آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مدار فلزیاب برای ربات

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,800
39
تهران-مشهد
برای ساخت فلزیاب مخصوص ربات باید چند نکته رو حتما در نظر بگیرید. دقت کنید که فلزیابی که بر روی ربات نصب شده حتما قطعات فلزی استفاده شده در ربات را هم سنس می کند و بنابراین دائم در حال آلارم دادن، بنابراین باید از فلزیابی استفاده کنید که auto balance داشته باشه تا زمانی که روشن میشه ابتدا فلزات اطرافش رو سنس کنه و از اون به بعد دیگه اونها رو مد نظر قرار نده و نسبت به فلزات جدیدی که در محدوده لوپ قرار می گیرن حساس باشه. بهترن فلزیاب که میشه برای ربات ها استفاده کرد که auto balance خوبی هم داشته باشه clone pi هست.
مزیت دیگه این مدار مچ شدن با انواع لوپ ها با اندازه های مختلف هست که شما هر لوپی رو بهش وصل کنید اتوماتیک خودش رو تنظیم میکنه و این کمک بسیار بسیاری میکنه برای ساخت روباتتون به شک دلخواه.
موفق باشید.

آخرین ویرایش:
بنده حقیرم کاملاً با حرفهای مدیر گرامی جناب mr metal موافقم و دقیقاً مناسب ترین فلزیاب را هم همین می دانم چون هم مدار ساده و کوچکی داره و هم عمق مناسبی داره که از سر یک روبات مین یاب هم زیاده و حتی برای کاوش و یافتن دفینه و سکه یابی و... هم ازش استفاده می شه دیگری هم بخاطر مچ شدن خود مدار با هر نوع کویلیه چون دارای guard interval auto می باشد و نیاز به تنظیم دستی نیست و مهمترینش هم اینه که موقع بالا آمدن و بالانس فلزات اطرافش را حذف می کنه ولی من بازم تاکیدم بر اینه که تا حد امکان از بدنه روبات و قطعات مدار ها هم دور باشه و بوسیله ی یک بازوی پلاستیکی بلند وصل و کنترل بشه هم برای سنس بهتر خودش هم برای سایر مدارات روبات ( چون امکان داره بخاطر میدانی که در اطرافش ایجاد می کنه سبب اختلال در بقیه ی مدارات بشه و ... چون خودم اینو تست کردم ). :khandehhh:

بالا