آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مطرح كردن سوالات و مشكلات مادر برد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Xcard

کاربر
2010-06-18
85
359
سلام
مادربرد روشن نمیشه.روی پنل سوییچ3ولت را دارم .آیسی کریستال را اتصال کوتاه دادم روشن نشد.روی1از پایه هایi o دو و خورده ای ولت را دارم.پاور را عوض و تمام اسلت ها را شستم.پلها را با دست فشار دادم ولی بازم روشن نشد.
تشکر میکنم از جوابتون

مین رو اتصال کوتاه کنید و بزارید 10 دقیقه روشن باشه...و با دست دمای تمام مین رو بسنجید...

نتیجه رو اعلام کنید.

Xcard

کاربر
2010-06-18
85
359
باسلام
مادربرد elite به مدل ht 2000روشن نميشوداين مادربرد با نصب هارد سوخته دچار اين مشكل گرديده واصلا سوئيچ نميشود
كدام قسمت از مادربرد دچار سوختگي گرديده آيا چيپ شمالي ياجنوبي سوخته؟ البته لازم به ذكر ميباشد كه با وصل نمودن پاور به مادربرد هيچ قسمتي از آن گرم نميشود

سلام دوست عزیز -سعی کنید همیشه عکس از مادربردتون بزارید تا در وقت صرفه جویی بشه.
فت تغذیه چیپ جنوبی رو خارج از مدار تست کنید و اگر تونستید کریستال رو هم تعویض کنید.

اطراف پورت ide یا sata که هارد خورده رو نگاه کنید و با اهمتر فیوز های smd رو که روی مدار با f,fl,fb مشخص شدن رو تست کنید که قطع نشده باشند.

با جامپر روی برد هم که clear cmos انجام دادید.

اگه مشکلتون همچنان باقی بود ,سعی کنید بایوس رو هم پروگرام کنید....اگه پروگرامر هم ندارید بازهم میشه به روش هایی پروگرام کرد.

من دقیق متوجه منظورتون نشدم که گفتید مادربرد گرم نمیشه,یعنی اصلا ذره ای چیپ ها و یا cpu گرم نمیشه؟ و یا اینکه دمای بیش از حد......؟

نتایج رو اعلام کنید.

mjzaret

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-02-06
87
326
سلام

من يه مادربورد مدل 8I848P ساخت شركت گيگابايت دارم. سوكت اين مادربورد از نوع 478 هست.

مشكل اينه كه سيستم روشن نمي‌شه.

با وصل كردن سيم‌هاي سبز و سياه اتصال پاور سيستم روشن مي‌شه و روي دستگاه ديباگر no - c مي‌نويسه و چراغ RST دائم روشن مي‌مونه.

اين هم تصويري از اين مدل مادربورد:

motherboard_productimage_ga-8i848p_rev1x_big.jpg

شاد باشيد

Xcard

کاربر
2010-06-18
85
359
سلام
اتصال کوتاه کردم و بیست دقیقه کار کرد.دمای تمام آیسی ها و پل ها مناسب است.یعنی خیلی خیلی کم گرم میشوند.با اتصال کوتاه هردفعه یک کد جدا میدهد.ممنون از جوابتون

کد هایی که میده رو به ترتیب بنویسید.

یه تصویر هم از مادربردتون بزارید.

Xcard

کاربر
2010-06-18
85
359
سلام

من يه مادربورد مدل 8I848P ساخت شركت گيگابايت دارم. سوكت اين مادربورد از نوع 478 هست.

مشكل اينه كه سيستم روشن نمي‌شه.

با وصل كردن سيم‌هاي سبز و سياه اتصال پاور سيستم روشن مي‌شه و روي دستگاه ديباگر no - c مي‌نويسه و چراغ RST دائم روشن مي‌مونه.

اين هم تصويري از اين مدل مادربورد:

شاد باشيد
سلام.

اولین قدم ,چک کردن مادربرد به از لحاظ عیب فیزیکی و سوختگی محسوس هستش.

روشن نشدن مین,میتونه از اشکال در مدار پالس RST باشه و یا سوختن چیپ و SIO و یا قطعاتی که مستقیما با این موارد در ارتباط هستند.

تو مدار سویچ لاین مربوط به rst و pw رو دنبال کنید و کامپوننت های سر راه رو چک کنید.

ضمن اینکه برد رو از لحاظ ظاهری چک کردید ,با اتصال کوتاه به مدت 10 دقیقه روشن بزارید و دمای چیپ جنوبی و SIO رو که در مین شما از شرکت ITE هست ,چک کنید.

فت زیر اسلت گرافیک و ایسی 8 پایه کنار چیپ رو هم تست بفرمایید و تست ورودی خروجی.

تو مین های 478 که داشتم 80% خرابی ها از SIO بود.

کریستال کنار چیپ جنوبی رو هم اگه توستید تعویض کنید.

زمانی که مین روشن هست ,ولتاژ پین های pw,rst رو بسنجید و اعلام کنید.
مواردی که گفتم برای شروع تست بفرمایید و نتایج رو دقیق اعلام کنید,اگر به عیب نرسیدید ,تست های بعدی رو خدمتون عرض کنم.

آخرین ویرایش:

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
سلام بر همه دوستان و اساتیدی ک ما رو تو این بخش همراهی میکنن
بدلیل شلوغ شدن این قسمت ، بخش مطرح کردن سوالات و مشکلات مادربرد بسته میشود ولی مطرح کردن سوالات و مشکلات مادربرد 02 باز میشود
امید است به این وسیله سرعت دسترسی دوستان ب تایپیکهای قبل و جواب سریعتر انجام گیرد.پیشاپیش از مدیران سایت بابت همکاریشان تشکر میکنم
برکت خداوند با شما باد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا