آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

Ali.akh

کاربر
2015-09-25
3
4
با عرض سلام و خسته نباشيد
من ی مدار میخوام تا با اون برق 12ولت dc رو به 12ac تبدیل کنم اگه امکانش هست ی نقشه برام از این مدار اپلود کنید
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

Ali.akh

کاربر
2015-09-25
3
4
با عرض سلام و خسته نباشيد
من ی مدار میخوام تا با اون برق 12ولت dc رو به 12ac تبدیل کنم اگه امکانش هست ی نقشه برام از این مدار اپلود کنید
با تشکر

mostsfa611

کاربر vip
کاربر
2010-05-21
21
17
سلام
دنبال مداری میگردم که بشه کیلومترهای قدیمی که از گیربکس با سیم به شمارشگر وصل هستند رو بشه به کیلومتر بدون سیم که تو خودروهای انژکتوری هست وصل کرد
خیلی تو نت گشتم اما به نتیجه نرسیدم اگه دستگاه آمادش هم باشه آدرس بدید تهیه میکنم ضمنا اسم دقیق مدار نمیدونم فکرکنم تبدیل پالس به ولتاژ باشه
پیشاپیش از پاسختون سپاسگزارم

خانه

کاربر
2015-11-15
4
3
سلام خدمت اساتید محترم من اموزش ساخت یک ترموستات دیجیتالی میخواستم با تشکر.:28000000:

• Like

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,098
74,085
48
ایران
سلام
قشنگ بگردید هست .
قسمت پروژه های دانشجویی و میکروکنترلر
موفق باشید

hamid3p2p

کاربر
2015-06-04
1
1
پاسخ : درخواست مدار آز آقای رجبی

با سلام،دوست عزیز این چیزی که شما خواستید بسیار راحت میشه درستش کرد،شما یه فتوسل بخرید و بازش کنید ،داخل فتوسل یدونه رله وجود داره که وقتی شب میشه کنتاکت میکنه و دوتا پایه هاش بهم وصل میشن .در نتیجه شما باید به جای یکی از اون پایه ها از پایه ی دیگه استفاده کنید تا برعکس بشه .
امیدوارم تونسته باشم کمکتون کرده باشم .

• Like

n3m

کاربر
2012-04-24
17
12
با سلام و احترام
جناب مهندس جاروهای شارژی رو در نظر بگیرید .مشکل اصلیشون باتری قابل شارژی است که به دلیل عدم استفاده طولانی خراب می شه.می خواستم مستقیم با برق شهر کار کنه ولی بدون ترانس.یک شارژر 3.4 ولت داخلشه که طبیعتا به دلیل آمپر پایین نمی تونه موتور رو راه بندازه.برای افت ولتاژ برق شهر ،روی مدارات خازنی هم کار کردم ولی جریانش ضعیف بود.(منظورم استفاده از یک خازن سرامیک یا مکعبی حدودا 220 نانو موازی با یک مقاومت بالا در ورودی 220 است و یک پل و مقاومت احتمالی سری با مصرف کننده).از ترکیب خازن و مقاومتهای سری مختلف استفاده کردم تا جریان رو تا حدود 400 میلی آمپر هم بالا بردم ولی مقاومت سری به سرعت دود می کرد ).چیزی که در خروجی نیازه ولتاژحدودا 3 ولت با جریان تقریبی 1 تا 2 آمپره که بتونه موتور رو راه بندازه.ممنون می شم اگه مطلبی به نظرتون رسید راهنمایی بفرمایید. در ضمن خازنهای سرامیک یا مکعبی با مشخصات ظرفیت نانو و ولتاژ 250 حداگثر چه جریانی رو تحمل می کنند.من تخمینی ولتاژش رو تقسیم به امپدانسش کردم.درسته؟

• Like

n3m

کاربر
2012-04-24
17
12
پاسخ : رد: مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

با سلام مجدد . هر چند که سلام قبلی هنوز بی پاسخ مونده..می دونم سرتون خیلی شلوغه.خواستم مطالب بالا رو خلاصه کنم.بحث منبع تغذیه بدون ترانسه ،استقاده مستقیم از برق شهر.استفاده از ایمپدانس خازنی در مواردی که جریان کم مورد نیازه مثل led مناسبه ولی سوال من در مواردی است که نیاز به جریانهای بالای یک آمپر باشه.مثل راه اندازی همون موتور جارو شارژی.ممنون

• Like

n3m

کاربر
2012-04-24
17
12
پاسخ : رد: مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

حیف از این سایت که اینقدر توش فعالیت کمه... با این سرعت عمل چند سال طول می کشه یک بحث به نتیجه برسه.:sleeping:

آخرین ویرایش:
  • Like

farhadgowgan

کاربر
2012-08-27
7
19
با سلام و تشکر از شما بابت مدار قبلی
مداری میخواستم تا با استفاده از اون ولتاژ ورودی خود را از 12ولت ac به حدودای 50 ولت 3 آمپر dc برسونم البته بتونم با استفاده از پتانسیومتر میزان ولتاژ را در خروجی کنترول کنم!و همچنین این مدار در هر بار استفاده حدود 4 ثانیه فقط استفاده خواهد شد و زیاد زیربار نخواهد ماند!
سپاس

• Like
بالا