوهم ویندوز 7بریزم؟چون ایمیج هردوتا شو دانلود کردم
با تشکر

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
سلام دوست عزیز
باز هم این کار رو به راحتی میتونید انجام بدید ولی کمی حوصله میخواد چون این کار رو باید چندین مرتبه تست بکنید
بنده بیش از 10 تا سی دی رو داخل یک دی وی دی 8 گیگ جا دادم که شامل ویندوز سون - ایکس پی - اسکن بوت آویرا - Hirens - HDDrengnator- Pargon میشن
بنده بیش از 3 ماه روی این کار کردم تا به نتیجه برسم - این برنامه گرافیکی و خیلی قوی ( Aero Studio 2008 ) ساخت یک برنامه نویس چینی هستش که چهار سال از اجراش میگذره ولی باز مشکلاتی رو با خودش داره - ولی هنوز که هنوزه قوی ترین برنامه ساخت مولتی بوت حساب میشه - خوشحالم که آموزش و نحوه ساخت بهترین مولتی بوت دنیا رو یک ایرانی به اسم مقصود و یا همون شیرین زبان تفسیر کرده است
حالا بنده آدرس دو تا انجمن ایرانی رو به شما عرض میکنم که به ترتیب در انجمن شماره یک شروع به آموزش برنامه میدن و بعد از مشکلاتی ادامه آموزش رو در انجمن شماره دو شروع می کنن
این آموزش خیلی زیباست و در هیج جای ایران چنین آموزشی وجود ندارد همچنین در یک انجمن خارجی در عرض 48 ساعت بیش از پنجاه هزار نفر از این موضوع بازدید و تشکر کردند
البته برخی ازشرکت های نرم افزاری مثل MRT تا حدی از این کارها کردن ولی به کیفیت این برنامه نمیرسه
[hide]
◄ آموزش تصویری ساخت DVD مولتی بوت گرافیکی به کمک Aero Studio

لینک شماره دو

◄ آموزش تصویری ساخت DVD مولتی بوت گرافیکی به کمک Aero Studio

[/hide]

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
به نام تک دوست
سلام
دوست با صفا
شما هر پوشه ای رو که خواستید اضافه بکنید-هیچ مشکلی پیش نمیاد
آموزش اضافه کردن فایل به روت اصلی ویندوز
hidden content may not be quoted
موفق باشید
با سلام وتشکر
متاسفانه منظور شما رو از(فقط این نکته رو دقت بکنید که اگه فایل های ایمیج و یا همان محتویات سی دی رو در یک جا کپی بکنید و بدون تغییر تبدیل به سی دی و یا ایمیج کنید اون ویندوز دیگه قابل استفاده نیست)درست متوجه نمیشم اگه ممکنه بیشتر توضیح فرمایید.
ضمناًبا PowerISOیه پوشه به ایمیج ویندوز 7اضافه کردم وداخل پوشه چند تا نرم افزار گذاشتم ورایت کردم ولی زمان بوت سیستم بالا اومد ومراحل اولیه رو طی کرد ولی بهع با وجود این که dvdداخل دستگاه بود باز هم dvdمیخواست که من چون یه dvdبدون دستکاری یعنی بدون اضافه کردن پوشه دلخواه داشتم وگذاشتم سیستم اون رو قبول کرد!

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
آقا فرزاد سلام
به شکل ساده عرض میکنم
شما یکی سی دی ویندوز دارید - اگه تمام محتویات اون رو از سی دی کپی کرده و در یکی قسمتی از هارد بریزید و مجدا با برنامه نرو تمام محتویات اون رو رایت کنید - این سی دی دیگه برای شما ویندوز خوب و کارآمدی نیست - چه بسا اصلا کار هم نمیکنه- به خاطر همین برای رایت ویندوز حتما باید ایمیج بگیرید
برای اضافه و یا خذف برنامه از محتویات ویندوز ابتدا یک ایمیج بگیرید - سپس اون را با برنامه ultro iso باز کنید - وهر چی خواستید اضافه کنید و همون جا هم تغییرات رو ذخیره کنید ( سعی کنید گزینه Save رو بزنید و از زدن Save As فعلا خودداری کنید
حالا اگه باز هم این کار رو کردی و به نتیجه نرسیدی یه تنظمیات اضافه داره که بعدا به شما میگم
موفق باشید

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,669
176,772
iRanTK.iR
سپس اون را با برنامه ultro iso باز کنید - وهر چی خواستید اضافه کنید و همون جا هم تغییرات رو ذخیره کنید ( سعی کنید گزینه Save رو بزنید و از زدن Save As فعلا خودداری کنید

سلام

پشتيبان جان براي چي غير علمي حرف ميزني ؟

چه ربطي داره اگر Save AS کني فايل ISO خراب بشه ؟

شما مي دونيد وقتي يک فايل Save AS ميشه چه اتفاقي مي افته ؟

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
بله آقای شاطی زاده
تا الان نزدیک به هزار تا سیدی مولتی ویندوز درست کردم
نباید Save As رو بزنید
بنده این ها رو از خودم نمیگم
بلکه از پیرمردی که غوغایی در سایت های خارجی کرد یاد گرفتم
لینکش در پست 5 موجود است
تمام مولتی ویندوزهایی که درست میکردم این گزینه خراب میکرد
شاید علمی نباشد
ولی خیلی تجربه کردم

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,669
176,772
iRanTK.iR
بله آقای شاطی زاده
تا الان نزدیک به هزار تا سیدی مولتی ویندوز درست کردم
نباید Save As رو بزنید
بنده این ها رو از خودم نمیگم
بلکه از پیرمردی که غوغایی در سایت های خارجی کرد یاد گرفتم
لینکش در پست 5 موجود است
تمام مولتی ویندوزهایی که درست میکردم این گزینه خراب میکرد
شاید علمی نباشد
ولی خیلی تجربه کردم

سلام

ببين دوست عزيز شما وقتي برنامه اي رو Save ميکنيد تغييراتي که ذخيره کرديد درهمون فايلي که داخل برنامه باز کرديد ذخيره ميشه و وقتي Save AS مي کنيد دقيقا همون تغييرات درهمون فايل باز شده ذخيره ميشه فقط با يک نام ديگه ؟ پس اتفاق خاصي نميفته .......... يعني شما وقتي فايلي رو Rename مي کنيد ديگه اون فايل خراب ميشه ؟ خوب مسلما نه .........

من اصلا نميدونم پست 5 چيه و اون برنامه چکار ميکنه من به صورت کلي مي گم که وقتي فايلي رو Save AS مي کنيد بايد کار کنه مگر در موارد خيلي خيلي نادر که اون هم ممکن هست يک باگ داخل برنامه باشه ........ ضمنا با Ultra ISO کار کردم با Save AS مشکلي نداره