آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

عباس مهدی

کاربر vip
کاربر
2017-01-03
166
120
کرمان
سلام هیچ کس جواب نداد.????????????????????????????????????????????????
لطفاکمکم کنین....??????????????????????????????????????????????????????

عباس مهدی

کاربر vip
کاربر
2017-01-03
166
120
کرمان
سلام درمورد مدار ماشین لباسشویی کوچک که در دو پست بالاتر در خواست دادم مهندسان گرامی لطفا کمکم کنین.

عباس مهدی

کاربر vip
کاربر
2017-01-03
166
120
کرمان
یه سوال دیگر هم دارم اگه لطف کنین.
بنده دو تا باطری لیتییومی 3.7 ولتی که تو باطری لب تاپها هست رو سری کردم که میشه 7.4 ولت.حالا میخام با استفاده از ماسفت ترجیحا 3205 یا z44 به عنوان رله استفاده کنم یا حتی از ترانزیستور مثلا 13007 که به محض تحریک توسط یک کلید فشاری ولتاژ 7.4 رو با نهایت امپر عبور بده و به محض قطع کلید ولتاژ رو قطع کنه.چه جوری میتونم بایاس کنم؟ منظور مقاومت و دیود زنر لازم یا کلا مدار رو اگه بهم بدین ممنون میشم.البته بهتر بود که سیم مثبت رو قطع و وصل میکردیم ولی چون ماسفتی که به این کار بیاد رو ندارم مجبورم ماسفت رو سر راه سیم منفی بذارم.ممنون میشم راهنماییم کنین.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: bad-boy

micromg

کاربر
2018-03-26
84
124
عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما ازشما خواهشی دارم بنده به دنبال مدار پروگرامری هستم که میکروهای سری pic و avr را توسطش برنامه ریزی کنم ولی خواهشم اینه مداری رو آپلود کنید که توسط خودتون تست شده باشه وعملی باشه(یعنی خودتون ازش نتیجه گرفته باشید نه همکاران یا دوستان تست کرده باشند ) الان مدتیه که چندین مدار را ساختم گذشته از هزینه ای که بابت خرید قطعات کردم وقتی که گذاشتم هدررفته و هیچکدوم متاسفانه جواب ندادن نقشه ها رو هم ازین سایت و در سایتهای دیگر دریافت کردم درضمن منظور بنده پروگرامری که هردو نوع این میکرو ها را برنامه ریزی کند نیست (اگرباشه که خیلی بهتره)اگر بزای هر تیپ میکرو مدار مجزا هم باشد متشکر میشم برای اطلاع شما بنده میکروهای pic18f2455 و atmega8L-16PU را مهیا کرده ام که با نقشه های قبلی اونها به نتیجه نرسیدم خوش و خزم باشید

yousef55

کاربر vip
کاربر
2009-07-17
123
268
عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما ازشما خواهشی دارم بنده به دنبال مدار پروگرامری هستم که میکروهای سری pic و avr را توسطش برنامه ریزی کنم ولی خواهشم اینه مداری رو آپلود کنید که توسط خودتون تست شده باشه وعملی باشه(یعنی خودتون ازش نتیجه گرفته باشید نه همکاران یا دوستان تست کرده باشند ) الان مدتیه که چندین مدار را ساختم گذشته از هزینه ای که بابت خرید قطعات کردم وقتی که گذاشتم هدررفته و هیچکدوم متاسفانه جواب ندادن نقشه ها رو هم ازین سایت و در سایتهای دیگر دریافت کردم درضمن منظور بنده پروگرامری که هردو نوع این میکرو ها را برنامه ریزی کند نیست (اگرباشه که خیلی بهتره)اگر بزای هر تیپ میکرو مدار مجزا هم باشد متشکر میشم برای اطلاع شما بنده میکروهای pic18f2455 و atmega8L-16PU را مهیا کرده ام که با نقشه های قبلی اونها به نتیجه نرسیدم خوش و خزم باشید

//////////////////////////////////////
اینجا پروگرامر حرفه ای avr با امکانات زیاد و فریم ویر اصلی اتمل برای ساخت هست

آخرین ویرایش توسط مدیر:

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
689
قم
سلام بر اساتید عزیز
من نیاز به مداری دارم(سوئیچ سلکتور) که هر چند ثانیه خودش مثلا رله اول را سه ثانیه فعال و بعد قطع و یک ثانیه بعد رله دوم را سه ثانیه فعال و بعد قطع و یک ثانیه بعد رله... مجموعا چهار رله.
پس از آخرین رله دوباره اتوماتیک از ابتدا شروع کند
اساتید لطفا راهنمایی بفرمایید

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,551
سلام بر اساتید عزیز
من نیاز به مداری دارم(سوئیچ سلکتور) که هر چند ثانیه خودش مثلا رله اول را سه ثانیه فعال و بعد قطع و یک ثانیه بعد رله دوم را سه ثانیه فعال و بعد قطع و یک ثانیه بعد رله... مجموعا چهار رله.
پس از آخرین رله دوباره اتوماتیک از ابتدا شروع کند
اساتید لطفا راهنمایی بفرمایید

با سلام :
ببینید همین منظور تون همین مدار هست ؟؟؟
فایا رار را دانلود کنید کیفت بالاست همچنین اگر نرم افزار پروتیوس نصب دارید اجرا و شبیه سازی و عملکرد مدار را مشاهده کنید .
[hide] [/hide]

پیوست‌ها

• 43.4 کیلوبایت بازدیدها: 153
  • 434.1 کیلوبایت بازدیدها: 16

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
689
قم
با سلام :
ببینید همین منظور تون همین مدار هست ؟؟؟
فایا رار را دانلود کنید کیفت بالاست همچنین اگر نرم افزار پروتیوس نصب دارید اجرا و شبیه سازی و عملکرد مدار را مشاهده کنید .

استاد ممنونم
فایل رو توی پروتئوس تست کردم
فقط در این مدار رله ها دقیقا بدون مکث تا یکی خاموش میشه بعدی روشن میشه
با تغییر کدوم قسمت میتونم بین خاموش شدن رله قبلی و روشن شدن رله بعدی در حد یک ثانیه وقفه ایجاد کنم؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,551
استاد ممنونم
فایل رو توی پروتئوس تست کردم
فقط در این مدار رله ها دقیقا بدون مکث تا یکی خاموش میشه بعدی روشن میشه
با تغییر کدوم قسمت میتونم بین خاموش شدن رله قبلی و روشن شدن رله بعدی در حد یک ثانیه وقفه ایجاد کنم؟

با سلام :
ببخشید حواسم برای یک ثانیه نبوده اگر زمان یک ثانیه ای برای مدت سه ثانیه کار ساز هستش میتونید از خروجی ایسی یک در میان استفاده کنید و چنانکه حتما مدت یک ثانیه نیاز هست پیام بزارید تا براتون اصلاح کنم .
موفق باشید .

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
689
قم
با سلام :
ببخشید حواسم برای یک ثانیه نبوده اگر زمان یک ثانیه ای برای مدت سه ثانیه کار ساز هستش میتونید از خروجی ایسی یک در میان استفاده کنید و چنانکه حتما مدت یک ثانیه نیاز هست پیام بزارید تا براتون اصلاح کنم .
موفق باشید .

ممنون استاد عزیز
اگر زحمت یک ثانیه را بکشید بسیار ممنون میشم
مدار هرچی ساده تر و ارزانتر بشه بهتره
اصل هدف از این مدار اینه:
برای تابلوهای تغذیه سه فاز میخوام ی ولتمتر اضافه کنم.باید هم اختلاف بین فازها و هم اختلاف یکی از فازها با نول رو نشون بده
متاسفانه ولتمتر سه فاز خیلی گرون شده و وقتی بر تعداد حساب میکنم هزینه خیلی بالا درمیاد
حالا میخوام در هر تابلو از ی ماژول ولتمتر ac70_380 استفاده کنم
با این مدار ولتمتر مدام بین سه فاز و یک فاز و نول گردش میکنه
تشکر از همه

آخرین ویرایش:
بالا