آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

transs

کاربر
2009-03-30
6
12
لطف کنید و مدار یک محافظ خوب را برای یخچال در سایت قرار دهید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: behnamp65

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
لطف کنید و مدار یک محافظ خوب را برای یخچال در سایت قرار دهید .
با سلام :
دوست عزيز يكي از بهترين و عملي ترين مدار محافظ براي يخچال و فريز با خروجي رله را در لينك زير اپلود كرده ام مطالعه فرماييد .

محافظ يخچال و لوازم برقي خانگي :
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=743&page=4
با تشكر .
موفق باشيد .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
با سلام :
با تشكر

دوستان عزیز م با توجه به درخواست های مکرر در مورد لامپ های کم مصرف تاپیک جدیدی برای این موضوع و با همین نام در همین بخش ایجاد میکنم امیدوارم در هرچه پر بار تر شدن این تاپیک همه شما دوستان همکاری کنید .
پیشاپیش از همکاری همه شما دوستان و کاربران متشکریم .
موفق باشید .

hassan3

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-01-16
244
979
تبریز-کندرود
سلام جناب قدیر می خواستم بدانم آیا مداری برای از کار انداختن امواج مزاحم rfویدو سی دی وجود دارد ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: behnamp65

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
سلام جناب قدیر می خواستم بدانم آیا مداری برای از کار انداختن امواج مزاحم rfویدو سی دی وجود دارد ؟
با سلام :
عزیزم مشگل امواج مزاحم در rf ویدیو سی دی ها از فرستنده های rf این دستگاه ها میباشد که بدون صافی ها ی حذف هارمونیک در خروجی میباشند برای مقابله با این امواج باید مدار فرستنده سی دی را ارتقا دهید و از یک فرستنده استاندارد (مازول ) استفاده کنید (البته ویدیو سندر هایی استاندارد هم وجود دارند و گران قیمت هستند ) لذا تنها راه از کار انداختن این امواج فقط جلوگیری از انتشار هارمونیک های فوق میباشد و مدار بخصوصی در قسمت دریافت وجود ندارد .
(این نکته را هم اضافه کنم که میتوان با استفاده از صافی های دقیق از دریافت این امواج توسط یک گیرنده جلوگیری کرد ولی همزمان کانالهای هم فرکانس نیز تضعیف شده و در حد استفاده خانگی مخصوصا در تلویزیون معقول نیست .
با تشکر .
موفق باشید .

hassan3

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-01-16
244
979
تبریز-کندرود
با سلام :
عزیزم مشگل امواج مزاحم در rf ویدیو سی دی ها از فرستنده های rf این دستگاه ها میباشد که بدون صافی ها ی حذف هارمونیک در خروجی میباشند برای مقابله با این امواج باید مدار فرستنده سی دی را ارتقا دهید و از یک فرستنده استاندارد (مازول ) استفاده کنید (البته ویدیو سندر هایی استاندارد هم وجود دارند و گران قیمت هستند ) لذا تنها راه از کار انداختن این امواج فقط جلوگیری از انتشار هارمونیک های فوق میباشد و مدار بخصوصی در قسمت دریافت وجود ندارد .
(این نکته را هم اضافه کنم که میتوان با استفاده از صافی های دقیق از دریافت این امواج توسط یک گیرنده جلوگیری کرد ولی همزمان کانالهای هم فرکانس نیز تضعیف شده و در حد استفاده خانگی مخصوصا در تلویزیون معقول نیست .
با تشکر .
موفق باشید .

سلام:استاد گرامی واقعیت این است که در همسایگی ما متاسفانه خوانواده ای زندگی میکند که بی اندازه بی بند بار تشریف دارند ودایم دستگاه وی سی دی اشان روشن است وباز هم متاسفانه بطور دایم فیلمهای +18 می بینند وما هم بلاجبار از کانالهای 1و2 تلویزیون محروم هستیم در ضمن بر روی شبکه 3 هم اوجاج وجود دارد بنده این مدار رو برای از کار انداختن این امواج میخوام لطفا راهنمایی کنید

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
با سلام :

سلام:استاد گرامی واقعیت این است که در همسایگی ما متاسفانه خوانواده ای زندگی میکند که بی اندازه بی بند بار تشریف دارند ودایم دستگاه وی سی دی اشان روشن است وباز هم متاسفانه بطور دایم فیلمهای +18 می بینند وما هم بلاجبار از کانالهای 1و2 تلویزیون محروم هستیم در ضمن بر روی شبکه 3 هم اوجاج وجود دارد بنده این مدار رو برای از کار انداختن این امواج میخوام لطفا راهنمایی کنید
با سلام :
بله دوست عزیز بنده متوجه مشگل شما شده ام و اینکه راحت ترین راهکار اینست که ابتدا به همسایه فوق و به طرق مناسب تذکر دهید و توجیه کنید که انتن وی سی دی خود را از انتن پشت بام ایزوله نماید تا مورد مزاحمت همسایگان نشود در ثانی ایشون میتوانند به مبلغ حدود 12000 تومن از یک ویدیو سندر (در بازار مارک پاناسونیک دیده ام به همین قیمت که استاندارد هم هستند ) ابتیاع و از این دستگاه استاندارد برای وی سی دی خود استفاده کنند و گرنه شما میتوانید با تولید نویز سفید و انتشار ان موجب شوید که ایشان نتونند از روش موجود استفاده کنند ولی متاسفانه خودتون هم گریبان گیر این امواج خواهیدشد که کار معقولانه ای نیست .
{ ************** را باید از منبع تولید کننده حذف کرد وگرنه ساختن سد و جلوگیری و صافی و..... نتیجه مثمری نخواهد داشت } بر فرض شخص شما مشگل خود را با اغماض دریافت برخی از کانالها حل بکنید انوقت سایر همسایگان چی ؟؟؟ ایا همه اطرافیان شما امکان استفاده از مدار پیشرفته صافی ها را دارند ؟؟؟؟
تازه مشگل دوم وقتی گریبان گیر همه تون خواهید شد که با جابجایی و تغییرات جزیی در سیستم ارتباط وی سی دی با تلویزیون این همسایه هارمونیک ها نیز تغییر فرکانس داده و باز مشگلات بقول معروف (روز از نو روزی از نو ) .
ضمنا در صورت عدم توجه به مشگلات شما توسط این همسایه اعمال قانون قطعا بی ثمر نخواهد بود .
سعی میکنم مدارات متنوع و استانداردی در رابطه با ویدیو سندرها به بخش مربوطه در گیرنده فرستنده ها اضافه کنم .
با تشکر .
موفق باشید .

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,829
به نام حق
با سلام خدمت استاد گرامی
آیا مدار ساده با عملکرد بالا برای پخش فقط صداهای بیس (بم) از اسپیکر سراغ دارید(مدار ********** پایین گذر)در ضمن مدار دیگری هم میخواهم که ولتاژ12ولت را به 3ولت تبدیل کند .

آخرین ویرایش:

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,829
با سلام
استاد گرامی من هنوز منتظر پاسخ شما هستم

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,829
با سلام من حدود تقریبا یک ماه است که در پست قبلی سوال کردم ولی هیچکس جواب سوالم را نداد .درهر صورت دیگه از خیرش گذشتم.با تشکر

بالا