آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل پاور 500 وات FSP که روشن نمیشود

Mamalraider

کاربر vip
کاربر
2020-02-29
68
54
با سلام خدمت دوستان و همکاران گرامی
پاوری که در عکس مشخص است 5 ولت سیم بنفش را دارد و سیم سبز 2.5 ولت دارد
وقت با دستگاه تستر پاور سعی در روشن کردنش دارم یک ثانیه فن پاور یه نیم دور میزنه و لامپ صفحه نمایش تستر روشن میشه و باز خاموش میشه و دیگه روشن نمیشه
هیچ مشکل ظاهری ندارد و سوت هم نمیکشد
ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر
photo_۲۰۲۲-۰۷-۰۶_۱۶-۵۶-۰۸.jpgphoto_۲۰۲۲-۰۷-۰۶_۱۶-۵۵-۵۹.jpgphoto_۲۰۲۲-۰۷-۰۶_۱۶-۵۶-۰۵.jpg

Adeljabari2

کاربر vip
کاربر
2022-06-28
28
18
27
جناب ب احتمال خیلی زیاد ترانزیستور های قدرت ب احتمال زیاد جفت سوختن نتیجه تست رو بگو و اینکه ی تست با ۱۱۰ بگیر و خروجی رو با مولتی متر تست کن و نتیجه رو بگو چون استاد پاورو بلد نیستم چطوریه

Mamalraider

کاربر vip
کاربر
2020-02-29
68
54
جناب ب احتمال خیلی زیاد ترانزیستور های قدرت ب احتمال زیاد جفت سوختن
ماسفت های روی هیت سینک چک شود
3 عدد هیتسینک را درآوردم و ماسفت و ترانزیستورهارو تست کردم و مشکلی نداشتند
همانطور که در عکس مشخص است با تست دیود بر روی برد و بر روی دو پایه کناری ترانزیستورها در قسمت هایی که با رنگ صورتی مشخص کردم شرتی داریم (0.000) و در قسمت هایی که با رنگ زرد مشخص کردم عدد (0.004) دریافت میشود که فکر میکنم اینم شرتی محسوب میشود
ممنون میشم راهنمایی کنید
photo_۲۰۲۲-۰۷-۰۷_۱۱-۰۰-۱۶.jpgphoto_۲۰۲۲-۰۷-۰۷_۱۱-۰۰-۲۰.jpg

آخرین ویرایش:

77770

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
220
163
مازندران
3 عدد هیتسینک را درآوردم و ماسفت و ترانزیستورهارو تست کردم و مشکلی نداشتند
همانطور که در عکس مشخص است با تست دیود بر روی برد و بر روی دو پایه کناری ترانزیستورها در قسمت هایی که با رنگ صورتی مشخص کردم شرتی داریم (0.000) و در قسمت هایی که با رنگ زرد مشخص کردم عدد (0.004) دریافت میشود که فکر میکنم اینم شرتی محسوب میشود
ممنون میشم راهنمایی کنید
مشاهده فایل‌پیوست 186024مشاهده فایل‌پیوست 186025

دوست عزیز شما باید مسیر های که شورتی داری رو دنبال کنی تا به قطعه اس ام دی و دیپ برسی ببینی کدوم قطعه وقتی سر راه شما قرار میگیرد باعث شورتی میشود تا مشخص شود قطعه سوخته کدام است و تعویض شود.

Mamalraider

کاربر vip
کاربر
2020-02-29
68
54
دوست عزیز شما باید مسیر های که شورتی داری رو دنبال کنی تا به قطعه اس ام دی و دیپ برسی ببینی کدوم قطعه وقتی سر راه شما قرار میگیرد باعث شورتی میشود تا مشخص شود قطعه سوخته کدام است و تعویض شود.
آیا این طبیعی هست که در عکسی که فرستادم 7 عدد پایه ترانس بزرگ به یکدیگر راه میدهند و با زمین شرتی دارند یا خیر؟
photo_۲۰۲۲-۰۷-۰۷_۱۱-۰۰-۲۰.jpg

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
این پاور مجهز به مدار PFCفعال هست به جای 2خازن انباره بزرگ فقط یک خازن انباره داره ودر طبقه اول و هست سینک مربوط به قطعات ورودی ولتاژ بالا یک ماسفت هست مشکل شما نه از ماسفت هاست و نه از دیودهای دوبل ضمنا شورتی هم ندارید امپدانس یا ولتاژ شسکت 2 دیود سری شده مهم هست که جند ولت داشته باشن اما دیودهابسیارناچیز هست

77770

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
220
163
مازندران
آیا این طبیعی هست که در عکسی که فرستادم 7 عدد پایه ترانس بزرگ به یکدیگر راه میدهند و با زمین شرتی دارند یا خیر؟
مشاهده فایل‌پیوست 186126

سلام نه شورتی ندارن باید بهم راه بدن.شما باید آی سی بزرگی که کنار هتسینگ دوم رو برسی کنید ولتاژ ها رو اگر مشکلی داشت تعویض کنید قطعات کنار این آی سی هم باید چک بشه از مقاومت ها و دیود زنرها

درضمن همکار عزیز جوابشون رو برای من ارسال کردن که باید برای شما ارسال میکردن

باتشکر

بالا