آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

اتصال به اینترنت با مودم همراه

t-mairkar62

کاربر
2010-11-16
25
96
من جدیدا یه مودم هاوایی خردیدم که تبلیغ زیادی براش میشد اما وقی باهاش به اینترنت وصل میشم با اینکه مثلا سرعت اتصال 239 هست و لی در عمل از دیال آپ هم تو ترنسفر و رسیو وباز کردن سایت و دانلود کند تره دوستان عزیز اگر نظری یا تجربه ای دارند خوشحال میشم بفرماییند

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان
من جدیدا یه مودم هاوایی خردیدم که تبلیغ زیادی براش میشد اما وقی باهاش به اینترنت وصل میشم با اینکه مثلا سرعت اتصال 239 هست و لی در عمل از دیال آپ هم تو ترنسفر و رسیو وباز کردن سایت و دانلود کند تره دوستان عزیز اگر نظری یا تجربه ای دارند خوشحال میشم بفرماییند
به نام خدا

سلام دوست عزیز. اینجا دو تا مشکل ممکن هست وجود داشته باشه:
یکی اینکه مودم خریداری شده نا مرغوب باشه
دیگه اینکه سرعت gprs منطقه شما کم باشه و یا فاصله شما از دکل زیاد باشه
در مودم هایی که سرعت بالایی دارند معمولا سرعت اتصال اولیه را 460.8 میزند.
در ضمن شما از چه سرویسی استفاده میکنید؟‌

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران

اینکه چه سرعتی میزنه مهم نیست اونها مجازین. سرعت واقعیتون رو باید از ابزارها و یا سایتهایی که برای اینکار هست بدست بیارید. فکر کنم شما از این مودمها که سیمکارت میخورخه گرفتید. سرعت اینترنت همراه اول و یا ایرانسل در ایران خیلی پایینه و همانطور که آقای صابری گفتن جایی هم باشید خوب آنت نده دیگه اوضع بدت رمیشه ولی اگر جایی باشید که کیفیت خدمات خوب باشه از دایل آپ بهتره و سرعت نزدیک 128 هست.
من خودم با گوشیم اینترنت ایرانسل رو وصل میکنم به لپ تاپ استفاده میکنم گاهی سرعتش 128 هست و گاهی پایین تر اما از دایل آپ کمی بهتره. دیگه این بستگی به موقعیت شما و آنتن دهیتون داره

ولی توقع بالایی نداشته باشید

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان
اینکه چه سرعتی میزنه مهم نیست اونها مجازین. سرعت واقعیتون رو باید از ابزارها و یا سایتهایی که برای اینکار هست بدست بیارید. فکر کنم شما از این مودمها که سیمکارت میخورخه گرفتید. سرعت اینترنت همراه اول و یا ایرانسل در ایران خیلی پایینه و همانطور که آقای صابری گفتن جایی هم باشید خوب آنت نده دیگه اوضع بدت رمیشه ولی اگر جایی باشید که کیفیت خدمات خوب باشه از دایل آپ بهتره و سرعت نزدیک 128 هست.
من خودم با گوشیم اینترنت ایرانسل رو وصل میکنم به لپ تاپ استفاده میکنم گاهی سرعتش 128 هست و گاهی پایین تر اما از دایل آپ کمی بهتره. دیگه این بستگی به موقعیت شما و آنتن دهیتون داره

ولی توقع بالایی نداشته باشید
به نام خدا

سلام آقای نکویی. درسته که اون سرعت مجازی هست اما طبق تجربه شخصی خودم میگم: در گوشیها یا مودمهایی که سرعت را 115 میزنه سرعت خیلی پایین تر از گوشی هایی هست که 460 میزنه. البته گوشی هم بود که 460 میزد اما نسبت به گوشی دیگه با نمایش 460 سرعتش پایین تر بود!
در کل به نظر بنده در وحله اول باید سرعت مجازی 460 باشه تا بشه روش حساب کرد. نظر شما چیه؟

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
ببینید من الآن میتونم به شما یک روش یاد بدم که وقتی اینترنت شما وصل میشه سرعت رو 1 مگابیت بزنه!! این عددها رو ISP ها میتونن همچنین تغییر بدن. اما در مورد همراه اول و ایرانسل چون سرعت ثابت هست و isp تغییر نمیکنه ممکنه بشه هر بار تجربی از روی عدد سرعت رو تشخیص داد ولی اگر isp فرق بکنه دیگه نمیشه فهمید. بهترین کار اینه از طریق سایتهای سرعت سنج سرعت رو بدست آورد. این سایتها هم زیادن مثلا تو گوگل باید سرچ کرد test mu internet speed ....

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان
ببینید من الآن میتونم به شما یک روش یاد بدم که وقتی اینترنت شما وصل میشه سرعت رو 1 مگابیت بزنه!! این عددها رو ISP ها میتونن همچنین تغییر بدن. اما در مورد همراه اول و ایرانسل چون سرعت ثابت هست و isp تغییر نمیکنه ممکنه بشه هر بار تجربی از روی عدد سرعت رو تشخیص داد ولی اگر isp فرق بکنه دیگه نمیشه فهمید. بهترین کار اینه از طریق سایتهای سرعت سنج سرعت رو بدست آورد. این سایتها هم زیادن مثلا تو گوگل باید سرچ کرد test mu internet speed ....
به نام خدا

سلام و با تشکر از شما آقای نکویی. بله درست می فرمایید. با دستکاری در کانکشن هم میتوان سرعت را روی دلخواه قرار داد.
speed conection.JPG
اما بنده تجربه قبلی خود را ذکر کردم و در جواب دوستمان هم اینکه مودمهای مذکور سرعت متفاوتی دارند(خودم در یک زمان دو تا را تست کرده ام).
مورد دیگر اینکه سرعت دانلود از بعضی سایتها خیلی پایین هست(در حد دیال آپ) و اگر همزمان از سایت دیگر در حال دانلود باشید خواهید دید که چقدر تفاوت دارند. برای همین بهتر است از سایتهای تست سرعت دانلود و آپلود استفاده کنید.

t-mairkar62

کاربر
2010-11-16
25
96
باعرض سلام و تشکر از دوستان خوب
خدمت آقای صابری عزیز عرض کنم که مارک مودم هاواییه که میگن چیپستش ماله آمریکاست البته اگه تبلیغ نمیشه این هم آدرس سایتی که من ازش خرید کردم http://www.laptopir.com/?src=productinfo&id=822
من شهرستان ایلام زندگی میکنم و فاصلمون از دکل زیاده ضمنا از سرویس ایرانسل استفاده میکنم سرعت لود و دانلود از تمام سایتها کمه
nekooee عزیز بله از اون سیمکارت خورها استفاده میکنم
و با سایتهای سرچ سرعت اینترنت رو چک کردم 48 هست
امروز با سیم کارت دائمی همراه اول کانکت شدم سرعتش 54 بود این خیلی جالبه

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان
باعرض سلام و تشکر از دوستان خوب
خدمت آقای صابری عزیز عرض کنم که مارک مودم هاواییه که میگن چیپستش ماله آمریکاست البته اگه تبلیغ نمیشه این هم آدرس سایتی که من ازش خرید کردم http://www.laptopir.com/?src=productinfo&id=822
من شهرستان ایلام زندگی میکنم و فاصلمون از دکل زیاده ضمنا از سرویس ایرانسل استفاده میکنم سرعت لود و دانلود از تمام سایتها کمه
nekooee عزیز بله از اون سیمکارت خورها استفاده میکنم
و با سایتهای سرچ سرعت اینترنت رو چک کردم 48 هست
امروز با سیم کارت دائمی همراه اول کانکت شدم سرعتش 54 بود این خیلی جالبه
به نام خدا

سلام دوست من. منهم با گوشی نوکیا و خط ایرانسل کانکت میشم و سرعت در حد 128 هست. اما وقتی همین خط و گوشی را جایی دیگه که از دکل حدود 1 کیلومتر فاصله داشت تست کردم سرعت در حد دیال آپ یا حدود 7kbytes بود در حالی برای من که 50 متر بیشتر با دکل فاصله ندارم بین 20 تا 30kbytes .
پس فاصله که خیلی مهم است و همانطور که عرض کردم جنس مودم هم همینطور.
پیشنهاد میکنم شما مودم را در جایی نزدیک دکل تست کنید تا مطمئن شوید مودم سالم است یا نه؟‌
در ضمن آیا منظورتان سرعت 48kbytes است یا kbps؟

بالا