آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل در فریزر پارس FRZNF170

maysam10

کاربر vip
کاربر
2013-09-03
93
92
Karaj
با سلام خدمت دوستان گرامی
فریزر ذکر شده بعد از قطع و وصل برق روشن نشده و ال ای دی زرد رنگ فقط چشمک میزد و هیچ عکس و العمل دیگری نداشت و به این نتیجه رسیدم که میکرو سوخته، به صاحبش گفتم نو بگیر، ایشون برای تهیه رفتن و برد رو دادن جایی میکرو رو تعویض کردن براش، آورد براش بستم اولش درست بود، بعدش تماس گرفت گفت که رله تیک تیک میکنه قطع و وصل میکنه، برد رو آوردم حدس زدم خازن ۴۷۰ نانو و شاید ۱.۲ باشه، بعد چک دیدم هیچ مشکلی ندارن خازنها، خازنهای الکترولیت هم همه تعویض شد، اما مشکل پا برجاست، حتی ولتاژ ۵ و ۲۴ با منبع تغذیه بهش دادم، ایراد به این صورته که در آستانه مرحله قطع و وصل رله در واقع دمای مورد نظر! یعنی لحظه خاموش شدن یا روشن شدن رله مرتبا خاموش و روشن میشه، و جالب اینه که حتی با لمس فلت بین دو برد در هر دمایی رله قطع و وصل میشه با سنسور و پتانسومتر چک کردم هر دو همینطور هستن، که مشخصه که ایراد از سنسور نیست، حتی بدون لمس و فقط با نزدیک شدن دست به فلت، و اینکه وقتی سنسور بهش متصل نیست هیچ اروری نمیده، دما رو هم نشون نمیده و فقط یکی از ۸ مرحله تنظیم دما رو نشون میده، نظر خودم غیر اصلی بودن برنامه میکرو هست، کسی راهنمایی کنه ممنون میشم

maysam10

کاربر vip
کاربر
2013-09-03
93
92
Karaj
P_20220701_043259.jpgP_20220701_043246.jpg

masuodd55

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-16
427
1,073
درود؛ مطمئناً برنامه میکرو تغییر پیدا کرده و به هم خورده؛ معمولا وقتی آیسی میکرو تعویض میشه یا دوباره نرم‌افزار به میکرو انتقال داده میشه باید خازن‌های الکترولیت به ویژه خازن‌هایی که نقش فیلتر کردن ولتاژ رو برعهده دارند حتما تعویض بشه؛ چون خرابی خازن‌ها باعث تغییر و برهم زدن اطلاعات میکرو میشه ودوباره همان عیب یا عیب‌های دیگر به وجود میاره

بالا