آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات همکاران در تعمیر پاور کامپیوتر

erfan rezaie

کاربر
2019-06-19
1
5
سلام دوست و همکار گرامی؛
بابت تجربه ای که وقت ارزشمندت رو صرف گذاشتن این مطلب کردی خیلی خیلی سپاس گزارم.
طبق گفته شما امروز به نتیجه مثبتی رسیدم و امیدوارم هر جا هستید سر بلند و پیروز و موفق باشید...

mrparadox

کاربر vip
کاربر
2018-07-18
162
116
Shiraz
در مورد پاورهایی که بدنشون برق بسیار زیادی داره، خرابی خارن های ضربه گیر ابی رنگ کنار خازن های بزرگ ورودی که یک سرشون به ارت وصل میشه علت هستش.

(این خازنها که معمولا دو تا هم هستن اصطلاحا به عنوان ضربه گیر در ابتدای مدار وجود دارن و یک سرشون به منفی مدار و سر دیگشون به ارت وصل شده، بدون انها هم مدار کار میکنه یعنی اگه درشون بیاریم پاور هنوز بهمون ولتاژ میده ولی در اونصورت اگر اتصالی ای در مدار بوجود بیاد دیگه جریانی به سیم ارت منتقل نمیشه و برق بدنه ی پاور رو میگیره. وقتی تو مدار باشن اگه ولتاژ اعمالی به پاور از حد توان این خازن ها فراتر بره، دی الکتریکشون میسوزه و تبدیل به یک هادی میشن، در نتیجه اگر در شبکه ارت باشه، برق AC به ارت انتقال پیدا میکنه و باعث برق گرفتگی نمیشه.)

arystem

کاربر
2009-01-31
38
53
تجربه من در مورد 5vSB در پاور گرين GP300A+ هست
وقتي ولتاز سيم بنفش بيش از 5 ولت است که با تعويض خازن و مقاومت هايي که دوستان همه را قبلا ذکر کرده اند تنظيم نمي شود، استفاده از رگلاتور 7805 براي کاهش ولتاژ است.

arystem

کاربر
2009-01-31
38
53
سلام همکاران گرامي

تجربه من در مورد پاور گرين 380 هست
ولتاژ استنباي سيم سبز 5 ولت درست بود ولي ولتاژ پاور گود سيم بنفش بالاي 6 ولت مي رسيد
تمامي موارد مثل تعويض خازن هاي 10 ميکرو 50 ولت و بقيه موارد را انجام دادم نشد
در آخر با استفاده از يک رگرلاتور 7805 ولتاژ سيم بنفش را نيز تثبيت کردم
مشکل حل شد و مادربرد روشن شد

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
617
1,672
سلام همکاران گرامي

تجربه من در مورد پاور گرين 380 هست
ولتاژ استنباي سيم سبز 5 ولت درست بود ولي ولتاژ پاور گود سيم بنفش بالاي 6 ولت مي رسيد
تمامي موارد مثل تعويض خازن هاي 10 ميکرو 50 ولت و بقيه موارد را انجام دادم نشد
در آخر با استفاده از يک رگرلاتور 7805 ولتاژ سيم بنفش را نيز تثبيت کردم
مشکل حل شد و مادربرد روشن شد

سلام

خوب این کار بعد ها داستان نمیشه؟

بالا