آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل روشن نشدن لب تاپ مدل hp pavilion dv6000

imankarimi

کاربر
2009-08-10
3
7
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز و گرامی
امیدوارم حالتون خوب باشه
ببخشید واسه لب تاپ من یه مشکلی پیدا شده میخواستم تا جایی که میتونید کمکم کنید که بتونم مشکلمو حل کنم. خیلی بهش نیاز دارم، ترم آخرمه و کلی پروژه و کارگاهم دارم که اگه درست نشه خیلی برام بد میشه. ممنون
همیشه دعاتون میکنم تنها کاریه که از دستم برمیاد.
لب تاپ من مدلش hp pavilion dv6000 . خودمم دست دوم از یه جایی خریدم.
حالا نمیدونم چش شده وقتی دکمه روشن لب تاپو میزنی روشن میشه اما چیزی تو صفحه نمیاد و یه چیز دیگه اینکه چند ثانیه بعد از روشن شدن چند تا بوق بلند میکشه و بعد همین .
یه چیز جالب دیگه اینکه چند بار شانسی پیش خودم روشن شد و اومد بالا و باهاشم کار کردم و هیچ مشکلی نداشت . اما همینکه خاموشش کردم دیگه روشن نشده و از اون شانسها هم فعلا که پیش نیومده.
یه بار که شانسی اومد بالا گفتم شاید از ویندوزش باشه زود ویندوزشو عوض کردم و اومد بالا و خوب تا اینکه خاموشش کردم و دیگه هر کاری کردم روشن نشد.
با یه دوستم مطرح کردم گفت رمش سوخته اما اگه رمش سوخته بود چطور چند بار اومد بالا مگه میشه.
بعد رفتم شیراز بردمش قسمت تعمیرات لب تاپ تو چند تا مغازه نشونش دادم اونا همونجا یه نگاه بهش کردن گفتن گرافیکش سوخته. حالا تو این موندم اگه گرافیکشم سوخته باشه پس چطور چند بار بالا اومده.
بعد گفتن اگه بخوای تعمیرش کنی 80 تا 100 هزار تومان هزینش میشه و اگه بخوای عوضش کنی 150000 هزار تومان.
خیلی زیادم گفتن. حالا از شما میخوام تا هر جا که میتونید منو راهنمایی کنید که مشکل لب تاپ من چشه و باید چکار کنم.
بعد اگر گرافیکش سوخته چقدر خرجش میشه که درست بشه یا عوض بشه و اینکه کجا برم که مطمئن باشه و کارشون رو درست انجام بدن .
ممنون . امیدوارم بتونم جبران کنم. بخدا همیشه دعاتون میکنم.
منتظر راهنمایی هاتون هستم
با تشکر از شما و سایت بسیار خوبتون
فعلا

fbc

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-12-04
421
2,224
ایران مهد دلیران
امیدوارم حالتون خوب باشه
ببخشید واسه لب تاپ من یه مشکلی پیدا شده میخواستم تا جایی که میتونید کمکم کنید که بتونم مشکلمو حل کنم. خیلی بهش نیاز دارم، ترم آخرمه و کلی پروژه و کارگاهم دارم که اگه درست نشه خیلی برام بد میشه. ممنون
حالا نمیدونم چش شده وقتی دکمه روشن لب تاپو میزنی روشن میشه اما چیزی تو صفحه نمیاد و یه چیز دیگه اینکه چند ثانیه بعد از روشن شدن چند تا بوق بلند میکشه و بعد همین .
یه چیز جالب دیگه اینکه چند بار شانسی پیش خودم روشن شد و اومد بالا و باهاشم کار کردم و هیچ مشکلی نداشت . اما همینکه خاموشش کردم دیگه روشن نشده و از اون شانسها هم فعلا که پیش نیومده.
یه بار که شانسی اومد بالا گفتم شاید از ویندوزش باشه زود ویندوزشو عوض کردم و اومد بالا و خوب تا اینکه خاموشش کردم و دیگه هر کاری کردم روشن نشد.
با یه دوستم مطرح کردم گفت رمش سوخته اما اگه رمش سوخته بود چطور چند بار اومد بالا مگه میشه.
بعد رفتم شیراز بردمش قسمت تعمیرات لب تاپ تو چند تا مغازه نشونش دادم اونا همونجا یه نگاه بهش کردن گفتن گرافیکش سوخته. حالا تو این موندم اگه گرافیکشم سوخته باشه پس چطور چند بار بالا اومده.
بعد گفتن اگه بخوای تعمیرش کنی 80 تا 100 هزار تومان هزینش میشه و اگه بخوای عوضش کنی 150000 هزار تومان.
خیلی زیادم گفتن. حالا از شما میخوام تا هر جا که میتونید منو راهنمایی کنید که مشکل لب تاپ من چشه و باید چکار کنم.
بعد اگر گرافیکش سوخته چقدر خرجش میشه که درست بشه یا عوض بشه و اینکه کجا برم که مطمئن باشه و کارشون رو درست انجام بدن .
فعلا

سلام دوست عزیز. بله درست گفته اند ایراد از گرافیک است که در این مدلها زیاد پیش می آید. البته احتمال سوختن آن کم است و اصطاحا loosed connction یا همان قلع مردگی پیدا کرده و بهترین راه این است که آنرا reball کنید ولی برای این کار باید دستگاه bga machine و شابلن مخصوص چیپ را داشته باشد. بعضی اوقات با هیت دادن هم درست می شود. باتشکر

imankarimi

کاربر
2009-08-10
3
7
با عرض سلام
ممنون که جوابمو دادید
خوب میشه بگید کجا میشه این کارا رو کرد و چقدر هزینه داره.بعد هیت دادن یعنی چکار باید کرد
ممنون منتظر جوابتون هستم
فعلا

ALI.RISIVER

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
774
1,839
USA
WWW.ALIRISIVER.TK
با عرض سلام
ممنون که جوابمو دادید
خوب میشه بگید کجا میشه این کارا رو کرد و چقدر هزینه داره.بعد هیت دادن یعنی چکار باید کرد
ممنون منتظر جوابتون هستم
فعلا

برای هیت دادن نیاز به دستگاهی به نام هیتر پیشنهاد می کنم اگر گرافیک مشکل دارد تعویض کنید با تعمیر دوباره هم ممکن مجدد عیب بر گردد عیب اعلام شده مربوط به مادربرد هم می شود

vcd tanin

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2010-08-29
916
8,971
نصف جهان
امیدوارم حالتون خوب باشه
فعلا

ا سلام خدمت دوست عزیز
همانگونه که دوستان راهنمایی کردند احتمالا ایراد از گرافیک میباشد ولی برای اطمینان بیشتر اگر خود اشنایی به مدارات دستگاه ندارید منظور قطعات الکترونیکی داخل دستگاه میباشد دستگاه خود را نزد یک تعمیر کار با تجربه و یا نمایندگی ببر تا مشکل دستگاه را حل کنند و از باز کردن درون دستگاه خود جدآ پرهیز کن چون با کوچکترین دستکاری در داخل دستگاه باعث ایرادهای دیگر میشود با ارزوی موفقیت

بالا