آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: افت ولتاژ و جریان خروجی در اینورتر جوش RAD electric mig250x

sas2870

کاربر vip
کاربر
2021-01-22
6
14
سلام خدمت اساتید
دستگاه دارای دو حالت جوش معمولی و co2 هست
دستگاه مذکور با مشکل بد جوش دادن مواجه شده که خود مشتری باز میکنه و یکی از فیش های بین ترانس پالس و igbt ها رو در حالت روشن می کشه که باعث سوختن igbt ها میشه و خودش هر چهار igbt رو تعویض میکنه ولی دستگاه با مشکل کم بودن ولتاژ در حالت جوش وهم در حالت co2 میارنش برای تعمیر.
ولتاژ خروجی هنگام مراجعه ۱۲ ولت بود در حالت بی باری
مقاومت های خروجی یکی از ترانس های پالس ol شده بود که تعویض کردم و ولتاژ تا ۴۲ ولت رسید .
البته چون مقاومت ۱۵ نداشتم با سری کردن ۳ تا ۵ اهم اونو ساختم که مقدارش 0.4 اهم بالاتر از اورجینالش شد
موقع جوش ولتاژ از ۴۲ ولت به ۲ الی ۳ ولت میرسه و جریان به شدت افت میکنه و عملا جرقه می زند به جای جوش
فرکانس های پایه بیس igbt ها ۱۹.۱۲ کیلو هرتز هست .
دیود ها خارج از مدار چک شدن و سالم بودن .
ولتاژ های روی برد کنترل که توسط 7915و 7815 و7805 تامین میشه درست بود
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
پیشاپیش از همه اساتید انجمن تشکر میکنم

hosseinshaba

کاربر vip
کاربر
2018-01-12
6
2
سلام خدمت اساتید
دستگاه دارای دو حالت جوش معمولی و co2 هست
دستگاه مذکور با مشکل بد جوش دادن مواجه شده که خود مشتری باز میکنه و یکی از فیش های بین ترانس پالس و igbt ها رو در حالت روشن می کشه که باعث سوختن igbt ها میشه و خودش هر چهار igbt رو تعویض میکنه ولی دستگاه با مشکل کم بودن ولتاژ در حالت جوش وهم در حالت co2 میارنش برای تعمیر.
ولتاژ خروجی هنگام مراجعه ۱۲ ولت بود در حالت بی باری
مقاومت های خروجی یکی از ترانس های پالس ol شده بود که تعویض کردم و ولتاژ تا ۴۲ ولت رسید .
البته چون مقاومت ۱۵ نداشتم با سری کردن ۳ تا ۵ اهم اونو ساختم که مقدارش 0.4 اهم بالاتر از اورجینالش شد
موقع جوش ولتاژ از ۴۲ ولت به ۲ الی ۳ ولت میرسه و جریان به شدت افت میکنه و عملا جرقه می زند به جای جوش
فرکانس های پایه بیس igbt ها ۱۹.۱۲ کیلو هرتز هست .
دیود ها خارج از مدار چک شدن و سالم بودن .
ولتاژ های روی برد کنترل که توسط 7915و 7815 و7805 تامین میشه درست بود
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
پیشاپیش از همه اساتید انجمن تشکر میکنم
سلام دوست عزیز...ایا ولتاژ 310 ولت هم در هنگام جوشکاری افت میکنه؟...اگر در 310 مشکل دارین حتما پل دیود و خازن هارو چک کنید ...خازن هارو حتما با lcr متر تست بفرمایید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sas2870
بالا