آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

اطلاعات در مورد ترانسفورماتور if

gl2243

کاربر
2011-05-01
5
2
با سلام اظلاعاتی در مورد ترانسفورماتورif و اینکه آیا میشه دیتاشیتشو پیدا کرد میخواستم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام اظلاعاتی در مورد ترانسفورماتورif و اینکه آیا میشه دیتاشیتشو پیدا کرد میخواستم
سلام :
محل كاربردي ترانسفورمر IF معمولا در راديو تلويزيون و مدارات فركانس مياني ميباشد و انواع ان با رنگ خاصي مشخص ميشود ديتا شيت اينگونه قطعات فقط با شماره كدي كه در روي جعبه ان درج شده و از رنگ مغز فريت ان بدست مياد
اين ترانس نقش مچينگ و كوپلينك بين طبقات تقويت كننده و ميكسر دارد توصيه ميكنم در در همين بخش اموزش راديو و اصول كار ان را مطالعه كنيد .
موفق باشيد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 2028

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام در مورد ترانسفورمر آی اف ب آدرس زیر مراجعه فرمایید:
//////////////////////////////////////////////////////
با سلام :
دوست عزيز نيازي به لينك {پولي } سايت خارجي نيست در همين بخش اموزش هاي لازم به زبان مادري فارسي و رساتر از سايت خارجي اشاره شده و به صورت رايگان موجود هست لطفا گمراه نكنيد .
موفق باشيد .

AmIrPsDk

کاربر
2015-07-23
12
2
سلام
من یه فرستنده FM دارم که ترانس IFش به علتی شکسته بودم و دور انداخته شد و الان که می خوام بجاش جاگزین پیدا کنم نمیدونم چه ترانسی بزارم .فقط میدونم رنگ پیچش سیاه بود .چندتا ترانس از رادیو پخش خودرو هم امتحان کردم ولی جواب نداد.آیا میشه با تغییر تعداد دور های جواب گرفت؟اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم.
6.jpg

فرستاده شده از SM-N9005

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
ادرس اش مشکل داره گه
با سلام :
شماتیک مدار باید بزارید تا دقیق راهنمایی شوید ...
این IF درخواستی به احتمال زیاد همون مدولاتور FM باید باشد که به[hide]رنگ مشکی در شاسی های اوراقی رادیوی FM میتونید پیدا کنید در صورت عدم دسترسی یک IF سالم را باز کرده و از همان سیم خودش حدود 17 الی 19 دور سیم پیچی مجدد و استفاده کنید .
مورد مهم اینکه این IF ها در پایین {محل سیم بندی } دارای یک خازن میباشند که شما باید انرا هم بشکنید تا اثر خازنی نداشته باشد حال بصورت تجربی از یک خازن 10 الی 56 پیکو بجای ان استفاده کنید .[/hide]
موفق باشید .

بالا