آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

kavooshgar

کاربر vip
کاربر
2009-06-28
44
105
استاد عزیز سلام
با تشکر فراوان از توضیحات کاملی که ارائه فرمودید،
منظورم از پیدا کردن مقدار سلف این بود که رقمشو بدونم که بشه از بازار بصورت آماده تهیه کنم و الی پیچیدنش و گیر آوردن هسته و سیم کار مشکلی هست بخصوص تو شهر ما که این جور قطعات و لوازم خیلی گیر نمیاد، ممنون میشم اگه مقدور باشه مقدار سلف را هم برآورد کنید، گرچه میدانم اسباب زحمت است، ضمنا به نظر شما اگه خازن های موازی دیودهای پل را از ظرفیت بالاتر (4.2n) استفاده کنم کیفیت و تاثیرشون بیشتر از 471p خواهد بود؟ درسته؟.
با سپاس فراوان.

آخرین ویرایش:

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
با سلام اگه مقدوره یه مدار از پشه کش که ساده هم باشه برام بزارید ممنون

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
با سلام اگه مقدوره یه مدار از پشه کش که ساده هم باشه برام بزارید ممنون
با سلام :
تاپیک تکراری نزنید در همین بخش انواع مختلفی پشه کش با توضیحات فرکانس های تاثیر گذار در انواع پشه و حیوانات بحث و مدار مربوطه ارایه شده است .موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
استاد عزیز سلام
با تشکر فراوان از توضیحات کاملی که ارائه فرمودید،
منظورم از پیدا کردن مقدار سلف این بود که رقمشو بدونم که بشه از بازار بصورت آماده تهیه کنم و الی پیچیدنش و گیر آوردن هسته و سیم کار مشکلی هست بخصوص تو شهر ما که این جور قطعات و لوازم خیلی گیر نمیاد، ممنون میشم اگه مقدور باشه مقدار سلف را هم برآورد کنید، گرچه میدانم اسباب زحمت است، ضمنا به نظر شما اگه خازن های موازی دیودهای پل را از ظرفیت بالاتر (4.2n) استفاده کنم کیفیت و تاثیرشون بیشتر از 471p خواهد بود؟ درسته؟.
با سپاس فراوان.
در مورد خازن ها بستگی دارد جریان مصرفی شما چقدر خواهد بود از شکل مدارتون چنین استنباط کردم که در محدوده ( 200 میلی باید باشه ) لذا بهتر هست که از ظرفیت های پایین تر (حداکثر یک نانو } اما به ولتاژ کاری انها دقت بیشتری مبذول گردد (حداقلش باید دوبرابر ولتاژ برق شهر ) برای محاسبه دقیق باید تمام پارامتر ها را دقیقا داشته باشید و اینهم فرمول محاسباتی ان[hide]که در مدار شما ارزش انرا ندارد که ..... :
18.jpg

در مورد سلف که ظرفیت ان وابسته به دامنه نویز و فرکانس و..... که هیچ اطلاع دقیقی در دست نیست اما با یک حساب سر دستی از یک سلف یک میکرو هانری تا 6.8 میتونید استفاده کنید و در کل از هر سلفی که استفاده کنید نسبت به ظرفیت سلف - دامنه و فرکانس - نویز مربوطه را در نیم سیکل محدود و تاثیر گذار خواهد بود[/hide] .
موفق باشید .

سفیر امید

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-11-29
1,058
10,007
با سلام خدمت استاد رجبی عزیز قبلا از شما درخواست مداری ساده(ترانزیستوری با( lm317) برای جایگزینی ایسی lnbp12کرده بودم که لطف فرموده بودین اگه امکان داره دوباره لطف بفرمائید ممنون متاسفانه از ارشیوم پاک شده و نتونستم تو بخش هم پیدا کنم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
با سلام خدمت استاد رجبی عزیز قبلا از شما درخواست مداری ساده(ترانزیستوری با( lm317) برای جایگزینی ایسی lnbp12کرده بودم که لطف فرموده بودین اگه امکان داره دوباره لطف بفرمائید ممنون متاسفانه از ارشیوم پاک شده و نتونستم تو بخش هم پیدا کنم
با سلام :
دو نوع سویچر ولتاژ 13 / 18 داشتیم که یکی توسط 22 کیلوهرتز عمل میکرد و دومی فقط با اعمال یک خط منفی یا مثبت 5 ولتی کدومش مورد نیاز هست ؟این مدار ساده ای که با اعمال
[hide] 13-18V.PNG[/hide]یک منفی (شاسی ) به نقطه A ولتاژ خروجی 13.2 ولت و با قطع همون منفی - خروجی 18 خواهد شد فکر کنم منظور شما همین باشد .
موفق باشید .

سفیر امید

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-11-29
1,058
10,007
با سلام :
دو نوع سویچر ولتاژ 13 / 18 داشتیم که یکی توسط 22 کیلوهرتز عمل میکرد و دومی فقط با اعمال یک خط منفی یا مثبت 5 ولتی کدومش مورد نیاز هست ؟ در خدمتون باشم .
موفق باشید .

با سلام و ضمن تشکر مجدد اگه ممکنه هر دو رو لطف بفرمائید برای گیرنده کائون 200میخواستم ممنون

سفیر امید

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-11-29
1,058
10,007
با سلام :
دو نوع سویچر ولتاژ 13 / 18 داشتیم که یکی توسط 22 کیلوهرتز عمل میکرد و دومی فقط با اعمال یک خط منفی یا مثبت 5 ولتی کدومش مورد نیاز هست ؟این مدار ساده ای که با اعمال
hidden content may not be quotedیک منفی (شاسی ) به نقطه A ولتاژ خروجی 13.2 ولت و با قطع همون منفی - خروجی 18 خواهد شد فکر کنم منظور شما همین باشد .
موفق باشید .

با سلام استاد ولی فایل پیوست وجود نداره

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
با سلام:
بازم سوال ناقص و نا مفهوم !!!!! تصمیم بر این بود تمام چنین درخواست ها را کلا حذف کنیم اما گفتم شاید طی مطالعه مطالب انجمن چند پستی با این نوع پاسخ داشته باشیم تا کاربران ببینند و مراعات کرده و فکر نکنند که احیانا بی حرمتی میشه و ......
درخواست خود را کامل و وضوحا تشریح کنید تا امکان اتخاذ طراحی وپاسخ مناسبی را بتوان عرضه کرد .....
شما در ذهن خود ان ایده لازم تون را مجسم نموده و اومدید با استفاده از واژهایی درخواست دادید حال باید چندین سوال به تفصیل بپرسیم تا بتونیم ان ایده ذهنی شما را خوانده و نسبت به درخواست تون وقت بزاریم و.... نهایتا ممکن هست بفرمایید که ---نـــــــــــــــه !! نـــــــــــــــه!! منظور من این چنین نبود و فلان بود و.....
مثالی نسبت به درخواست دو سه کلمه ای از شما : اسپیلیترVGA که گفتین اصولا مدار یا دستگاهی هست که یک فریم ویدیویی را به چند قسمت تقسیم میکنه و هر کدام از این قسمت ها را در کنار هم توسط چند نمایشگر جداگانه در کنار هم اعمال میکنند تا ببیننده تمام یک صحنه را در چند نمایشگر تماشا کند که لازمه مدار دقیق محاسباتی و طراحی منسجمی را بدنبال دارد حال ممکن هست هدف شما اینطور باشد که یک ویدیوی کاملی VGA را بخواهید همزمان و به موازات هم در دو نمایشگر مجزا تماشا کنید (دو مانیتور از یک سیستم ) خب اینجاست که تمام زحمات و اوقات ما با یک کلمه شما هدر رفت ایا اینکار درسته ؟؟؟؟؟ و ده ها مسایل دیگر .....
مفروضات را با توضیحات کامل اعم محل کاربرد و نوع سیستم رنگ و ولتاژ کاری و هدف از این ساختن چنین مداری و امکانات و ......... تا کامل تشریح نکنید فقط مجبوریم چنین درخواستهای همه را بی یاسخ بزاریم .
موفق باشید

منظورم از اسپلیتر VGA این هست که میخوام از VGA کامپیوتر خروجی بگیرم و به چندین مانیتور (یا هر وسیله ای که قابلیت دریافت تصویر از VGA داشته باشد) در فواصل مختلف تصویر بدم که تصویر نباید افت کیفیت داشته باشد پس این مداری که میخوام نباید داخلش افت تصویر بوجود بیاد چون باعث افت کیفیت میشه. در تمام خروجی ها همان تصویر صفحه دستکاپ سیستم اصلی میخواد نمایش داده بشه و نیازی به قسمت کردن تصاویر نیست. یک تصویر بر روی تعدادی مانیتور شما فرض کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gadraj
بالا