آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
688
قم
سلام و خسته نباشید خدمت استاد رجبی
درخواست ی مدار دارم هرچه ساده تر بهتر
ولتاژ تغذیه 24vdc
ی رید رله یا هر سنسوری با کاربری مشابه که قراره آهنربا همیشه روبروش باشه وقتی آهنربا به هر دلیلی کنار رفت ی رله رو برای حداقل یک دقیقه روشن کنه
در طی این زمان اگه آهنربا برگشت که پس از پایان زمان رله خاموش بشه اگه برنگشت مجدد رله رو یک دقیقه روشن کنه(برای فعال و غیرفعال کردن رله لچ داشته باشه، تند تند قطع و وصل نکنه)
اگر بشه حساسیت مدار نسبت به آهنربارو هم کم و زیاد کرد که عالی میشه
تشکر بابت راهنماییتون

استاد لطفا اعلام نظر کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
688
قم
سلام و خسته نباشید خدمت استاد رجبی
درخواست ی مدار دارم هرچه ساده تر بهتر
ولتاژ تغذیه 24vdc
ی رید رله یا هر سنسوری با کاربری مشابه که قراره آهنربا همیشه روبروش باشه وقتی آهنربا به هر دلیلی کنار رفت ی رله رو برای حداقل یک دقیقه روشن کنه
در طی این زمان اگه آهنربا برگشت که پس از پایان زمان رله خاموش بشه اگه برنگشت مجدد رله رو یک دقیقه روشن کنه(برای فعال و غیرفعال کردن رله لچ داشته باشه، تند تند قطع و وصل نکنه)
اگر بشه حساسیت مدار نسبت به آهنربارو هم کم و زیاد کرد که عالی میشه
تشکر بابت راهنماییتون

استاد رجبی لطفا اعلام نظر کنید

abnuse1

کاربر vip
کاربر
2018-03-18
58
86
عرض سلام و ادب
در صورت امکان درخواست مدار ساخت دزیمتر را دارم - که حساسیت خوبی داشته باشه (رادیومتر)namaste

sabz1

کاربر vip
vip
کاربر
2009-08-31
149
166
فکر کردم اگر اتومات این بخاری برقی ما وقی نیستیم مثلا یک ساعت اگر حضور نداشتیم اتومات خاموش بشه یا بعضی وقت ها هویه را روشن می زاریم و ریم فرداش می یایم تازه می بینیم روشن مانده چکار کنییم که اتومات بعد از یک ساعت خاموش بشه؟گفتم با یک چشمی و یک کنتاکتور میشه یک همچین مداری بسازیم چشمی منظورم همین چشمی های راه پله است که به حرکت حساس هست به کنتاکتور دستور بده و قطع و وصله کنه.حالا گفتم شاید چیز بهتری باشه ؟ پیشنهادای دارید مشتاقم .ممنون

• Like

Ahmad kaka

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-20
58
82
سلام، وقت بخیر
نمیدونم اینجا جایی هست ک بتونم درخواستمو بنویسم یا نه.
ما تو محل کارمون 12 تا NVR داریم و فاصلش تا میز اپراتور حدودا 5 متره، هر کدوم یک موس داره ک مورد نیازه، رفتم موس بی سیم گرفتم ک تداخل ایجاد میشد و کار نمیکرد و ب مشکل خوردیم، ضمن اینکه روی میز هم شلوغ میشد هم برا پیدا کردن موس مورد نظر زمان از دست میدیم.
برای تمام موس ها سیم کشی کردم و خواستم همه 12 موس رو،منفی هاش , دیتاهای مثبت و منفی را مشترک بگیرم و فقط مثبت هر موس رو بدم ب یک کلید مجزا و خروجی هم یک یو اس مشترک باشه ک موس بهش وصل بشه و با زدن هر کلید موس دستگاه مورد نظر انتخاب بشه .ولی این روش مشکلی ک داره برای انتخاب موس باید کلید موس قبلی رو خاموش و موس بعدی رو انتخاب کنیم چون کلید صفر و یک هستش و ی وقت فراموش میشه یا تداخل ایجاد میشه و ما زمان برامون خیلی مهمه.میخام مداری باشه ک با زدن یک شاسی موس قبلی قطع و موس انتخاب شده وصل بشه .آیا میشه چنین مداری طراحی کرد؟ توی اینترنت چیزی پیدا نکردم و دوست دارم خودم درست کنم.تنها چیزی ک پیدا کردم مدار مالتی پلکسر بود ک اونم نمیدونستم چجوری بکار ببندم.امیدوارم منظورمو رسونده باشم.
اساتید محترم لطفا محبت کنید راهنمایی کنید.

• Like

sabz1

کاربر vip
vip
کاربر
2009-08-31
149
166
سلام، وقت بخیر
نمیدونم اینجا جایی هست ک بتونم درخواستمو بنویسم یا نه.
ما تو محل کارمون 12 تا NVR داریم و فاصلش تا میز اپراتور حدودا 5 متره، هر کدوم یک موس داره ک مورد نیازه، رفتم موس بی سیم گرفتم ک تداخل ایجاد میشد و کار نمیکرد و ب مشکل خوردیم، ضمن اینکه روی میز هم شلوغ میشد هم برا پیدا کردن موس مورد نظر زمان از دست میدیم.
برای تمام موس ها سیم کشی کردم و خواستم همه 12 موس رو،منفی هاش , دیتاهای مثبت و منفی را مشترک بگیرم و فقط مثبت هر موس رو بدم ب یک کلید مجزا و خروجی هم یک یو اس مشترک باشه ک موس بهش وصل بشه و با زدن هر کلید موس دستگاه مورد نظر انتخاب بشه .ولی این روش مشکلی ک داره برای انتخاب موس باید کلید موس قبلی رو خاموش و موس بعدی رو انتخاب کنیم چون کلید صفر و یک هستش و ی وقت فراموش میشه یا تداخل ایجاد میشه و ما زمان برامون خیلی مهمه.میخام مداری باشه ک با زدن یک شاسی موس قبلی قطع و موس انتخاب شده وصل بشه .آیا میشه چنین مداری طراحی کرد؟ توی اینترنت چیزی پیدا نکردم و دوست دارم خودم درست کنم.تنها چیزی ک پیدا کردم مدار مالتی پلکسر بود ک اونم نمیدونستم چجوری بکار ببندم.امیدوارم منظورمو رسونده باشم.
اساتید محترم لطفا محبت کنید راهنمایی کنید.
فکر کنم از هاب استفاده کنی جواب بده شاید چنتا هاب هم به هم بشه وصل کرد.شاید

• Like

C945

کاربر
2023-07-30
22
23
درود

ج.م.ر satellite با برد محدود چند متر برای آزمایش رو میشه ساخت؟ مدارشو دارید؟

Nik andish

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-10-27
1,266
13,142
Hamedan
،،درودمهندس رجبی،،
بنده به مداری نیاز دارم که با قطع شدن ولتاژ،بتواند
یک رله را دو بار روشن و خاموش کند
شبیه دو تا پالس که مابین آنها چند ثانیه فاصله باشه،

مثل آلارم که با قطع سیم آژیر می کشه ولی بجای آژیر