آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کنترل کامپیوتر با 2000 تومان

jac

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-20
490
1,733
مدار کامل و نرم افزار با توضیحات کامل
---------------------------------------------------

ويرايش توسط ALI M.G

ويرايش شد ( گنجاندن آدرس با هر عنوان غير مجاز ميباشد )
شما ميتوانيد با كسب اجازه از مدير كل .اين كار را انجام دهيد

شما ميتوانيد باينصورت :

2nthif6.gif

قطعات:

1 عدد آي سي گيرنده ي مادون قرمز به شماره ي: Tsop 1738 (يا هر شماره ي مشابه)

1 عدد رگولاتور به شماره ي: 78l05 1 عدد خازن الکتروليت 4.7 ميکروفاراد 1 عدد مقاومت 4.7 کيلو اهم 1 عدد ديود 1n4148

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
فرستندش چیه پس؟اینطوری که هیچ کاری نمیشه کرد .

با سلام :
دوست عزیز این کاربر بخاطر سود شخصی خود این پست را ناقص زده و پست ایشون به خاطر درج شماره تلفن و ادرس شخصی ویرایش شده .
برای بکار گیری این مدار و بعد از ساختن ان شما باید دنبال نرم افزار این مدار باشید تا در پی سی خود نصب کنید و در کانفیگ همون نرم افزار شما میتوانید توسط یک کنترل معمولی ( مثلا همین تی وی ) و با زدن و ارسال علایم شماره ها را در نرم افزار فوق تعریف کنید که مثلا با فشردن شماره دگمه پنج کدام کلید کی برد را شبیه سازی کند و کامپیوتر اجرا کند قبل از ساختن مدار ابتدا نرم افزار مزبوطه را پیدا کنید و بعد از ان اقدام به ساختن این مدار کنید .
امیدوارم بطور مختصر و مفید منظور مورد را رسانده باشم .
با تشکر .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
نرم افزار پی سی کنترلر

با سلام :
دوستان خیلی وقتا پیش میاد که بخواهید یک دستگاه برقی را توسط کامپیوتر روشن یا خاموش کنید این کار توسط مدار و نرم افزار مربوطه اش امکان پذیر هست .
این هم نقشه مدار و همراه نرم افزار مربوطه :
با تشکر .
موفق باشید

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
نرم افزار پی سی کنترلر

با سلام :
دوستان این هم نقشه مدار و همراه نرم افزار مربوطه :
توضیحات در پست های قبلی . واین هم از منبع اصلی :
PC Controller
Control electrical apliances using PC

Here is a circuit for using the printer port of a PC, for control application using software and some interface hardware. The interface circuit along with the given software can be used with the printer port of any PC for controlling up to eight equipment .
The interface circuit shown in the figure is drawn for only one device, being controlled by D0 bit at pin 2 of the 25-pin parallel port. Identical circuits for the remaining data bits D1 through D7 (available at pins 3 through 9) have to be similarly wired. The use of opto-coupler ensures complete isolation of the PC from the relay driver circuitry.
Lots of ways to control the hardware can be implemented using software. In C/C++ one can use the outportb(portno,value) function where portno is the parallel port address (usually 378hex for LPT1) and 'value' is the data that is to be sent to the port. For a value=0 all the outputs (D0-D7) are off. For value=1 D0 is ON, value=2 D1 is ON, value=4, D2 is ON and so on. eg. If value=29(decimal) = 00011101(binary) ->D0,D2,D3,D4 are ON and the rest are OFF.

با تشکر .
موفق باشید

پیوست‌ها

• 30 کیلوبایت بازدیدها: 188
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: digital84

winxp2

کاربر
2009-01-24
10
30
سلام استاد

ببخشید من سوال داشتم

من میخوام یه ریموت برا کامپیوترم درست کنم که کامپیوترم باهاش روشن و خاموش و ریستارت بشه

فعلا فقط همین 3 کار

راهنمایی کنین لطفا

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
سلام استاد

ببخشید من سوال داشتم

من میخوام یه ریموت برا کامپیوترم درست کنم که کامپیوترم باهاش روشن و خاموش و ریستارت بشه

فعلا فقط همین 3 کار

راهنمایی کنین لطفا
با سلام :
دوست عزیز مدار درخواستی شما به تفضیل توضیحات در پست لینک زیر در همین بخش اپلود شده است شما با استفاده از یک کنترل معمولی تلویزیون و تعاریفی که در کانفیگ نرم افزار میکنید این درخواست خود را عملی سازید به لینک زیر مراجعه کنید .

کامپیوتر خود را به گیرنده مادون قرمز مجهز کنید

http://www.irantk.ir/showthread.php?t=1532

با تشکر .
موفق باشید .

winxp2

کاربر
2009-01-24
10
30
با سلام دوباره استاد

اونجا رو هم دیدم ولی راهنمای فارسی تو فایل دانلودی نبود

و سوال دیگه این که وقتی سیستم خاموشه و من میخوام با ریموت روشنش کنم , اون نرم افزار که در حال اجرا نیست که ریموت رو کنترل کنه

و سوال دیگه این که برای اضافه کردن بلوتوس باید چه کنم ؟

ممنون از سایت خوبتون
من تازه عضو شدم و چیز زیادی از الکترونیک نمیدونم ., فقط علاقه دارم و سوال زیاد

از سطح اطلاعات شما خیلی خیلی خوشم اومد
زنده باشین

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام دوباره استاد

اونجا رو هم دیدم ولی راهنمای فارسی تو فایل دانلودی نبود

و سوال دیگه این که وقتی سیستم خاموشه و من میخوام با ریموت روشنش کنم , اون نرم افزار که در حال اجرا نیست که ریموت رو کنترل کنه

و سوال دیگه این که برای اضافه کردن بلوتوس باید چه کنم ؟

ممنون از سایت خوبتون
من تازه عضو شدم و چیز زیادی از الکترونیک نمیدونم ., فقط علاقه دارم و سوال زیاد

از سطح اطلاعات شما خیلی خیلی خوشم اومد
زنده باشین

با سلام :
عزیزم اگر حرفه ای نیستید از مدارات ساده استفاده کنید تا قلق کار دستون بیاد درمورد این مدار شما میتونستید با تنظیمات بایوس سیت اپ مادربرد و اینفرد و پاور منیجمنت ان مشگل مورد مطرح خود را حل کنید توصیه میکنم به اولین پست لینک زیر مراجعه و این مدار ساده را تجربه کنید در این مدار خروجی رله را باید با کلید خاموش روشن کیس تان موازی کنید و هیچ تنظیمات دیگری نیاز ندارید .
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=2727

با تشکر .
موفق باشید .

بالا