آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

حذف كلمه عبور بايوس لپ تاپ Dell Latitude C600/C500

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

beal

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-19
440
1,120
ایران
با سلام خدمت دوستان
چطوري ميتونم پسورد بايوس لپ تاپ dell latitude C600./C500 رو وردآرم پورت LPT هم داره يا اينكه بايد فلش بزنم در صورت امكان فايل فلش رو از كجا پيدا كنم

با تشكر

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
اگر رمز فقط به ست آپ داده شده باشد بعداز وارد شدن به ويندوز توسط نرم افزارهايي كه جهت هك پسورد وجود دارد مي توانيد پسورد را برداريد ولي اگر رمز به سيستم داده شده باشد يعني نتوانيد كلا وارد سيستم شويد راحتترين روش كلير بايوس يا پاك نمودن محتويات بايوس از روي بايوس مي باشد كه اگر نتوانيد جامپر مربوطه را پيدا كنيد بمدت چند دقيقه باتري مادربرد يا بايوس را برداريد و منتظر شويد تا بايوس پاك شود عين همون سيستم هاي پي سي.
كه در اين روش مجبوريد لپ تاب را بازكنيد
و بعضي كدها نيز براي بايوسها بعنوان شاه كليد توسط كارخانه سازنده قرار داده مي شود كه اگر بتوانيد از اين كدها نيز بدست آوريد مي توانيد رمز خودتان را عوض كنيد
و در ممكنه راه حل و روشهاي جالبتري باشد كه اگر از دوستان كسي مي داند لطفا راهنمايي كند

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
من خیلی روشها رو دیدم اما متاسفانه خودم دل ندارم که تست کنم و ببینم کدوم جواب میده.
اول این روش ببینید جواب میده؟:

http://support.dell.com/support/edocs/systems/latd600/sm/reserve.htm#1123951

البته این رو برای مدل d600 گفته باید ببینید روی مدل شما هم جواب میده یا نه.

تو این صفحه هم پایینش برای لپ تاپهای Dell Latitude BIOS Password Recovery یک نرم افزار گذاشته و گفته کد مادر میده. دانلودش کنید و امتحان کنید. دقت کنید نوشته از اینجا (here) دانلود کنید که کلمه لینک شده به اون برنامه

در ضمن گاهی خود شرکت رمز میگذاره و رمزش Dell هست یا dell یا DELL این سه کلمه ر امتحان کنید

در این صفحه هم آموزشهای جالبی داده
http://www.techspot.com/vb/topic90285.html

به هر حال باید تخصص داشته باشید اگر از این روشها برید من مطمئنم جواب میده اگر نتونستید دیگه کار شما نیست باید بدید نمایندگی براتون درست کنه

بهترین راه به تظر استفاده از فایل latitude.exe هست که باید با سی دی system dos سیستم رو بوت کنید و آموزشش تو همون تایپیکها که بالا لینک دادم هست. یک فیلم آموزشی برای c600 هم تو یوتیوب دیدم که عملا این کار رو انجام میده. چون یوتیوب فیلتـــر هست من براتون آپلودش کردم تو 4shared از مسیر زیر بگیرینش. در ضمن اون فایل latitude.exe هم انتی ویروسها ویروس میشناسن که باید آنتی ویروستون رو خاموش کنید

Dell_Latitude_Admin_Password_Hack!__c600_Bios_cmos _Clear

[DL]http://www.4shared.com/video/ndOI-bJx/Dell_Latitude_Admin_Password_H.htm[/DL]​

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,707
iRanTK.iR
سلام

لپ تاپ هاي دل با برداشتن باتري پسوردشون حذف نميشه ، چون پسورد داخل يک آي سي EEPROM ذخيره ميشه و اين آي سي ها با قطع برق اطلاعاتشون از بين نميره ، شما ميتونيد آي سي ايپرام رو پيدا کنيد و پايه هاي شش و هفت آي سي رو به شاسي اتصال بديد ....

واگر سريال ابتداي راه اندازي ، انتهاي اون با D35B تموم ميشه ميتونيد از اين نرم افزار و راهنماي اون استفاده کنيد ......

فيلم آموزشي زير هم به شما نشون ميده که ايپرام کجاست و کدوم پايه ها بايد به هم متصل بشه و چگونه بايد پسورد رو ريست کنيد ....

موفق باشيد .

پیوست‌ها

sabz1

کاربر vip
vip
کاربر
2009-08-31
149
166
من این را تازه دیدم میخوام بدونم کسی امتحان کرده درست است یا نه؟
پاک کردن پسورد BIOS کامپیوتر

پاک کردن پسورد BIOS کامپیوتر به ساده ترین شکل ممکن!
یکی از بزرگترین مشکلاتی که کاربران با آن روبرو هستند مشکل فراموش کردن پسورد BIOS کامپیوتر است. چرا که با این کار دیگر امکان ورود به کامپیوتر را نخواهند داشت. معمولأ برای رفع این مشکل درآوردن باتری ساعت از روی مادربورد پیشنهاد میشود. اما این کار همیشه و هرجا قابل انجام نیست. چرا که ممکن است سیستم شخصی شما نباشد یا حتی دستگاه یک لپتاپ باشد.

اما با استفاده از این ترفند شما به سادگی و تنها با تایپ یک دستور ساده پسورد ذخیره شده روی BIOS را کلأ محو میکنید! یقینأ چنین راهی را در هیچ جای دیگر نخواهید یافت! لازم به ذکر است این ترفند بر روی تمامی BIOS ها قابل انجام است و تفاوتی در نوع آن نمیکند.
برای این کار:
شما ابتدا نیاز به یک سی دی Bootable دارید. این نوع سی دی در هر مکانی یافت میشود. سی دی نصب ویندوز شما هم احتمال بسیار زیاد Bootable است.
همچنین میتوانید خودتان یک فلاپی بوتیبل بسازید. آموزش این کار قبلأ در ترفندستان مطرح شده است.
مهم این است که شما به نوعی وارد خط فرمان شوید.
همچنین اگر DOS دارید میتوانید از آن استفاده کنید.
پس از ورود به خط فرمان با استفاده از هر یک از طرق بالا کافی است دستورات زیر را با دقت وارد نمایید:
DEBUG
O 70 71-
O 71 72-
O 72 73-
Q-

دقت کنید بعد از وارد کردن هر خط دکمه Enter را بزنید ، سپس خط بعدی را وارد کرده و مجدد Enter بزنید تا به خط پایان برسید.
اکنون پس از وارد کردن آخرین خط کار تمام است و شما میتوانید مطمئن باشید پسورد BIOS شما پاک شده است.
حال سیستم را Reset کنید و مشاهده کنید که دیگر پس از ورود به سیستم از شما پسوردی خواسته نمیشود.

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
دوست عزیز من دقیقا نمی دونم ترتیب کد چجوری بود ولی حدس زدم پس و پیش شده داخل تگ ltr قرار دادم نوشته ها از چپ به راست شد ولی باز هم فکر میکنم ترتیب کد درست نیست از منبعی که نوشتین بررسی کنید

sabz1

کاربر vip
vip
کاربر
2009-08-31
149
166
فقط خط تیره ها سمت چپ باید باشه درسته یکم جا به جا شده هر کاری هم میکنم نمیشه خط تیره ها باید سمت چپ باشه!!
DEBUG
O 70 71-
O 71 72-
O 72 73-
Q-

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: m2blab

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
چرا دوست عزیز میشه. فقط باید از نوار ابزار بالا روی گزینه
را کلیک کنید بعد یک تگ ltr در صفحه ادیتور قرار میگیره حالا کافیه شما در وسط آن تگ عبارت خود را همانطور که هست تایپ کنید دیگه جلو عقب نمیشه. من این ابزار را به همین دلیل اضافه کردم و توضیح دادم تو یکی از تایپیکها فکر کنم ندیدید. ببینید الان من از همین تگ استفاده میکنم دیگه خطهای تیره درست سر جاشون می خوره:

DEBUG
-O 70 71
-O 71 72
-O 72 73
-Q

به عکس زیر که از ادیتور گرفتم قبل از ارسال پست دقت کنید:
Region Capture.jpg

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا