آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

کامپیوتر خود را به گیرنده مادون قرمز مجهز کنید

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
خيلي ممنون از توضيحاتتون
در مورد پروتوكل اينفرارد اطلاعاتي داريد؟
من شنيدم پروتكل حاصي نداره بكله فقط همان ارتباط rs232 خودمونه در بستر مادون قرمز
اگه به rx پورت كام ال اي دي و به tx هم ترانزيستور وصل كنيم(البته مدار تقويت فراموش نشود) دو تا كامپوتر رو كه ميشه بهم ارتباط داد . حالا سوال اينه اينفرارد با اين دستگاه چه فرقي ميكنه
با سلام :
ببينيد دوست عزيز به همون نكته اشاره كرديد كه قبلا به عرض رساندم اگر قرار باشد به rx {گيرنده يا رسيو سيگنالينگ } يك چشمي و به tx {فرستنده يا ارسال سيگناليگ } يك ال اي دي مادون قرمز وصل شود در اين صورت شما هم امكان ارسال و همچنين امكان دريافت را در كام پي سي ايجاد ميكنيد {اين يك ارتباط دو طرفه } ولي در اين مدار فقط از يك قسمت {فقط گيرنده } استفاده شده است {ارتباط يك طرفه } بله ميتوان اين ارتباط يك طرفه را به دو طرفه تعميم داد .
در مورد دتكتور سيگنال دريافتي {پروتكل سريال } و ارسالي بايد نرم افزاري داشته باشيم كه توسط ان - فرامين را به پي سي قابل فهم كنيم .
براي مثال به زبان خيلي ساده تر:
اگر از طريق كنترل يك تلويزيون مثلا دگمه منو را بگيريم در اين صورت سيگنال هايي به گيرنده ارسال ميشه و گيرنده دريافت و همون سيگنال را به پي سي تحويل خواهد داد ولي براي سيستم اجرايي پي سي {مثلا cpu } بايد بداند كه سيگنال دريافتي بايد چكار كند تا فرمان لازم را به قسمت اجرا كننده صادر كند و اين امر توسط نرم افزار ياد شده امكان پذير ميشود كه فرضا فشردن هر دگمه اي در پي سي همون فرمان تعريف شده {نرم افزاري } را به اجرا گذارد .
حالا در پروتكل اينفريد فرمان هايي تعريف شده است كه به صورت استاندارد بين المللي و قابل فهم به پي سي ميباشد {در صورت دارا بودن اين امكان در مادربرد و...} ولي فرمان هاي دريافتي از يك كنترل تلويزيون يا ....غيره با پروتكل اينفريد فرق دارند و هر كدام خود شامل پروتكل خودش ميباشند كه در فقط در جاي خود كاربرد دارند و براي استفاده در محل ديگري {مثل همين مورد يعني پي سي } بايد توسط نرم افزاري تعريف شود و منظور از كل مطلب اين است كه با اين مدار ياد شده نميتوان از پروتكل اينفريد بهره برد مگر نرم افزاري برايش نوشته شود .
ميتونيد نرم افزاري بنويسيد {تهيه كنيد } كه با فشردن دگمه هاي مختلف يك كنترل ريموت تلويزيون كامپيوتر تان دستورات خاصي را انجام دهد كه با اينفريد هاي معمولي {عدم سازگاري پروتكل ها } امكان پذير نميباشد .
با تشكر .
موفق باشيد .

اصلا بحث درباره ريموت كنترلر نيست
هر كجا نامي از اينفرارد برده ميشود منظور همان ارتباط ديتاي استاندارد بين ميكروكامپيوترهاست
اگر TX,RX رابه ال اي دي و ترانزيستور مادون قرمز وصل كنيم بدون هيچ نرم افزاري ميتوان امكان اينفرارد را به كامپوتر داد فقط در قسمت new connection wizard ارتباطي از نوع irDa ايجاد كنيم
من اين كار رو با لپ تاپ و كامپيوتر خودم كردم حتي با ميكرو هم ارسال فايل كردم به اينصورت:
copy c:\file1.txt com1
ولي هركار كردم با موبايل نتونستم
نميدونم مشكل كار كجاست

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
اصلا بحث درباره ريموت كنترلر نيست
هر كجا نامي از اينفرارد برده ميشود منظور همان ارتباط ديتاي استاندارد بين ميكروكامپيوترهاست
اگر tx,rx رابه ال اي دي و ترانزيستور مادون قرمز وصل كنيم بدون هيچ نرم افزاري ميتوان امكان اينفرارد را به كامپوتر داد فقط در قسمت new connection wizard ارتباطي از نوع irda ايجاد كنيم
من اين كار رو با لپ تاپ و كامپيوتر خودم كردم حتي با ميكرو هم ارسال فايل كردم به اينصورت:
Copy c:\file1.txt com1
ولي هركار كردم با موبايل نتونستم
نميدونم مشكل كار كجاست
با سلام :
{هر كجا نامي از اينفرارد برده ميشود منظور همان ارتباط ديتاي استاندارد بين ميكروكامپيوترهاست} نه عزيزم اينطوري ها هم نيست با اينفريد پروتكل هاي ديگري هست كه در علم پزشگي و ارتباطات .... كاربرد دارند كه براي كامپيوتر تعريف شده نيستند {فقط در مورد اينفريدي كه مخصوص پروتكل ارتباط با كامپيوتر چنين است انهم قبلا عرض كردم در صورتيكه كامپيوتر فوق داراي اين امكانات باشد مثل لب تاب شما } .
با تشكر .
موفق باشيد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: قیصر
بالا