آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست توضيح در مورد آي سي HT48R06A-1 مورد استفاده در برد الكترونيكي پنكه SUNNY

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,706
40,601
هرمزگان
www.irantk.ir
سلام دوست عزیز
همه میکرو سویچ ها را از مدار خارج کن و تست کن
یک مورد داشتم که یکی از میکروسویچ ها در حالت قطع اهمی شده بود و همین مشکل شما را داشت
در صورتی که درست نشد
مدار را شستشو بوده
خازن ها و زینر و مقاومت 47 اهم بدون تست عوض کن و چک کن برق 5+ روی پایه ای سی میکرو کنترلر و یا چشم گیرنده ریموت کنترل درست باشه

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
سلام
ضمن تشكر
من يكي از همين نوع پنكه دارم كه مدتي با كنترل فقط روشن ميشه وپس از روشن شدن قفل ميكنه و هيچگونه كاري ديگه نميتوان با كنترل كرد( كم وزياد و يا خاموش و روشن )و حتي براي خاموش كردن پنكه بايد از برق خارجش كرد و دوباره اگر به برق وصل بشه فقط با كنترل ميشه يه بار روشنش كرد وضمنا چراغ دور كم هم چشمك ميزنه و ....
لطفا راهنمايي فرماييد اشكال از كجاست وچگونه آن را برطرف كنم
با سپاس فراوان
با سلام
من هم امروز با یه پنکه دقیقاً همین مشکل رو داشتم و فکر میکردم که مشکل از آی سی هست ولی [hide]بعد از ولتاژگیری متوجه شدم که ولتاژ 3.3ولته که باید 5ولت باشه و با تعویض خازن 1uf400v که در پشت برد قرار داره[/hide] مشکل حل شد.

آخرین ویرایش:

vergil

کاربر
2010-08-13
1
3
سلام خسته نباشید

من این پنکه رو دارم ، مدتی هست که مرتبا خاموش روشن میشود نمیدونم کجای مدار مشکل داره.... لطفا کمک کنید
مرسی

h_jazire

کاربر
2011-02-05
7
5
با سلام و خسته نباشید بنده هم از این مدل پنکه برخورد کردم که ظاهرا فقط هنگام به برق زده شدن چند بار قطع و وصلی بعلت شل بودن پریز پیش اومده و دیگه روشن نمیشه روی خازن پشت مدار هم دو تا نقطه سیاه رنگ بالای خازن هست که نمیدونم طبیعیه یا نه
ممنون از راهنماییتون

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,098
74,085
48
ایران
با سلام و خسته نباشید بنده هم از این مدل پنکه برخورد کردم که ظاهرا فقط هنگام به برق زده شدن چند بار قطع و وصلی بعلت شل بودن پریز پیش اومده و دیگه روشن نمیشه روی خازن پشت مدار هم دو تا نقطه سیاه رنگ بالای خازن هست که نمیدونم طبیعیه یا نه
ممنون از راهنماییتون

سلام
احتمال داره برنامه داخل آی سی پاک شده باشه .
ولتاژ تغذیه ای سی رو بگیرید اگر از 5 ولت کمتر باشه کار نمی کنه.!
موفق باشید.

vergilmay

کاربر
2015-03-04
1
4
سلام خسته نباشید

من این پنکه رو دارم ، مدتی هست که مرتبا خاموش روشن میشود نمیدونم کجای مدار مشکل داره.... لطفا کمک کنید
مرسی

سلام جای خازن یک میکروفاراد پشت برد دستگاه رو با یک خازن یک میکروفاراد 400 ولت عوض کردم مشکل دستگاه برطرف شد

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام این ای سی در بازار موجود هست؟
یا اینکه باید ای سی خام را پروگرام کنم ؟
و اینکه ایا خود ای سی پسورد دارد؟

ma1369

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-10-10
830
5,202
اصفهان- کهریزسنگ
درود برای من هم یک مدارازهمین پنکه ها یکی ازتعمیرکاران آورده که همه ی قطعات راتعویض کردم ولی نشدایسی مشکل دارد ایسی هم در فروشگاه امیر ایسی نبود دوستان لطف کنند وبرنامه ی پروگرام این ایسیهارادر این بخش قراردهندودرصورت امکان مهندسان این سایت مدارمشابهی برای این مورد که قطعات یافت شود طراحی نمایند ایسی پنکه.jpg ازجناب زارع هم تقاضا داریم این ایسیها رابه فروشگاه اضافه نمایند.

بالا