آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

کمک برای خرید یک اسیلوسکوپ مناسب

bluejob

کاربر
2011-03-12
20
106
شاید اینجا جاش نباشه
ولی چون میخواستم کسایی که با اسکوپ کار میکنند نظر بدن اینجا میزارم

ممنون از اهل فن اگر من رو در انتخاب یک مدل اسکوپ برای کار دیجیتال (arm-avr و.. کلا میکرو ها و fpga) و همینطور بطور محدود آنالوگ کمک کنند

اگر مدل و قیمتش رو به من بگید و همینطور جایی که میشه تهیه کرد...بار بزرگی رو از دوش من برداشتید

من میخوام ترجیحا زیر 1.2 میلیون باشه

کلا خودم به چندتا انتخاب رسیدم

1- خرید اسکوپ های دیجیتال جدید چینی مثل ریگول و... که بعضیاش تا 100 مگ هم نوشته اون هم زیر 1 تومن

2- خرید کارت اسکوپ ، مثل TNM . BITSCOP و...

3- خرید اسکوپ های انالوگ و دیجیتال انالوگ بانام نشان تر مثل instek که تو این لینک زیر یک سری مدلهاش هست ولی مشکلشون قیمتشون هست
کد:
[URL]http://www.testequipmentdepot.com/instek/pricelist.htm[/URL]

بهترین انتخابم چی هست؟..و از کجا و با چه قیمت...

ممنون

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,500
شما بهتر است یک سری به خیابان جمهوری وخصوصا پاساژ امجد بزنید با انواع اسکوپ وقیمتهای انها اشنا شوید واگر برای شما مقدور نیست بفرمایید تا شماره فروشنده را پیام خصوصی کنم

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,762
خراسان بزرگ!
با درود.
البته همونطور که فرمودن بهترین راه بازدید از فروشگاههاست.
اما gw-instek زمین تا اسمون با چینیها فرق داره و اصلا پولتون را بابت اسکوپ چینی هدر ندین.مثل ماتریکس.
شرط اول در اسکوپ سلکتورهای مستحکم هست که چینیها....!
یکبار داخل اینها را از نظر کیفیت قطعات و مونتاژ ملاحظه بفرمایید حرف این حقیر را تایید میکنید.
اسکوپ اروپایی که نمیدونم اکبند میاد یا نه و اگه بیاد قیمت نجومی هست.
کارت اسکوپ را به علت تاخیر زیاد نمیپسندن.البته من کار نکردم و فقط یک تی ان ام را مدتی دستم بود و فروختم.
اگر تا 20 مگ انالوگ بخواهین مدلهای روسی بدنه فلزی نظامی عالی هستن اما به سختی گیر میادو مال 20 سال پیش هستن.مثلا c1-93 و مدل 50 مگاهرتز همراه با مولتی متر c1-114 اینها دارای کیفیت بسیار بالا هستن و صفحه نمایششون 10*12 سانت هست.
از خرید مارک آرما و صا ایران ......

نهایتا دست دوم خوب(لیدر-تکترونیکس-ناسیونال-ایواتسو-کیکوسوئی و خدایگان اسکوپ هامگ) یا gw -instek که به گودویل میشناسن.

یا خرید یک تی ان ام برای کارهای دیجیتال و یک انالوگ روسی یا تایوان برای انالوگ.

پیروز باشید.

آخرین ویرایش:

bluejob

کاربر
2011-03-12
20
106
آقا ممنون از پاسخ

حقیقتش فروشگاه ها فقط اجناس خودشون رو میفروشن و اطلاعاتی که میدن معمولا خیلی به واقعیت نزدیک نیست برا همین از تجربیات شما خواستم کمک بگیرم

من هم به توصیه آقای sovietiran فکر میکنم خرید یک کارت با یک اسکوپ آنالوگ انتخاب خوبی باشه(همینطور آقای servise manual)

هرچند واقعا اسکوپ مثل Hamegو tectronix در یک کلاس دیگه ای هستند اما خوب همشون بالای2-3 میلیون هستن و... در توان من یکی که نیست

در مورد کارت اسکوپ هم انتخاب های زیادی هست مثل TNM و BiiScop و... که نمیدونم کدومش مناسب تره... و اصلا از کجا میتونم مثلا بیت اسکوپ رو تهیه کنم تو این لینک بحث های شده دربارش هرچند یکم قدیمیه و مشخص نیست کجا وارداتش هست و ایا گارانتی و.. داره یا...
کد:
https://www.************?topic=19460.0

در مورد اسکوپ دست دوم آیا به ریسک خریدنش می ارزه؟...اگر مدل 50 مگ روسی رو سراغ دارید یا مدل مناسب دیگه اینجا ممکنه بزارید یا پیغام بدید برام یک دنیا ممنون میشم

یک نکته هم اینکه چرا مدیران اینجا تو فروشگاه همچین تمهیدی رو نمیزارن...که بتونیم بهترین کیفیت رو با کمترین قیمت تهیه کنیم...خیلی جالبه برام که انقدر در مورد هویه بحث شده یک بار برای ابزارهای تست که بنظرم چشم و گوش طراحان و تعمیرات است هیچ بحث...و امکاناتی هم نذاشتین

ممنون

گذاشتن لينک ممنوع هست ؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
سلام :
با تشكر از همه دوستان كه نظرات مفيدشون را ارايه ميدهند .
دوستان در خريد اسيلوسكوپ بايد مواردي را در نظر گرفت كه تا به حال در اين تاپيك بدانها اشاره نشده و فكر كنم براتون مفيد باشه كه ياداوري ميكنم .
با توجه به قيمت بالاي اينگونه ابزارها هر خريدار نسبت به نوع كاربردش بايد دنبال ان دستگاهي باشد كه نياز روزمره خود را براورد نمايد و زياده روي در اينكه فلان نوع اخرين ورژن يا جديد و حتي داراي فلان امكانات هستش يك اتلاف هزينه و هدر دادن وقت بيش نيست .
به نظر بنده فرضا براي تعميركاران صوتي و تصويري در حال حاضر ابتياع يك اسيلوسكوپ 20 مگ دو كاناله بادامنه ورودي از ميلي ولت كافي ميباشد حال اگر ديجيتالي {حافظه دار } باشد چه بهتر ....
ولي براي يك طراح مدارات {بالخصوص فركانس بالا در دامنه هاي كمتر } طبعا دستگاه فوق بايد پاسخگوي نياز طراح باشد كه الزاما در خريد ان كنجكاوي بيشتري بخرج ميدهد .
از طرفي سازندگان نيز وقتي به ديجيتال روي مياورند بالا بردن فركانس جاروب و اناليزركردن ان براشون چندان هزينه اي ندارد لذا سعي ميكنند همزمان با ديجيتاليزر كردن - فركانس را نيز بالا يرده و همچنين با اضافه كردن رم و.... امكانات ذخيره سازي نمونه برداري شده و امكانات مقايسه دو سيگنال و.... و... در قيمت دستگاه تمام شده خود چند برابر هزينه شده را اضافه ميكنند .
حال با توجه به موارد و قبل از خريد تاملي در كاربرد و انتظارات خود از دستگاه را داشته باشيد تا تمام معيار ها را بررسي و انچه از هر نظر مطلوب هست را انتخاب سپس در جستجوي مارك و قيمت و كيفيت باشيد .
تجربه بنده در بازده ابزار و دستگاه هاي سنجش ساخت اوكراين روسي با توجه به قيمت انها در مقايسه با انواع اروپايي و امريكايي وژاپني و.... انتخاب مفيدي خواهد بود .
چند وقت پيش يك دستگاه 50 مگ دو كاناله روسي { دست دوم - ولي سالم - تست شد } درتبريز به قيمت 50 هزار تومان معامله شد كه در نوع خود بي نظير بود
سعي ميكنيم با اقاي زارع {امير ايسي مدير فروشگاه ها } هماهنگ كنيم تا در صورت امكان و دستيابي -- نمونه هاي تست شده و نتيجه بخشي را براتون تهيه كنند كه متعاقبا نتيجه اعلام ميشود .
در مورد كارت هاي pc scop نيز تجربياتي دارم ولي نهايتا نتيجه خوبي نداشتند لذا وارد اين بحث نمي شوم .
سعي كنيد ازخريد ابزارهاي ناشناخته و غير استاندارد پرهيز كنيد ضمن اينكه هزينه بالايي را متحمل ميشويد معمولا بازده انها رضايت بخش نيست و گول تبليغات هاي اينترنتي و..... نخوريد . قطعا دستگاه هاي پيچيده و تكامل يافته استانداردي با قيمت هاي گزاف نيز موجود هست كه قبلا عرض شد در كاربرد و بكارگيري- شرايط - تبحر - مورد مصرف - رعايت شرط اصلي عقل ميباشد و هر اشتباهي از طرف مصرف كننده امكان تحميل خسارتي كه مشتمل گارانتي و.... نيز نمي باشد را در بر دارد .
موفق باشيد .

bluejob

کاربر
2011-03-12
20
106
سلام :
با تشكر از همه دوستان كه نظرات مفيدشون را ارايه ميدهند .
دوستان در خريد اسيلوسكوپ بايد مواردي را در نظر گرفت كه تا به حال در اين تاپيك بدانها اشاره نشده و فكر كنم براتون مفيد باشه كه ياداوري ميكنم .
با توجه به قيمت بالاي اينگونه ابزارها هر خريدار نسبت به نوع كاربردش بايد دنبال ان دستگاهي باشد كه نياز روزمره خود را براورد نمايد و زياده روي در اينكه فلان نوع اخرين ورژن يا جديد و حتي داراي فلان امكانات هستش يك اتلاف هزينه و هدر دادن وقت بيش نيست .
به نظر بنده فرضا براي تعميركاران صوتي و تصويري در حال حاضر ابتياع يك اسيلوسكوپ 20 مگ دو كاناله بادامنه ورودي از ميلي ولت كافي ميباشد حال اگر ديجيتالي {حافظه دار } باشد چه بهتر ....
ولي براي يك طراح مدارات {بالخصوص فركانس بالا در دامنه هاي كمتر } طبعا دستگاه فوق بايد پاسخگوي نياز طراح باشد كه الزاما در خريد ان كنجكاوي بيشتري بخرج ميدهد .
از طرفي سازندگان نيز وقتي به ديجيتال روي مياورند بالا بردن فركانس جاروب و اناليزركردن ان براشون چندان هزينه اي ندارد لذا سعي ميكنند همزمان با ديجيتاليزر كردن - فركانس را نيز بالا يرده و همچنين با اضافه كردن رم و.... امكانات ذخيره سازي نمونه برداري شده و امكانات مقايسه دو سيگنال و.... و... در قيمت دستگاه تمام شده خود چند برابر هزينه شده را اضافه ميكنند .
حال با توجه به موارد و قبل از خريد تاملي در كاربرد و انتظارات خود از دستگاه را داشته باشيد تا تمام معيار ها را بررسي و انچه از هر نظر مطلوب هست را انتخاب سپس در جستجوي مارك و قيمت و كيفيت باشيد .
تجربه بنده در بازده ابزار و دستگاه هاي سنجش ساخت اوكراين روسي با توجه به قيمت انها در مقايسه با انواع اروپايي و امريكايي وژاپني و.... انتخاب مفيدي خواهد بود .
چند وقت پيش يك دستگاه 50 مگ دو كاناله روسي { دست دوم - ولي سالم - تست شد } درتبريز به قيمت 50 هزار تومان معامله شد كه در نوع خود بي نظير بود
سعي ميكنيم با اقاي زارع {امير ايسي مدير فروشگاه ها } هماهنگ كنيم تا در صورت امكان و دستيابي -- نمونه هاي تست شده و نتيجه بخشي را براتون تهيه كنند كه متعاقبا نتيجه اعلام ميشود .
در مورد كارت هاي pc scop نيز تجربياتي دارم ولي نهايتا نتيجه خوبي نداشتند لذا وارد اين بحث نمي شوم .
سعي كنيد ازخريد ابزارهاي ناشناخته و غير استاندارد پرهيز كنيد ضمن اينكه هزينه بالايي را متحمل ميشويد معمولا بازده انها رضايت بخش نيست و گول تبليغات هاي اينترنتي و..... نخوريد . قطعا دستگاه هاي پيچيده و تكامل يافته استانداردي با قيمت هاي گزاف نيز موجود هست كه قبلا عرض شد در كاربرد و بكارگيري- شرايط - تبحر - مورد مصرف - رعايت شرط اصلي عقل ميباشد و هر اشتباهي از طرف مصرف كننده امكان تحميل خسارتي كه مشتمل گارانتي و.... نيز نمي باشد را در بر دارد .
موفق باشيد .

اگر همچین لطفی کنید که واقعا کمک بزرگی کردید...و منتظر خبر شما هستم

برای کارهای دیجیتال با مشورتی هم که با دوستان کردم همه با توجه به گزینه قیمت ،از کارت های اسکوپ - لاجیک آنالیزور بطور نسبی رضایت داشتند...
اگر اطلاعی از نمایندگی یا شرکتی که bit scope رو بفروشه و خدمات و تعمیراتش ، ممنون در اختیار ما هم بزارید...من هیچ جا ازین شرکت استرالیایی تو ایران نشانی پیدا نکردم!! البته اینو بگم که مدنظرم قسمت لاجیک آنالیزر و صرفا برای کار دیجیتال میخوام

کد:
http://www.bitscope.com

بازم از لطفتون بی نهایت ممنون و پیشاپیش عید نوروز مبارک

bluejob

کاربر
2011-03-12
20
106
با سلام

میخواستم بپرسم اون مدل های دست دوم که گفتند مدیر محترم ، آیا گیرتون اومد که مورد تاییدتون هم باشه ؟

اون نمونه که اقای زارع گذاشتن تو سایت متاسفانه هم پهنای باندش خیلی کمه هم نسبت به امکانات و پهنای باند و.. بنظرم قیمت بالایی داره...
ای کاش تو فروشگاه های سایت جدای تامین قطعات تو تامین تجهیزات هم فعالیت جدی تر داشته باشند...اینطوری کمک خیلی بزرگی برای امثال من خواهد شد

-------

ممنون اقای نظری از سایتی که لینک دادید ..والا نتونستم یک لیست قیمت ازشون بگیرم از ارماکو و فقط موردی جواب دادند

من هم این لینک رو پیدا کردم و واقعا هم بخصوص از نظر گذاشتن اطلاعات و مشخصات اسکوپ و دیگر ادوات واقعا عالی عمل کردند و هرچند وقت یکبار هم آپدیت میکنه..البته بنظرم قیمتها خیلی دقیق نباشه
http://www.rayannik.com/files/staticPages/61529PriceList-90-1.pdf

سوالم اینجاست
در مورد کارت اسکوپ... من یک مدل که دوستان اینجا هم خریدن....مال شرکت tnm قیمتش 380 تومنه...و جالبی اینجاست که مدعی اند فرکانس نمونه برداریش 800 مگاهرتزه...درحالی که نمونه های خارجی حتی ریگول اون 480 مگاهرتز نمونه برداریشه اما قیمت حدود 2-3 برابر دارند
ایا این شرکت tnm اطلاعات اشتباه گذاشته یا ...؟

یکی هم از بین این نمونه های آنالوگ....که تو این لینک هست
بعضی هاشون قابلیت delay دارند و بخاطر همین گاهی تا 100 تومن بیشتر میشه قیمتشون میخواستم بدونم این چی هست و ایا مهمه وجودش

یک سوالم در مورد نظرتون داشتم در مورد انتخاب اسکوپ های انالوگ بین40-تا 60 مگاهرتزی...کدوم انتخاب خوبی میتونه باشه که قیمتش هم بصرفه و ازمایشش هم پس داده باشه
مثلا مرددم که یک عدد pintek فرکانس 60 مگ بهتره یا یک گودویل 50 مگ و هردو هم یک قیمت و هردو مارک هم تقریبا معروفند

آیا اینکه نوشته 60 مگاهرتز واقعا میشه 60 مگاهرتز رو روش فوکوس داد و نگه داشت یا....؟

و سوال اخر هم اینکه تو همین رنج و حتی فرکانس های بالاتر رو توی اسکوپ های دیجیتال میشه خرید....بنظر شما برا کار من که بیشتر دیجیتال و یه مقدار هم آنالوگ هست...انتخاب اسکوپ دیجیتال مناسب تره؟
دوستان که منو از ریگول کلا مایوس کردند هرچند که این چندتا فروشنده خیلی تعریف کردن ازش و میگه که هرکه خریده راضی بوده

ببخشید که سوالام زیاد بود .....و ممنون اگر هر کمکی که کردید...

آخرین ویرایش:
بالا