آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات همکاران در تعمیر پاور کامپیوتر

mehran_deadl

کاربر vip
کاربر
2012-10-10
277
253
NEY CITY
پاسخ : تجربیات تعمیر پاور ساپلای کامپیوتر

با سلام
یک پاور 600 ویرا داشتم که بیرون مدار با اتصال PS_ON به زمین به درستی کار میکرد اما روی کامپیوتر روشن نمی شد.مشکل تو خازن 470 میکروفاراد در مسیر برق VSB (سیم بنفش ) بود که با تعویض قطقه معیوب مشکل رفع شد.

آخرین ویرایش:

322003611

کاربر
2013-05-17
26
167

یک تجربه در مورد پاور430 گرین
پاور 430 در مداراستنبای خازن های معیوب رو تعویض کردم بعد که پاور رو روشن میکردم یک لحظه روشن میشد دو باره خاموش میشد ای سی tl494تعویض کردم مشکل حل نشده بود اما با تعویض ای سی روی کیت کوچک روی برد که شمار اون ps 223 بود مشکل رفع شد

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران

با سلام
دوستان امیدوارم از این تجربه استفاده نکنند چون نه علمیه و نه عقلی
یه پاور مال یا عذای بیرون بر(اشپزخانه) اوردن که اصلا روشن نمیشد
نه روی سیستم نه خارج از سیستم حتی با سیم زرد و بنفش هم فنش بمیچرخید
چون عحله داشتن یه پاور نو خریدند و گذاشتن رو سیستم و بردن
من پاور را که باز کردم به شدت کثیف و چرب شده بود به طوری که خیلی از قطعاتش قابل خوندن نبود
چون پاور قدیمی بود از پاورهای اولیه ATX و ارزش تعمیر نداشت
میخواستم ازش برای اموزش کارآموز استفاده کنم با آب گرم و مایع ظرفشویی شستمش و گذاتمش کنار افتاب
یکی دو روز اونجا بود بعد که اوردمش و زدمش به برق کار کرد
الان یک هفته ست روی یه سیستمه و هیچ مشکلی نداره
دوستان و اساتید بنده میدونن ممکنه اب توی مدارش رفته باشه و به مرور زمان خرابش کنه
پس لطفا از این تجربه من هیچگاه استفاده نکنید و قصد مطرح کردنش فقط بدونن شستشوی برد با اسپری و تیتر که توی پستها و تاپیکها مطرح میشه چقدر میتونه موثر باشه

saeedka

کاربر
2011-12-13
9
53

به نام خدا
سلام
دوستان گرامی توجه داشته باشید که ممکن است که دیود های شاتکی موجود روی سینک دوم تست سالم داشته باشند ولی در هنگام اجرا خراب باشند.لذا مطمئن ترین روش برای تست شاتکی ،تعویض آن است.

mahdimoh

کاربر
2013-09-23
9
35

با سلام یک پاور داشتم که کار نمی کرد. وقتی بازش کردم دیدم خازن پولی استر بزرگ برد ترکیده که با تعویض اون مشکل حل شد.
یک پاور دیگه هم داشتم که از چند سال پیش گوشه انبار افتاده بود. وقتی بازش کردم و پس از تست فن به هیچ عنوان نمی چرخید. چند تا از خازن های قسمت لو ولتاژ مدار باد کرده بود که بعد از تعویض مشکل حل نشد . دیود بزرگ شاتکی رو امتحان کردم و احتمال دادم خراب . با تعویض اون و تو تست استارت فن نچرخید اما با اتصال سیم بنفش و زرد فن به کار افتاد . احتمال دادم آی سی سوییچینگ سوخته که با تعویض اون مشکل برطرف شد و پاور درست شد.

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500

باسلا م :
پاور گرین 380A داشتم همه ولتاژهای خروجی درست ودقیق بود بجز ولتاژ 5ولت بنفش که بدون بار 7.2 ولت وزیر بار 6.5 ولت بود وسیستم تصویر نمی داد با تعویض خازنهای 4.7 و 10 ماکرو فاراد 50ولت و نیز 470 مکرو 16 ولت خروجی پاور 5.2 ولت شد وتصویر نیز در سیستم بالا آمد البته با تمیز کردن رم گرافیک و CPU .

AKORACER

کاربر
2013-11-16
31
102
ایران

سلام
یه پاور Technic ATX 550W بود که فنش چند لحظه کار می کرد و بعد خاموش می شد و در خاموشی هم سوت می کشید وقتی بازش کردم دیدم 2 تا از خازن های قسمت خروجی 16 ولت 1000 میکرو خرابه که با تعویض خاموشی اون درست شد ولی باز هم سوت می کشید که 3 تا خازن 50 ولت 10میکرو بخش اسیلاتور رو هم عوض کردم ولی حل نشد با چسب ریختن روی هسته فریت هم حل نشد که سر آخر با تعویض ترانس اون قسمت حل شد:approve:

scorpions

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-01
372
1,228

با سلام خدمت دوستان.یکی از مشکلاتی که در پاور پیش میاد این است که سیستم روشن میشه و تصویر نمیده.در این حالت ولتاژ 5 ولت در سیم خاکستری وجود ندارد.برای رفع این مشکل کافیه خازن های قدرتی که در ورودی وجود دارد را عوض کنید تا مشکل حل شود.

mista

کاربر vip
کاربر
2009-07-10
32
76

پاور روشن نميشد در ضمن يه مقاومت 22 اهم بود كه سياه شده بود هر چي عوض مي كردم باز مي سوخت و زغال مي شد بعد از دنبال كردن مسير مقاومت به اي سيچينگ رسيدم( tl494 يا ka7500) عوضش كردم و مشكل حل شد .

بعله من هم در چندین مورد پاور که 5vsb کمتر بود یا سیم سبز 5v نداشت و پاور استارت نمی شد البته با سوختن مداوم یک مقاومت با تعویض این Ic ka7500 به نتیجه می رسیدم

aghajoon-2

کاربر vip
کاربر
2013-09-16
83
226
www.PersianRepair.ir

با سلام
تجربه ای که من از تعمیر پاور های گرین تا بحال داشتم برای زمانی که پاور روشن میشه و یه صدای سوت خیلی ضعیف ازش میاد و یا روشن نمیشه ولی وقتی برق بهش وصل میکنی صوت میکشه که در این حالت ایراد از 3تا خازن 50ولتی که یا مقدارشون 10 میکرو یا 4.7میکرو هست مشکل رفع میگردد
موفق باشید

بالا