آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

بوت نشدن لپ تاپ DELL VOSTRO 1520

soly_kardo

کاربر vip
کاربر
2011-01-23
84
272
بوکان
لپ تاپ روشن می شود ولی تصویر ندارد مانیتور هم به خروجی وصل کردم تصویر ندارد همچنین کلیه چراغهای روی لپ تاپ چشمک می زنند، هیچ بوقی نمی زند ولتاژهای vcore و vram رو دارم دیباگر من که 2 سون سگمنت داره فقط رو یکیشون کد میده اونم 0 میده. در ضمن موقعی این مشکل پیش اومد که سیستم هنگ کرد و هر کاری میکردم خاموش نمی شد و مجبور شدم باطری شارژ رو در بیارم.
لطفا راهنمایی بفرمایید

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
وقتی هنگ کرد کلید پاور رو چند ثانیه هم نگه داشتید باز هم خاموش نشد؟ وقتی کلید پاور رو چند ثانیه نگه دارید به صورت سخت افزاری خاموش میکنه در هر حالتی خاموش میشه مگر اینکه ایراد سخت افزار موجب هنگ سیستم شده باشه!

soly_kardo

کاربر vip
کاربر
2011-01-23
84
272
بوکان
مشکل معلومه سخت افزاریه می خواستم بدونم مشکل از چه قسمتیه با توجه به توضیحاتی که دادم لطفا راهنمایی کنید.

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
نه منظورم نبود نرم افزاریه منظور من این بود که چرا با کلید پاور خاموش نکردید. در مورد سخت افزارش من وارد نیستم باید صبر کنید کاربران دیگه یا مدیران سخت افزار راهنماییتون کنند

soly_kardo

کاربر vip
کاربر
2011-01-23
84
272
بوکان
با کلید پاور خاموش نشد به خاطر همین باطری رو در آوردم، از دوستان عزیز خواهش می کنم راهنمایی کنند.

beal

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-19
440
1,120
ایران
اول رم هاي لپ تاپ رو دوباره جا بزنيد يا اسلات رم را تميز كنيد نشد اگه لپ تاپتون گرافيكش Geforce هستش بايد به گرافيكش هواي گرم بدهيد يا گرافيك عوض بشه
با تشكر

h_gh

کاربر
2009-10-23
27
71
با سلام به دوستان
بنده در مرکز خدمات خودمون به کرار با این مشکل مواجه شده ام. این مشکل رو تمام دستگاه های 1520 دارن.
برای رفع مشکل شما باید تمامی قطعات رو از روی مادربرد بردارید (سی پی یو - رم هارد - هیت سینگ و غیره) بعد باتری مادربرد را برعکس داخل سوکت باتری قرار بدهید و بگذارید دو یا سه روز به همین حالت باشد این عمل
باعث می شه که تمامی بار الکتریکی از مادربرد خالی بشه.
امتحان کنید و نتیجه اش رو اعلام کنید. ممنون

بالا