آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
ممنون استاد عزیز
اگر زحمت یک ثانیه را بکشید بسیار ممنون میشم
مدار هرچی ساده تر و ارزانتر بشه بهتره
اصل هدف از این مدار اینه:
برای تابلوهای تغذیه سه فاز میخوام ی ولتمتر اضافه کنم.باید هم اختلاف بین فازها و هم اختلاف یکی از فازها با نول رو نشون بده
متاسفانه ولتمتر سه فاز خیلی گرون شده و وقتی بر تعداد حساب میکنم هزینه خیلی بالا درمیاد
حالا میخوام در هر تابلو از ی ماژول ولتمتر ac70_380 استفاده کنم
با این مدار ولتمتر مدام بین سه فاز و یک فاز و نول گردش میکنه
تشکر از همه
با سلام :
بفرمایید خدمت شما .
با این توضیح که بجای ترانزیستور از ایسی و جهت اطمینان از کار کرد دقیق مدار مجبور شدم از دو ایسی استفاده کنم بدلیل اینکه اگر احیانا دو رله همزمان عمل کنند ممکن هست فاز ها با هم دیگه و همچنین با نول تلاقی کرده و موجب خسارت گردد با اطمینان کامل استفاده کنید :
[hide]مشاهده فایل‌پیوست 4017.rar[/hide]

پیوست‌ها

• 41.7 کیلوبایت بازدیدها: 249

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
ضمن عرض تبریک به مناسبت عید سعید فطر به همکاران گرامی
مهندس رجبی بزرگوار لطفا یک مدار تون کنترل به همراه باس و تریبل ساده و با کیفیت معرفی فرمایید بابت استفاده در آمپلی فایر ترانزیستوری مورد نیاز میباشد

متشکرم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
ضمن عرض تبریک به مناسبت عید سعید فطر به همکاران گرامی
مهندس رجبی بزرگوار لطفا یک مدار تون کنترل به همراه باس و تریبل ساده و با کیفیت معرفی فرمایید بابت استفاده در آمپلی فایر ترانزیستوری مورد نیاز میباشد

متشکرم
با سلام :
حبیب جان معمولا مداراتی که نمونه کارکرد مشابهی به صورت تجاری در بازار وجود ندارند را طراحی میکنیم یا حداقلش اگر در صورت موجود بودن اما بدلایلی مانند نایاب بودن و گرانی بیش از انتظار باشد و.....
طراحی درخواست شما با وجود قطعات عادی و موجود در بازار ارزش اتلاف وقت ندارند شما در تاپیک امپلی فایر بیشتر این گونه مدارات را خواهید یافت برای نمونه با دو عدد ایسی پردازش صوتی ( S1A0071X + S1A0051X) میتونید بهترین و ساده و اما با کارایی بسیار بالا مونتاژ و اسنفاده کنید مسلما با کمی تحقیق !! قطعات مناسب و دلخواست خود را از بین هزاران قطعات موجود دیگر نیز پیدا کنید .
عکس زیر شماتیک امپلی با نمونه اشاره شده گویای ادعا خواهد بود . [hide]166671 [/hide]
موفق باشید

پیوست‌ها

aminipoori

کاربر
2020-05-25
3
3
32
سلام آقای رجبی
وقتتون بخیر
اطلاعات راجب پراب های بلوتوثی خواندن کنتور برق نیاز دارم
نحوه عملکرد و خواندن اطلاعات
ممنون میشم راهنمایی فرمایید واگر شماتیک دارید کمک کنید
سپاس

omidmu

کاربر
2020-04-14
6
1
24
سلام استاد درود بر شما
من یک مدار ساده میخام عزیز
البته سر رشته ندارم مزاحم شما شدم
ببینید من میخام همچی کاری انجام بدم:
۴ عدد کلید دارم( روی برد بصورت سوکت باشه چون کلید ها جداگانه از برد هستند) که در زمان فعال بودن میاد چهار تا مصرف کننده رو روشن میکنه (هر کلید یک مصرف کننده) و همزمان هم بابت هر کلید ک روشن بشه یک سوکت باشه که من ال ای دی رو در یک جای دیگه قرار روشن بشه رو به اون سوکت وصل کنم ... برق منفی که میشه بدنه ماشین مثبت هم که از پشت جعبه فیوز میاد... مقاومت ال ای دی استاد جوری باشه داغ نکنه با تشکر از محبت شما

MOHAMMADTK13

کاربر vip
کاربر
2018-08-27
138
143
تهران،شمیرانات
سلام مهندس من چطوری میتونم یه مدار ۱۲ولت درست کنم که وقتی ۱۲ولت بهش وصل میشود ۲۰ثانیه بعد ۱۲ولت بهم بده.برای پخش ماشین میخوام.میخوام وقتی ضبط را روشن میکنم ۲۰ ثانیه بعد از روشن شدن پخش ۱۲ولت بده.ممنون میشوم راهنمایی کنید

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
688
قم
سلام بر استاد رجبی عزیز
نیاز به مداری دارم که نتونستم توی بازار پیدا کنم
هدف از این مدار:
هر وقت ولتاژ ورودی 12v به مدار اعمال شد بعد از 5 ثانیه رله رو وصل کنه و بعد از 3 ثانیه رله قطع بشه و مجدد تا زمانی که 12v ورودی قطع و وصل نشده دیگه تکرار نشه
هر وقت ولتاژ ورودی قطع شد و مجدد 12v بهش رسید مجدد ی بار دیگه تکرار بشه

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,096
74,083
48
ایران
سلام بر استاد رجبی عزیز
نیاز به مداری دارم که نتونستم توی بازار پیدا کنم
هدف از این مدار:
هر وقت ولتاژ ورودی 12v به مدار اعمال شد بعد از 5 ثانیه رله رو وصل کنه و بعد از 3 ثانیه رله قطع بشه و مجدد تا زمانی که 12v ورودی قطع و وصل نشده دیگه تکرار نشه
هر وقت ولتاژ ورودی قطع شد و مجدد 12v بهش رسید مجدد ی بار دیگه تکرار بشه

سلام
درخواست شما با برنامه نویسی روی میکرو کنترلر ممکنه البته با مدارات دیگه هم میشه ولی خیلی حجیم تر .

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
688
قم

پیوست‌ها

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Altayy

کاربر
2020-10-21
4
2
33
با سلام من یک بروژه تقویت کننده دو طبقه با bc107a با بهره 100 یا بالاتر برای 20 هرتز به بالا پارم ولی طراحی مدار مشکل دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

بالا