آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

mhn_nova

کاربر
2008-10-12
68
114
باسلام و خسته نباشید خدمت استاد رجبی من یک مدار اتوماتیک شارژ باطری خشک ماشین (40آمپر) برای UPS می خواستم قسمت شارژرش کامل از کار افتاده می خوام جدا براش بزارم. اگه امکانش هست PCB باشه و قطعاتشم رایج باشه.ممنون

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369

مهدي1355

کاربر vip
vip
کاربر
2015-10-31
31
21
باسلام خدمت استادگرامي درمنطقه ماخوك زياداست ايا مداري جهت فراري دادن اين حيوان ميتونيد بزاريدكه بسازم متشكرم

• Like

n3m

کاربر
2012-04-24
17
12
پاسخ : رد: مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

با سلام :
منابع تغذیه بدون ترانس در صورتی مفید میباشد که بدون دسترسی مستقیم به توابع و قطعات ان {بخاطر ایمنی از برق گرفتگی و...}و در محدوده میلی امپر واقع و مصرف گردد در حد امپر به بالا نیاز به خازنهای حجیم تر و پر ظرفیت میباشد که انهم در نوع خود موجی بالا رفتن کسینوس فی در شبکه { تعادل در بار رآکتیو شبکه } میکردد که خارج از اسناندارد میباشد و.....
گاها پیش میاد سوالاتی مطرح میشه که در پاسخ گویی صریح ان با توجه به اطلاعاتی که سوال کننده میزاره غیر مقدور و لا علاج می مانیم در چنین شرایطی جبرا سکوت بهترین پاسخ به چنین سوالات را ترجیح میدهیم تا فرصتی برای سوال کننده فراهم گردد و با مطالعه بیشتر اصول و قوانین و فرمولها و... خواسته های خودرا بیابد و همچنین پاسخ های تکراری جلوگیری بعمل اید .
- هیچ گاه و در هیچ شرایطی از کاربر دلخور نمی شویم و تا حد امکان در خدمت همه دوستان خواهیم بود .
موفق باشید .
پس اینطور که فرمودید هیچ راهی برای راه اندازی موتور این جارو شارژی بدون استفاده از ترانس وجود ندارد.ممنون

• Like

mb_veghary

کاربر
2011-11-28
9
9
سلام استاد رجبی یه سوال داشتم دو تا قطعه irfp450 و lm431 کاربردش کجاهاست ؟ من یه مدار کنترل مگنت 24 ولت دارم که ولتاژش متغیره نحوه سیم بندیشم اگه لطف کنید در مورد این دو تا قطعه

Sent from my HUAWEI G6-U00 using Tapatalk

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
سلام استاد رجبی یه سوال داشتم دو تا قطعه irfp450 و lm431 کاربردش کجاهاست ؟ من یه مدار کنترل مگنت 24 ولت دارم که ولتاژش متغیره نحوه سیم بندیشم اگه لطف کنید در مورد این دو تا قطعه

Sent from my HUAWEI G6-U00 using Tapatalk

با سلام :
irfp450 یک قطعه موس فیت هستش و جهت سویچینگ مدارات تغذیه کاربرد دارد و TL431 یا lm431 که مشابه هم هستند یک رگولاتور ولتاژ {دیود زینر قابل کنترل ) و در قسمت کنترلی مدارات تغذیه جهت محدود سازی خروجی بکار میرود در مورد سیم بندی هر مداری شماتیک مخصوص خود دارد که به سرویس منوال همون مدار باید مراجعه شود جهت اطلاعات بیشتر به تاپیک منابع تغدیه همین انجمن مراجعه ...و مطالب مفیدی مطرح شده است
موفق باشید .

mhn_nova

کاربر
2008-10-12
68
114
باسلام
من یه مدار ON-OFF Switch میخوام که با یک کلید خاموش و روشن شه! چندتا مدار تست کردم اما موقع روشن و خاموش شدن یه لامپ یا وسیله دیگه مدار روشن میشه!

بهمن غلامی

کاربر
2015-08-12
16
10
با سلام خدمت استاد گرامی اقای رجبی..

من میخواستم بپرسم که (سیم نشرم چیست؟)واز کجا میشه تهیه کرد

لطفا کمک کنید ..

aidinmamad

کاربر
2014-02-06
113
231
تبریز
باسلام
بنده انواع مدارات فانکشم ژنراتور تو سایت های خارجی رو گشتم متاسفانه هیچ فانکشن ژنراتور 200 کیلو هرتز با قابلیت تغییر دیوتی سایکل و سه نوع شکل موج مربعی و مثلثی و سینوسی رو پیدا نکردم البته ایسی 8038 همین کارو میکنه ولی اونم از بازار پیدا نکردم و با میکرو کنترولر ها هم مداری پیدا نکردم با این قابلیت .
لطفا یک مدار فانکشن 200 کیلوهرتز(150و به بالا) با قابلیت تغییر دیوتی سایکل بزارید و با سه نوع شکل موج .
سپاس

بالا