آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: ایجاد خطوط عمودی روی مانیتور به دليل مشکل در کارت گرافیک

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

tohid2010

کاربر
2010-08-22
55
146
سلام
روی سیستمم یک کارت گرافیک جیفورس دارم هنگامی که سیستم را روشن میکنم بعد از ده دقیقه روشن بودن سیستم روی مانیتور خطوط عمودی ایجاد میشود مشکل از کارت گرافیکه نه مانیتور اما کدوم قسمت کارت گرافیک می تونه این مشکل راایجاد کنه درضمن کار ت گرافیکم زیاد داغ میکنه ایا میتونه این اشکال به خاطر داع کردن کارت گرافیک باشه باید چه کارکنم ؟ایا از ترانزیستورها نمیتونه باشه ؟باتشکر

آخرین ویرایش:

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان
سلام
روی سیستمم یک کارت گرافیک جیفورس دارم هنگامی که سیستم را روشن میکنم بعد از ده دقیقه روشن بودن سیستم روی مانیتور خطوط عمودی ایجاد میشود مشکل از کارت گرافیکه نه مانیتور اما کدوم قسمت کارت گرافیک می تونه این مشکل راایجاد کنه درضمن کار ت گرافیکم زیاد داغ میکنه ایا میتونه این اشکال به خاطر داع کردن کارت گرافیک باشه باید چه کارکنم ؟ایا از ترانزیستورها نمیتونه باشه ؟باتشکر
به نام خدا

سلام دوست عزیز. ممکن است فن گرافیک خراب شده و باعث داغ شدن چیپ ها بشود که باید آن را تست کنید. البته باید ببینید بعد از چند دقیقه کار کردن فن سفت نشده و نمی ایستد؟
مورد دیگر خرابی خازنهای الکترولیت روی برد است.

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان
دوست عزیز کارت گرافیکم فن نداره حتی روی چیپ هم هیتسینک نداره بعد از 10دقیقه روشن بود این اتفاق می اقتد البته چیپ و یک موس فت کنار چیپ داغ میشود موس فت را عوض کردم نشد
به نام خدا

سلام دوست عزیز. شما میتوانید یک هیت سینک روی چیپ نصب کنید(بچسبانید) تا مشکل حل شود. البته این راه اصولی نیست اما مدتی به شما کار میدهد.
نهایتا چیپ باید تعویض شود که فکر نمیکنم در بازار موجود باشد.

Ya Xun

کاربر
2010-07-19
96
189
با اجازه دوست خوبم آقای صابری عزیز که ماشاا... پسرشم چقدر بزرگ شده ( از آواتارش معلومه ) :)

من چنتا از این موردا داشتم ( که هیچ کدوم فن نداشتن ولی هیت سینک چرا ) که با ریبال کردن gpu یا حتی هیت گرفتن ملایم روی اون حل شده منتها اونایی که من دیدم تا سیستم روشن میشد اینطوری بودن نه بعد از چند دقیقه کار کردن ؛ حالا شما هم یه امتحان کن ببین چی میشه

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان
با اجازه دوست خوبم آقای صابری عزیز که ماشاا... پسرشم چقدر بزرگ شده ( از آواتارش معلومه ) :)

من چنتا از این موردا داشتم ( که هیچ کدوم فن نداشتن ولی هیت سینک چرا ) که با ریبال کردن gpu یا حتی هیت گرفتن ملایم روی اون حل شده منتها اونایی که من دیدم تا سیستم روشن میشد اینطوری بودن نه بعد از چند دقیقه کار کردن ؛ حالا شما هم یه امتحان کن ببین چی میشه
به نام خدا

سلام دوست عزیز و تشکر از شما. بله درست میفرمایید. بعضی مواقع با هیتر گرفتن و شستشو هم عیب رفع میشود.
توصیه میکنم این کار را انجام دهند.

Ya Xun

کاربر
2010-07-19
96
189
آقای صابری شما اینطور وقتا با چی شستو شو میکنن با الکل و مسواک ؟ یا الکلو با قطره چکون میریزید روی کار ؟
تو کار ما وقتی صحبت از شستو شو میشه همه ی نظرا میره طرف الترا سونیک

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,707
iRanTK.iR
آقای صابری شما اینطور وقتا با چی شستو شو میکنن با الکل و مسواک ؟ یا الکلو با قطره چکون میریزید روی کار ؟

سلام

دوست عزيز فکر نمي کنم بشه مادربرد يا کارت گرافيک رو داخل التراسونيک انداخت !

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان
به نام خدا

سلام. بنده و همکاران تعمیرکار تلویزیون با تینر 10000 فوری و یک مسواک شستشو میدهیم. فقط یک اشکال دارد و آن هم اینکه روی قطعات پلاستیکی تاثیر میگذارد و بهتر است موقع شستشو مواب باشید تینر به قطعات پلاستیکی نرسد.

Ya Xun

کاربر
2010-07-19
96
189
سلام

دوست عزيز فکر نمي کنم بشه مادربرد يا کارت گرافيک رو داخل التراسونيک انداخت !

سلام :)
من الترایی دارم که vga هم معمولا توش جا میشه و با یه مدت کم و سرعت پایین اونم فقط برای پاک کردن خاک زیر gpu نه بیشتر البته اون قدیماش ( Ya xun 2000a که خیلی هم معروفه ) مین برد لپتاب رو اگه آب خورده باشه میشه با یکم اینور و اونور تویه الترا های بزرگ که خیلی هم گرون قیمتن انداخت ولی یه چیزی که هست اینه که تمام اونایی که من دیدم پلاستیکی بوده و اونا هم عمرشون کمه
به نام خدا

سلام. بنده و همکاران تعمیرکار تلویزیون با تینر 10000 فوری و یک مسواک شستشو میدهیم. فقط یک اشکال دارد و آن هم اینکه روی قطعات پلاستیکی تاثیر میگذارد و بهتر است موقع شستشو مواب باشید تینر به قطعات پلاستیکی نرسد.

یه چیز دیگه هم هست که ریه های آدم هم داغون میشه درست میگم ؛ همین الکلو با ماسک 3 لایه به زور تحمل میکنم دیگه چه برسه به تینر اونم 10000 و 20000 . . .

یه راه دیگه هم هست : اونم اینکه با سرنگ یکم الکل زیر gpu تزریق کنی و بعد با بلوور خشکش کنی و ایندفه یکم مایع فلکسی زیرش تزریق کنی و هیت بدی که اتفاقا بهترم جواب میده

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا