آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

بحث در مورد مشکل بيرون نيامدن درب انواع سي دي رام و رايتر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

akvan

کاربر
2008-11-20
2
17
با سلام خدمت دوستان
من چند تا از سي دي رام و رايتر هايم درب آنها به سختي و گاهي اوقات با يك مبله بيرون مي آيد.آيا روشي براي تعمير آنها هست.؟لطفاً راهنمايي كنيد

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184
با سلام دوست عزیز علت بیرون نیامدن درب سیدی رام و یا رایتر شما به خاطر این است که موتور اجکت ان ضعیف شده و چون پولی روی موتوری که سی دی روی ان مینشیند به اهنربای روی ان میچسبد و موتور قدرت ندارد تا با فشار در را باز کند اما روش حل مشکل 1 - موتور اجکت سی دی رام را تعویض کنید 2 - از مدار تقویت که در بخش مشکلات ویدو سی دی ها وجود دارد برای موتور استفاده کنید 3 - یا همیشه یک سی دی بدون کاربرد در سی دی رام در مواقع لازم نبودن سی دی رام بذارید تا مغناطیس اهنربا موتور دیسک گردان را کمتر کند

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
با سلام خدمت دوستان
من چند تا از سي دي رام و رايتر هايم درب آنها به سختي و گاهي اوقات با يك مبله بيرون مي آيد.آيا روشي براي تعمير آنها هست.؟لطفاً راهنمايي كنيد

باسلام

دوست عزیز اولین کاری که می کنی

تسمه همه آنها را ( البته فابریک باشد بهتر است) عوض کن

(صددرصد موقع تعویض تسمه حتما 2 فولی که تسمه روی آنها می نشیند کاملا تمیز وخشک کنید)

99 در صد اشکال عدم کارکرد درست آسانسور سی دی رام ها تسمه است

موفق باشید

ali_r714

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-08-25
404
2,338
خراسان رضوی
با سلام خدمت دوستان
من در دستگاههای لایتون آهنروبای آن را به دو قسمت تقسیم میکنم و یکی از قسمتها رو در محل اصلی قرار میدم درست میشود
موقع این کار دقت کنید اهن روبا از نصف کمتر نباشد که باعث پرتاب سی دی هنگام خواندن میشود

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
من در دستگاههای لایتون آهنروبای آن را به دو قسمت تقسیم میکنم و یکی از قسمتها رو در محل اصلی قرار میدم درست میشود
موقع این کار دقت کنید اهن روبا از نصف کمتر نباشد که باعث پرتاب سی دی هنگام خواندن میشود

دوست عزيز من زير آهنربا چند لايه كاغذ ميزارم اينجوري از قدرت آهنربا كم ميشه آيا منظورتون از دوقسمت كردن آهنربا اينه كه اونو از وسط نصف مي كنيد؟

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184

با سلام در صورتی که اهنربا را نصف کنید به اصطلاح خودمون هنگام خواندن سی دی لنگ میزند و درست و مرتب نمیخواند و مشکلات خودش رو دارد که روشهای بالا بهتر هستند

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
دوستان روش كاغذ گذاشتن خيلي بهتر جواب ميده اينجوري بيشتر مواقع ديگه نياز نيست دستگاه رو باز كنيد نياز نيست چرخ دنده ها رو تميز كنيد يا اينكه كش عوض كنيد از چند تكه كاغذ كوچيك استفاده مي كنيم .

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
تعمیر اساسی

باسلام

دوستان این راه کارها را من پیشنهاد نمی کنم

مگر اینکه مال خودمان باشد

چون همراه با خطرات .اشکالات مجدد وتعمیر خارج از اصول
می باشد

سعی کنید طبق استاندارد شرکتی خودش تعمیر کرده واز عواقبش

خیالتان راحت باشد

موفق باشید

ALI.RISIVER

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
774
1,839
USA
WWW.ALIRISIVER.TK
بهترین راه کار تعویض موتور - سرویس چرخ دنده ها و در صورت نیاز تعویض - استفاده از تسمه استاندارد-و در آخر اگر مشکل رفع نشد تعویض ای سی لودینگ موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا