آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربيات همکاران در تعمیر CD-DVD Rom

mory621

کاربر
2013-02-28
84
140
پاسخ : تجربيات خودتون در رابطه با تعمير سیدی رام و رایتر رو اينجا بزاريد

یه راه دیگه که من تجربه کردم اینه که قدرت اهربا رو میتونیم با حرارت دادن به اهنربا کم کنم فقط کافیه که اون از جاش در بیاریم وکمی داغش کنیم.

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184

پس بزارید منم یه تجربه بگم واستون :thumbsup:
یه دی وی دی رایتر داشتم فک کنم پایونیر بود دربش مشکل داشت وقتی سی دی توش بود بیرون میومدولی اگه نبود باید به یه تیکه سیم متوصل میشدی. که فک کنم اکثرا امتحان کردین.
اولین کاری که کردم تسمه مشابه خودشو اکتحان کردم نشد . با یه تسمه کوچیک تر امتحان کردم بازم نشد
اینم بگم وقتی که قاب بالایی رو برمیداشتی به راحتی بیرون میومد
کاری که من کردم این بود بین موتوری که سی دی رو می چرخونه و قاب بالایی یه آهنربا قرار داره که اکثرا رو موتور نصبه بعضی وقتا هم رو قاب بالایی
روپوش بالایی رو برداشتم و زیر آهنربا یکم چسب حرارتی ریختم که یکم فاصله بین آهنربا و اون فلزه زیاد شد و به راحتی در رایتر کار کرد:thumbsup:
نتیجه ای که گرفتم این بود که بعد یه مدت کار قدرت آهنربا زیاد میشه و مانع خروج در میشه
الانم یه ساله که داره واسم کار می کنه و بدون هیچ مشکلی::bounce::

خدمت دوستان عرض کنم که قدرت اهنربا زیاد نمیشه بلکه موتور اجکت بعد از مدتی کارکرد کمی ضعیف میشه و توان لازم برای غلبه به نیروی مغناطیسی اهنربا را از دست میده و با این کار کمی از نیروی مغناطیسی اهنربا رو کم میکنیم تا موتور به اصطلاح گیر نکنه

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir

اگر درایوی دارید که دربش باز نمیشه به صورت زیر عمل کنید
1-اسپری خشک به سنسور تشخیص حالت درایو بزنید همون کلیک کوچک فنری که متوجه میشه درایو بازه یا بسته (در 90 درصد سامسونگ این مشکل هست)
2-کلید اجکت را هم بشوئید
3-درب روئی درایو را باز کنید و بدون آهنر ربای روی موتور ببینید باز میشه یا نه
اگر باز شد یکم چسب کاغذی روی آهنربا بزنید و اگر شدت بیشتر بود دو لایه و سه لایه تا قدرت گیرائیش کم شود

fateh.m

کاربر
2014-03-11
32
69
اگه سی دی رم دکمشو بزنیم ولی دربش باز نشه اما صدای تق تق بده باید تسمشو عوض کنیم
حتما نمونه تسمه قدیمی را با خودتون ببرین که فروشنده یکی به همون اندازه بهتون بده قیمتش هم حدودا 200 تا 300 تومنه
دوستانی که برای تهیه تسمه مناسب مشکل دارن میتونن از سر بادکنک استفاده کنن (سر بادکنک رو ببرید و بجای تسمه استفاده کنین )من چن سال این کارو میکنم رو همه مدلا جواب میده

fateh.m

کاربر
2014-03-11
32
69
سلام دوستان
اگه dvd/rw سی دی یا دی وی دی رو نخونه بازش کنید کنار اپتیک معمولا دو تا پیچ وجود داره که یکی برای تنظیم دی وی دیه و یکی برای سی دی ، پیچ هارو چند درجه به چپ یا راست بپیچونید (تقریبا 30 درجه ) دی وی دی رایتر رو جمع کنید و تست کنید اگه درست نشد 30 درجه دیگه همینطور ادامه بدید مطمئن باشید اگه با حوصله انجام بدین به احتمال 90 درصد جواب میگیرید

rasool54

کاربر
با سلام
من هرچندوقت یبار dvdیاcd میومد که وقتی cd رو میخاست بخونه اسپیندل متور یه زربه به سمت پایین میزد بعد از چندی تلاش از جمله تعویض متور دیدم که سر کابل فلتش کثیف شده اندازه 2میلیمتر با سیم چین ازسر فلت قطع کردم و راه اوفتاد.
امید وارم مفید باشه

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
من یه dvd کامپیوتر دارم که دور موتوری که cd رو میچرخونه ثابته به نظر شما اشکال از چیه؟
ممنون
اینجا قسمت تجربیات هست
مشکل خود را در قسمت مربوطه مطرح کنید

mahdiyad

کاربر
2014-10-24
4
2
بنارو بر این نزارید که جابجا کردن لنز همیشه جواب میده. بعضی بورد ها لنزای دیگه روتشخیص نمیدن. در مورد‌درب هم تسمه یه شماره کوچیکتر جواب میده

armin-a

کاربر vip
کاربر
2011-12-06
257
208
ممنون از تجربیات خوب دوستان که استفاده کردیم

بالا