آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مطرح كردن سوالات و مشـــــــكلات ۩ هارد ديســـكــــــ ۩

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

digital84

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
376
4,977
اصفهان
با سلام من هارد یکی از دوستام رو ازش گرفتم واسه تعمیر مشکلی که داره اینه دائم صدای تق تق میکنه و بگیر نگیر داره گاهی اوقات واسه باز کردن یک پوشه گیر میکنه و هی تق تق میکنه تا یکم به آرومی جابجا میشه مشکلش حل میشه ولی باز همون آشو همون کاسه می خواستم بدونم ارزش وقت گذاشتن داره و آیا تعمیرش اساسی میشه یا نه در ضمن نوع هارد هم مکستور آی دی ای هستش

ALI.RISIVER

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
774
1,839
USA
WWW.ALIRISIVER.TK
با سلام من هارد یکی از دوستام رو ازش گرفتم واسه تعمیر مشکلی که داره اینه دائم صدای تق تق میکنه و بگیر نگیر داره گاهی اوقات واسه باز کردن یک پوشه گیر میکنه و هی تق تق میکنه تا یکم به آرومی جابجا میشه مشکلش حل میشه ولی باز همون آشو همون کاسه می خواستم بدونم ارزش وقت گذاشتن داره و آیا تعمیرش اساسی میشه یا نه در ضمن نوع هارد هم مکستور آی دی ای هستش

با سلام

آقا مهدی این مشکل مربوط به سلندر هارد که به خوبی چرخش ندارد و باید تعویض شود و به دلیل اینکه قابل دسترس نیست و در قاب هارد جاسازی شده کار بسیار مشکلی عیب از برد هارد نیست موفق باشید

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
نوشته توسط آقا مهدی
=======================================

باسلام

آقا مهدی این ایراد هم می تواند از سیلندر باشد وهم از برد

شما این احتمالات را از بین ببرید تا من نقشه آنها را از آقا قدیر بگیرم وبهتر میشه کاری کرد
( نقشه های خودم همراه با 50 گیگ اطلاعات دیگه پریده )

1. برد را با دقت باز کردهسر همه پین هایی که از سیلندر بیرون آمده با دقت تمیز کنید ( از دستکش استفاده کنید)
ضمنا پشت برد جایی که پین ها می نشینند را تمیز کنید

2. اگر رفع نشد کنار آی سی بزرگ کریستالی 6 پین وکوچک وجود دارد که باحتمال قوی سردی قلع پیدا کرده( قلع کشی)

تا اینجا فعلا انجام شود

مهدی جان اگه بتونی عکسش را بزاری ( البته اگر با موارد بالا درست نشد) من میتونم با علامت زدن ویا مشخص

کردن قطعات مشکوک بگم که کدام را تست وتعویض نمایید

یاعلی

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
سلندر هارد که به خوبی چرخش ندارد و باید تعویض شود
علي آقا از شما بعيده اگر يكم وارد بحث تخصصي تعمير هارد بشيد مي دونيد كه سيلندر هارد ماهيت فيزيكي نداره و فقط يه تقسيم بندي فرضي چجوري شما مي خوايد اونو تعويض كنيد ميشه توضيح بديد ؟

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
ممنونم ازهمه دوستان چشم موردی نداره عکس رو هم میگذارم ببینم میشه یک تیری توی تاریکی رها کرد یا نه

سلام

مهدی جان این هم ازاون حرفاست ها دمت گرم

با اینکه میدونی برامون در تعمیر این مورد اعتباری وامیدی نیست ولی باز ....

آقا ما گردنمون از مو باریکتره

در خدمتم

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
هاردها

باسلام

درادامه این تایپک ها مطالبی در مورد اصول کار هاردها و نحوه عیب یابی وتعمیر خواهم گذاشت

واز دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه در اختیار دارند تقاضا می کنیم در اختیار همه قرار دهند

ضمنا دیدم ابهامی در مورد تعویض کپسولی هارد پیش آمده .باید بگم که .معمولا تمامی هاردها هم قابل تعمیرند وهم

چه برد وچه کپسولی هر کدام بتنهایی قابل تعویض هستند وحتی میتوان در صورت خرابی هر دوی آنها دیسک

حاوی اطلاعات را از داخل کپسول خراب بر داشت وداخل هارد سالم دیگری گذاشت واطلاعات آن را احیا کرد

موفق باشید

ALI.RISIVER

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
774
1,839
USA
WWW.ALIRISIVER.TK
علي آقا از شما بعيده اگر يكم وارد بحث تخصصي تعمير هارد بشيد مي دونيد كه سيلندر هارد ماهيت فيزيكي نداره و فقط يه تقسيم بندي فرضي چجوري شما مي خوايد اونو تعويض كنيد ميشه توضيح بديد ؟

دوست عزیز خوب من هم به این مشکل اشاره کردم ماهیت فیزیکی ندارد زیرا در قاب هارد اما یکی از همکاران بنده توسط دستگاه خاصی سلندر هارد تعویض می کند ولی در حال حاضر ارزش ندارد با توجه به قیمت های بسیار پایین هاردهای مختلف به این موضوع هم توجه کنید منظور از سلندرتعویض کامل این قسمت نیست زیرا اصلا امکان پذیر نیست بلکه فقط درایور راه انداز باید تعویض شود البته فقط برای هاردهای امکان پذیر که بعد از مدتی دچار اختلال شوند

آخرین ویرایش:

guest1

Banned
2011-11-21
859
6,801
با سلام
دوست عزيز هارد هنگام ديتيكت شدن سريع ديكتت ميكند يا نه اگر سريع ديتكت بشه هارد شما بد سكتور دارد وبا برنامه هاي رفع بد سكتور ميشود تا حدودي اين مشكل را حل كرد اما اگر در هنگام ديتكت شدن تق تق ميكند بافر هارد شما مشكل دارد(هد وسيلندر) و اين كار مقرون به صرفه نيست هم از لحاظ وقت وهم قيمت-اما براي رفع اين عيب از برنامه بدسكتور تحت ويندوز ncبهتر است استفاده كني

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا