آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل بک لایت سونی مدل SONY VAIO S136

behnammobile

کاربر
2009-12-26
1
2
با سلام وتشکر از همه اساتید .
یه لب تاب سونی واسم اوردن که ضربه خورده و شکسته بود ال سی دی هم شکسته بود ولی روشن که میکردم روشن میشد و بک لایت هم داشت ال سی دی اونو در اوردم تا با یه ال سی دی دیگه تست کنم و از صحت قطعات دیگش مطمئن بشم ال سی دی رو از یه لب تاب کاملا سالم با احتیاط کامل و بدن هیچ فشار و اسیبی در اوردم و رو لب تاب شکسته انداختم ولی وقتی روشنش کردم بک لایت ال سی دی نداشت بعد که ال سی دی سالم رو لب تاب سالم انداختم بازم بک لایت ال سی دی نداره و و قتی ال سی دی شکسته رو هم رو هر دو تا لب تب میندازم بازم بک لایت ندارم از استاید میشه راهنمایی بفرمایید
:confused:

راستگار

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
1,289
11,197
با سلام وتشکر از همه اساتید .
یه لب تاب سونی واسم اوردن که ضربه خورده و شکسته بود ال سی دی هم شکسته بود ولی روشن که میکردم روشن میشد و بک لایت هم داشت ال سی دی اونو در اوردم تا با یه ال سی دی دیگه تست کنم و از صحت قطعات دیگش مطمئن بشم ال سی دی رو از یه لب تاب کاملا سالم با احتیاط کامل و بدن هیچ فشار و اسیبی در اوردم و رو لب تاب شکسته انداختم ولی وقتی روشنش کردم بک لایت ال سی دی نداشت بعد که ال سی دی سالم رو لب تاب سالم انداختم بازم بک لایت ال سی دی نداره و و قتی ال سی دی شکسته رو هم رو هر دو تا لب تب میندازم بازم بک لایت ندارم از استاید میشه راهنمایی بفرمایید
:confused:

با سلام : ولي نگفتي پنل تعويضي از چه مدلي بود و از چه نوعي چون اگر از يك دستگاه ديگه بوده و يا حتي از يك مدل ديگه ممكن است ولتاژكارشان باهم متفاوت باشد . با تشكر

matin83

کاربر
2011-01-19
7
6
ببینید من ال سی دی لپ تابو با با یه لب تاپ هم مدل خودش عوض کرم /لب تاپ همون مدل و مشخصات دو تا ال سی دی هم مثل هم بود- در ضمن لب تاپی هم که ال سی دیش شکسته بود حدود 15 روز باطری روش نبوده و این یعنی غیر ممکن هست که تو دستگاه ولتاژ بوده باشه /مگه اینکه وقتی ال سی دی لب تاپ سالمو درو وردم این اتفاق افتاده باشه -ممنون میشم راهنماییم کنید:smilie_help:

آخرین ویرایش:

kami_in2000

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-02-04
558
2,880
QOM
ببینید من ال سی دی لپ تابو با با یه لب تاپ هم مدل خودش عوض کرم /لب تاپ همون مدل و مشخصات دو تا ال سی دی هم مثل هم بود- در ضمن لب تاپی هم که ال سی دیش شکسته بود حدود 15 روز باطری روش نبوده و این یعنی غیر ممکن هست که تو دستگاه ولتاژ بوده باشه /مگه اینکه وقتی ال سی دی لب تاپ سالمو درو وردم این اتفاق افتاده باشه -ممنون میشم راهنماییم کنید:smilie_help:

با سلام دوست عزیز یکبار دیگه سوکت ها را اسپری بزنید و دوباره امتحان کنید .

2- زیر سوکتها را روی برد تست کنید که دچار قلع مردگی نباشد .

3- سیمهایی که از ای سی دی به مادربرد متصل میشوند را تست کنید که در اثر باز و بست دچار قطعی نشده باشند .

با تشکر .

matin83

کاربر
2011-01-19
7
6
امکان داره که این مشکل از بردش باشه /چون دادمش گارانتی وقتی که رفتم بگیرمش گفتن از بردش بوده /حالا من یه لب تاپ دیگه با همون مدلو دارم که همون مشکلو داره /به نطر اساتید امکان داره که این ایراد از برد باشه /اگه هست کدوم قطعش میتونه باشه . من هرچقدر گشتم نتونستم نقشه این مدل سونیو پیدا کنم /امکان داره نقشه این مدلو برام بزارید و قطعه مورد نظرو مشخص کنید /ممنون

homahm

کاربر
2011-06-01
1
2
سلام. من یه sonys136 دارم. افتاد زمین و LED اش شکسته. ایران رهجو می گه 420 می گیره عوض کنه. اما تعمیراتی پایتخت می گه 250 می گیره. کسی می دونه LED ای این مدل ممکن مدل تقلبی یا خوب و بد داشته باشه؟ یا تعمیراتی هم همون LED رو می ندازه که گارانتی می زاره براش. اگه بدون فرق نداره می برم تعمیراتی معمولی

beal

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-19
440
1,120
ایران
با سلام
led نوت بوك هاي sony اكثرا lg يا samsung هستش تو ايران رهجو هم از اينا ميندازن و ميخوايي بري پايتخت بگو led چيه ؟ يا خودت led رو بگير ببين ماركش چيه lg يا samsung هستش(حدود 170-200 هستش) يا اينكه بدون نام و نشان(حدود 90-120) هستش.

با تشكر

بالا