آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

ایا فرمتی به جز NTFS , FAT32 و لینوکس در هارد داریم ؟

tohid2010

کاربر
2010-08-22
55
146
با سلام من یک هازد ای دی ای دارم که می خوام از اطلاعات ان بکاپ بگیرم و این هارد مربوط به دستگاه کپی قدیمی مباشد و فرمت ان NTFS ,FAT32و لینوکس نمیباشد می خواستم بدونم ایا فرمتی به جز اینها داریم یانه ؟اگه داریم با چه برنامه ی بکاپ بگیرم

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,707
iRanTK.iR
سلام

پارتيشن ها معمولا با فرمت هاي :

FAT - FAT32 - NTFS - Linux Ex2/EX3 - Linux Swap

هستند .

البته پارتيشن ميتونه از نوع Primary يا Extended باشه که از پارتيشن Primary براي نصب ويندوز استفاده ميشه و معمولا همون پارتيشن C هست ....

البته گاهي اوقات بعضي شرکت ها فرمت هاي خاصي از پارتيشن رو ايجاد مي کنند که فقط توسط يک نرم افزار خاص خونده ميشه که اين نوع پارتيشن ها به صورت Unformated يا Unallocated يا Other شناسايي ميشن ..........

ولي پارتيشن هاي استاندارد همون هايي هست که در بالا اشاره شد ........

موفق باشيد .

tohid2010

کاربر
2010-08-22
55
146
مو قعی که من هارد را به کامپیوترم وصل میکنم به صورت Unallocated شناسایی میشود و می خواستم توسط اکرونیس بکاپ بگیرم که فرمت این هارد را نمیشناسه و میگه هارد خالیه از کجا میتو نم فرمت این هارد و تشخیص بدم و با چه نرم افزاری بکاپ بگیرم که بتونه تمام فرمت هارا حتی فرمت های خاصی را ساپورت کنه باتشکر

mehdi.m.noor

کاربر
2011-06-03
15
44
قم
سلام دوست عزیز--توحید---
سیستم فایل هارد دیسک دو نوع BASIC MODیا DYNAMIC MOD هست که اکثر هاردها برای استفاده خانگی بیسک هستن .dynamic mod هم معمولا برای هاردهای server و raidکردن و mirrorکردن برای جلوگیری از نابودی احتمالی دیتا استفاده میشه(بعضی شرکت های تولید کننده نوت بوک مانند اچ پی هارد نوت بوک هاشون رو داینامیک میزارن که نسبت به بیسیک امنیتی تر هست).و اکثر نرم افزار های مدیریت پارتیشن مانند اکرونیس از dynamicپشتیبانی نمیکنن
نرم افزارEASEUS PARTITION MASTER داینامیک رو پشتیبانی میکنه و میتونه اون رو به BASICتبدیل کنه
شما این نرم افزار رو نصب کن--البته CD BOOTهم میشه ازش ساخت--و ببین شاید هاردت داینامیک باشه..با این برنامه میتونی فرمت یا RESIZEکنی.اگر هم بخوای میتونی به بیسیک تبدیلش کنی چون در حالت داینامیک محدودیتش زیاده
امیدوارم مطلب به کارت بیاد
یا علی

بالا