آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

miladkhalili

کاربر
2019-06-14
51
58
سلام استاد رجبی عزیزبنده دنبال مداری میگردم که بشه با استفاده از دیود نوری خازن های الکترولیتی رو دشارژ کرد و محدودیتی از دشارژ کردن نداشته باشم منظور از محدودیت یعنی خازن های صافی اولیه منبع تغذیه رو هم با این مدار دشارژ کرد تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gadraj

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
سلام استاد رجبی عزیزبنده دنبال مداری میگردم که بشه با استفاده از دیود نوری خازن های الکترولیتی رو دشارژ کرد و محدودیتی از دشارژ کردن نداشته باشم منظور از محدودیت یعنی خازن های صافی اولیه منبع تغذیه رو هم با این مدار دشارژ کرد تشکر
با سلام :
میلاد عزیز سوالتون خیلی ابتدایی شد اگر یک دیشارژ معمولی که با ولتاژهای مختلف دو سر (هر خازنی مد نظرتون هست) از شکل زیر کمک بگیرید .
(از 3 ولت الی 300 ولت حالت کلید از یک الی 6 به نسبت ولتاژ دو سر خازن بدون در نظر گرفتن زمان دیشارژ)
اما هدف از اینگونه تخلیه خازنی چیست و برای چه کاربردی میخواهید باید زمان دیشارژ و ولتاژ خازن مورد نظر و نوع ال ای دی که بکار خواهید برد و ..... را باید کامل توضیح بزارید .
led.png

miladkhalili

کاربر
2019-06-14
51
58
سلام تشکر
هدفم اینه که خازن ها رو تخلیه کنم و دچار برق گرفتگی نشم و میخام یه مدار کوچیک باشه و جمع و جور داخل جیبم بذارم همیشه باهام باشه
مدار بالا شلوغ نیست؟ میشه جمع و جور ترش کرد

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
سلام تشکر
هدفم اینه که خازن ها رو تخلیه کنم و دچار برق گرفتگی نشم و میخام یه مدار کوچیک باشه و جمع و جور داخل جیبم بذارم همیشه باهام باشه
مدار بالا شلوغ نیست؟ میشه جمع و جور ترش کرد
با سلام :
ساده تر از این که نشانگر هم داشته باشه سراغ ندارم دو عدد ال ای دی از هر رنگی که دارید با یک مقاومت 15 کیلواهمی طبق شکل زیر سرهم کنید و استفاده کنید این مدار نیازی به منفی مثبت هم نداره و تا زمانیکه خازن دارای ولتاژ (بیش از 5 ولت ) داره باید یکی از ال ای دی ها روشن بشه وقتی ال ای دی خاموش شد یعنی خازن دیشارژ شده .

پیوست‌ها

miladkhalili

کاربر
2019-06-14
51
58
سلام احسنت
مهندس ببخشید میشه مشخصات وات مقاومت و ال ای دی ها چه مشخصاتی داشته باشند رو بهم بگین
مهندس واسه این از دو ال ای دی استفاده میکنیم که چه مستقیم پروپ زدیم به خازن چه غیر مستقیم تخلیه کنه؟؟؟؟
تشکر مهندس

miladkhalili

کاربر
2019-06-14
51
58
راستی ببخشید اذیت کردم نقشه رو معلومه وقت گذاشتین واسش حتی پروپ هارو کشیدین

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
سلام احسنت
مهندس ببخشید میشه مشخصات وات مقاومت و ال ای دی ها چه مشخصاتی داشته باشند رو بهم بگین
مهندس واسه این از دو ال ای دی استفاده میکنیم که چه مستقیم پروپ زدیم به خازن چه غیر مستقیم تخلیه کنه؟؟؟؟
تشکر مهندس
با سلام
اهم مشخصه 15 کیلو اهم و واتش را میتونید از یک تا دو وات یا بیشتر ... بله هدف از دو ال ای دی بخاطر قطبین ولتاژ خازن میباشد گه در هر صورت وصل کنید یکی از ال ای دی ها روشن و خازن تخلیه میشه .
ارادت

miladkhalili

کاربر
2019-06-14
51
58
مهندس سلام ببخشید اینجا پیام میدم تایپیکی جداگانه درست کردم در مورد سلف نوع ایکس و وای و زمین سرد و گرم منبع تغذیه ممنون میشم کمکم کنید؟؟؟/

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
688
قم
سلام و خسته نباشید خدمت استاد رجبی
درخواست ی مدار دارم هرچه ساده تر بهتر
ولتاژ تغذیه 24vdc
ی رید رله یا هر سنسوری با کاربری مشابه که قراره آهنربا همیشه روبروش باشه وقتی آهنربا به هر دلیلی کنار رفت ی رله رو برای حداقل یک دقیقه روشن کنه
در طی این زمان اگه آهنربا برگشت که پس از پایان زمان رله خاموش بشه اگه برنگشت مجدد رله رو یک دقیقه روشن کنه(برای فعال و غیرفعال کردن رله لچ داشته باشه، تند تند قطع و وصل نکنه)
اگر بشه حساسیت مدار نسبت به آهنربارو هم کم و زیاد کرد که عالی میشه
تشکر بابت راهنماییتون

آخرین ویرایش:
بالا