آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

ساخت منبع تغذیه دوبل از ترانسی که خروجی دو سر دارد

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
836
2,826
با سلام به استاد عزیز جناب رجبی
ابتدا عذر خواهی می کنم که مجبور شدم موضوع جدیدی را باز کنم چون تاپیک سوالات بسته بود . می خواستم بپرسم آیا میشه از منبع تغذیه ای که خروجی دو سر دارد را به خروجی سه سر با خط صفر تغییر داد
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: قیصر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,540
با سلام به استاد عزیز جناب رجبی
ابتدا عذر خواهی می کنم که مجبور شدم موضوع جدیدی را باز کنم چون تاپیک سوالات بسته بود . می خواستم بپرسم آیا میشه از منبع تغذیه ای که خروجی دو سر دارد را به خروجی سه سر با خط صفر تغییر داد
با تشکر
با سلام :
بله دوست عزيز ميشه بايد طبق شكل زير تغييرات در خروجي ترانس داده و استفاده كنيد البته يكسو سازي به صورت تمام موج در اينگونه مدارات {ترانس دو سر ...} كاربرد اختصاصي دارد و در همه مدارات نميشه استفاده كرد ولي شكل حاصل از يكسوسازي نيم موج متداولتر و مصرف عمومي دارد . جريان خروجي نصف توان ترانس و ولتاژ خروجي دوبرابر ان خواهد بود
دانلود كنيد
[hide] مشاهده فایل‌پیوست power.rar [/hide]
موفق باشيد .

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
836
2,826
با سلام :
بله دوست عزيز ميشه بايد طبق شكل زير تغييرات در خروجي ترانس داده و استفاده كنيد البته يكسو سازي به صورت تمام موج در اينگونه مدارات {ترانس دو سر ...} كاربرد اختصاصي دارد و در همه مدارات نميشه استفاده كرد ولي شكل حاصل از يكسوسازي نيم موج متداولتر و مصرف عمومي دارد . جريان خروجي نصف توان ترانس و ولتاژ خروجي دوبرابر ان خواهد بود
سلام استاد بر جناب رجبی عزیز
استاد من می خواستم از این مدار برای تغذیه پری و تون کنترل هایی که ولتاژ دوبل دارن استفاده کنم مشکلی نداره؟؟؟
با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,540
سلام استاد بر جناب رجبی عزیز
استاد من می خواستم از این مدار برای تغذیه پری و تون کنترل هایی که ولتاژ دوبل دارن استفاده کنم مشکلی نداره؟؟؟
با تشکر
سلام :
بله از همون نقشه يكسوساز نيم موج و لي حتما از رگولاتور ولتاژ { از همون سه پايه اي در ولتاژ مورد نياز } استفاده كنيد مشكلي نخواهد داشت .
موفق باشيد .

alireza-cj

کاربر
2015-07-26
3
3
با سلام.من واسه یه امپلی فایر که تغذیه دوبل داره 12 ولت و 2 امپر میخواد و من این امپلی فایر رو میخوام داخل ماشین استفاده کنم من دوتا مشکل دارم یکی اینه که منبع تغذیه دوبل میخواد و دومیش باتری ماشین همراه با کمی نوسان 12ولت70امپر هس و میشه با مداری که بالا گزاشتید رو بجای ترانس باتری وصل کنم. حالا میشه راهنمایی کنید باتشکر.

آخرین ویرایش:
بالا