آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن سیستم به دليل اضافه کردن رم در مادربرد ايسوس مدل ASUS P4XP-X

hrm20012002

کاربر
2008-04-16
8
26
[FONT=&quot]مادربورد[/FONT] P4XP_X
[FONT=&quot]ایسوس وقتی میخواستم رم اضافه کنم بوی سوختگی داد و دیگر مانیتور روی استندبای میماند فقط فن سی پی یو[/FONT]
[FONT=&quot] و منبع تغذیه کار میکرد[/FONT][FONT=&quot]هیچ بوق اخطاری هم نمی داد[/FONT][FONT=&quot]رم و کارت گرافیک رو عوض کردم [/FONT][FONT=&quot]فرقی نکرد[/FONT]
[FONT=&quot]فن سی پی یو[/FONT][FONT=&quot] را باز کردم برای یک ثانیه روشن کردم [/FONT][FONT=&quot]سی پی یو داغ میشد شکم به مادر بورد رفت مادر بورد [/FONT]
p4sdr-vm[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]را که سوکت [/FONT][FONT=&quot]سی پی یواش مشابه بود بجایش گذاشتم حال فقط لد روی مادر بورد و سی دی درایوو فن منبع تغذیه روشن می شوند و فن سی پی یو خاموش و سی پی یو داغ نمیشود لطفا راهنمایی بفرمایید[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

hrm20012002

کاربر
2008-04-16
8
26
[FONT=&quot]مادربورد[/FONT] P4XP_X
[FONT=&quot]ایسوس وقتی میخواستم رم اضافه کنم بوی سوختگی داد و دیگر مانیتور روی استندبای میماند فقط فن سی پی یو[/FONT]
[FONT=&quot] و منبع تغذیه کار میکرد[/FONT][FONT=&quot]هیچ بوق اخطاری هم نمی داد[/FONT][FONT=&quot]رم و کارت گرافیک رو عوض کردم [/FONT][FONT=&quot]فرقی نکرد[/FONT]
[FONT=&quot]فن سی پی یو[/FONT][FONT=&quot] را باز کردم برای یک ثانیه روشن کردم [/FONT][FONT=&quot]سی پی یو داغ میشد شکم به مادر بورد رفت مادر بورد [/FONT]
p4sdr-vm[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]را که سوکت [/FONT][FONT=&quot]سی پی یواش مشابه بود بجایش گذاشتم حال فقط لد روی مادر بورد و سی دی درایوو فن منبع تغذیه روشن می شوند و فن سی پی یو خاموش و سی پی یو داغ نمیشود لطفا راهنمایی بفرمایید[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
مثل اینکه کسی نیست

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
]دوست عزیز سی پی یو به این سادگی نمیسوزه. احتمال قوی ایراد از مادربردتون هست. شما با یک مادربرد که مطمئنید سالمه امتحان کنید. اینکه گفتید یک مادر برد دیگه گذاشتید من درست متوجه نشدم یعنی نو گذاشتید؟ در هر صورت ببینید مادربرد جدیدی که گذاشتید بالا میاد صدا میده یا نه. غیر از سی پی یو همه چیز رو ازش جدا کنید. اگر فن سی پی یو روشن شد بعد کارت گرافیک رو فقط بهش وصل کنید دوباره روشن کنید و ببینید نتیجه چی میشه

sajjad-d

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-07-21
303
911
اصفهان
دوست عزیز یک عکس واضح از رو و یکی هم از پشت مادربرد بزارید
یک عکس هم از داخل کیس بدون مادربرد بزارید
ضمنا مدل مادربرد را کامل و دقیق بنویس تا راهنمایی بشوید

hrm20012002

کاربر
2008-04-16
8
26
]دوست عزیز سی پی یو به این سادگی نمیسوزه. احتمال قوی ایراد از مادربردتون هست. شما با یک مادربرد که مطمئنید سالمه امتحان کنید. اینکه گفتید یک مادر برد دیگه گذاشتید من درست متوجه نشدم یعنی نو گذاشتید؟ در هر صورت ببینید مادربرد جدیدی که گذاشتید بالا میاد صدا میده یا نه. غیر از سی پی یو همه چیز رو ازش جدا کنید. اگر فن سی پی یو روشن شد بعد کارت گرافیک رو فقط بهش وصل کنید دوباره روشن کنید و ببینید نتیجه چی میشه
بله [FONT=&quot]
[/FONT]

آخرین ویرایش:

hrm20012002

کاربر
2008-04-16
8
26
مادر برد p4sdr-vm نو است روی سی پی یو سلرون ننوشته که به ان نخورد کانکتور 4 سیمه پاور 12 ولت رو داره جدا به فن سی پی یو میزنم میچرخونه ولی cpufan ولتاژ نداره
led روی مادر برد روشنه [FONT=&quot] سی دی درایوو فن منبع تغذیه روشن می شوند و فن سی پی یو خاموش و سی پی یو داغ نمیشود[/FONT]

hrm20012002

کاربر
2008-04-16
8
26

کلید سپاس کدومه؟
asus p4sdr-vm

hrm20012002

کاربر
2008-04-16
8
26
مادربرد سوخته http://www.asus.com/999/html/events/mb/socket478/p4xp-x/overview.htm
مادربرد نو
http://dlsvr03.asus.com/pub/ASUS/mb/sock478/p4sdr-vm/e1104_p4sdr-vm.pdf

cpu هم سلرون نیست

بالا