آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل اساسی و عجیب این آمپلی فایر

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
657
588
سلام
یه آمپلی فایر برای تعمیر اومده شرکت سازنده تمام شماره آی سی ها رو مخدوش کرده
بابا این جوری دیگه ندیده بودیم
همکاران محترم نطرتون چیه ؟

پیوست‌ها

• 1.2 مگابایت بازدیدها: 151

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
بعضی مبدلهای ۱۲ولت به ۲۲۰ هم به همین صورت آی سی ها شمارشون رو پاک می کنند که تعمیر نشن

درود

ایراد دستگاه چیه ؟

تمام بخش ها قابل شناسایی و تعمیر هستند . آمپلی فایر آنالوگ که دیگه این حرفا رو نداره . اون میکرو هم واسه سیرن و تون های مختلف هستش

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
657
588
دوست عزیز شما ایراد امپلی فایر را نفرمودید

سلام
شرمنده فراموش کردم
دستگاه روشن نمیشه
بررسی کردم وقتی کلید پاور رو میزنیم ولتاژ تحریک رله رو که درست سر راه ورودی برق ac قرار داره نداریم یه ولتاژ ۱۲ ولت بهش دادم روشن شد
میشه رله رو حذف کرد و یه سرش کنیم ؟
امتحان کردم دستگاه روشن میشه

آخرین ویرایش:

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,829
سلام
شرمنده فراموش کردم
دستگاه روشن نمیشه
بررسی کردم وقتی کلید پاور رو میزنیم ولتاژ تحریک رله رو که درست سر راه ورودی برق ac قرار داره نداریم یه ولتاژ ۱۲ ولت بهش دادم روشن شد
میشه رله رو حذف کرد و یه سرش کنیم
امتحان کردم دستگاه روشن میشه
سلام
رله رو از رو برد در آورده و با منبع تغذیه تست گرم انجام بدید. حتما با تست بازر تست کنید که بعد از اعمال ولتاژ به بوبین رله پایه Com و NO به هم وصل شود. در صورتی که رله اوکی بود ممکنه ترانزیستوری که رله رو تحریک میکنه سوخته باشه.
موفق باشید

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
657
588
سلام
رله رو از رو برد در آورده و با منبع تغذیه تست گرم انجام بدید. حتما با تست بازر تست کنید که بعد از اعمال ولتاژ به بوبین رله پایه Com و NO به هم وصل شود. در صورتی که رله اوکی بود ممکنه ترانزیستوری که رله رو تحریک میکنه سوخته باشه.
موفق باشید

سلام و احترام
رله رو ولتاژ ۱۲ دادم سالمه و com و no رو اتصال داد دستگاه روشن شد
ولتاژ تحریک رله وجود نداره و ترانزیستور محرک رله هم سالمه مگر اینکه با وجود سالم بودن ترانزیستور لازم باشه بازم تعویض بشه

superstar

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-21
254
1,136
درود همکار عزیز شما ترجیحا ولت گیری کنید تا رفع عیب بشه قطعا موفق میشوید چون در بسیاری از موارد این مدار مانع از وارد شدن ضربه به سایر قسمتهای مدار میشه امکان اینکه بر اثر نوسان این قسمت معیوب شده باشه زیاده و اگر مدار حذف بشه در سری بعد خود دستگاه اسیب جدی میبینه

sajjad990

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-06-01
233
388
26
نیشابور
سلام و احترام
رله رو ولتاژ ۱۲ دادم سالمه و com و no رو اتصال داد دستگاه روشن شد
ولتاژ تحریک رله وجود نداره و ترانزیستور محرک رله هم سالمه مگر اینکه با وجود سالم بودن ترانزیستور لازم باشه بازم تعویض بشه

رله نقش ایسی Tl494 رو داره جهت قطع و وصل کردن برق زمانی جریان مدار بیش از حد بشه سریع قطع میکنه الان هم شما روی ترانزیستور تحریک رله برسی کن که ورودی ترانزیستور از کدوم قسمت هست پایه تحریک کننده از کدوم قسمت هست و مسیرش رو دنبال کن توی همین مسیرپایه تحریک کننده ترانزیستور. قطعه ای خراب شده

بالا