آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

اساتید عزیز لطفا کمک کنید

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
با سلام به همه دوستان عزیز
من مداری تهیه کردم که در اون از ال سی دی کریستال مایع (شبیه ال سی دی های کالر آی دی تلفن) استفاده میشه .وقتی مدار در مجاورت با هوای خنک خارج از منزل سرد میشه بدنه ال سی دی کمی خنک میشه کاراکترهای روی ال سی دی ناقص میاد و وقتی مثلا 15 دقیقه ال سی دی را برعکس می کنم (یعنی روی اون به سمت زمین) دوباره کاراکترها کامل میشه و باز اگه کمی کار کنه همون وضعیت پیش میاد
نمی دونم مشکل از چیه لطفا کمکم کنید خیلی منو به هم ریخته
ممنون از شما

آخرین ویرایش:

mehdifull

مدیر بخش تعمیر پخش های ماشین و ستاپ باکس
مدیر تالار
2007-10-28
3,333
50,512
شوش شهر دانیال نبی (ع)
سلام دوست عزیز من یک بار واسه تلفن تعمیرگاهم این مورد پیش اومد و مدار صفحه نمایش رو یکبار شستشو دادم درست شد.

آخرین ویرایش:

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
سلام دوست عزیز من یک بار واسه تلفن تعمیرگاهم این مورد پیش اومد و مدار صفحه نمایش رو یکبار شستشو دادم درست شد.
دوست عزیز آخه نمی دونم چرا اینطور شده .مشکل اینجاست که مدار رو به هیچ وجه نمیتونم دست بزنم چون پلمپ هستش فقط واسه ال سی دی این مشکل پیش میاد که نمی دونم چرا همونطور که گفتم وقتی گرم یه جای گرم میزارم و 15 دقیقه برعکس میزارمش درست میشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: DPS12

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,686
61,985
اصفهان
با سلام به همه دوستان عزیز
من مداری تهیه کردم که در اون از ال سی دی کریستال مایع (شبیه ال سی دی های کالر آی دی تلفن) استفاده میشه .وقتی مدار در مجاورت با هوای خنک خارج از منزل سرد میشه بدنه ال سی دی کمی خنک میشه کاراکترهای روی ال سی دی ناقص میاد و وقتی مثلا 15 دقیقه ال سی دی را برعکس می کنم (یعنی روی اون به سمت زمین) دوباره کاراکترها کامل میشه و باز اگه کمی کار کنه همون وضعیت پیش میاد
نمی دونم مشکل از چیه لطفا کمکم کنید خیلی منو به هم ریخته
ممنون از شما
با سلام
دوست عزیز دو حالت امکان دارد یکی اینکه اگر صفحه نمایش سما ار نوعی باشد که توسط فلت پلاستیکی یه مدار وصل شده که عین آن شل شدن چسب اتصال می باشد و بعدی توسط یک پد مستطیل شکل که داخلی یک محوظه بین مدار چاپی و ال سی دی قرار دارد و بیشتر کثیف شدن باعث این حالت می گردد .
امکان خرابی ال سی دی وجود دارد ولی خیلی بندرت . در ضمن نوع دستگاه را مشخص کنید
موفق باشد

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
با سلام
دوست عزیز دو حالت امکان دارد یکی اینکه اگر صفحه نمایش سما ار نوعی باشد که توسط فلت پلاستیکی یه مدار وصل شده که عین آن شل شدن چسب اتصال می باشد و بعدی توسط یک پد مستطیل شکل که داخلی یک محوظه بین مدار چاپی و ال سی دی قرار دارد و بیشتر کثیف شدن باعث این حالت می گردد .
امکان خرابی ال سی دی وجود دارد ولی خیلی بندرت . در ضمن نوع دستگاه را مشخص کنید
موفق باشد
ممنونم از شما دوست عزیز
دستگاه مربوط میشه به کار برادرم .با این دستگاه استحکام زمین رو برای طرح های عمرانی شهرداری اندازه می گیرن نمی دونم اسمش چیه اما این مشکل واسش پیش اومده
ال سی دی اون که فلت نمی تونه باشه چون مشخصه که ال سی دی به بدنه پیچ شده .ال سی دی وقتی در حالت سلامت کار میکنه ذاتا جوری هستش که اگه خیلی دقت کنی می بینی که بعضی جاها کمی کمرنگ تر و بعضی پرنگتره .وقتی ال سی دی مشکل دار میشه اونجا هایی نمیاد که ذاتا کمرنگتره
نمی دونم مشکل از کجاست
لطفا کمکم کنید

• Like

mahdi.73

کاربر
2011-11-09
22
50
با سلام
با اندک اطلاعاتی که من دارم میدونم که همه ی نمایشگر های کریستال مایع در هوای سرد اینجوری میشن چون اینا در هوای سرد کریستالاشون به هم میچسبه و نضمشون به هم میریزه کاری نمیتونید بکنید

• Like

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,499
با سلام همانطور که دوست عزیز اقای اصفهانی فرمودند فلات ویا المانهای اتصال دهنده ال سی دی به مدار را چک کنید تا اینجا که من امتحان کردم گرمای زیاد مانند نور مستقیم باعث خرابی وسیاه شدن ال سی دی میشود سرما به مقدار کم نمیتواند تاثیر گذار باشد خودتان هم میتوانید در همان شرایط کاری یک تلفن بیسیم که صفحه ال سی دی دارد ویا یک نمایشگر را همزمان تست بگیرید ونتیجه را اعلام کنید موفق باشید

بالا