آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: زنگ نخوردن پنل آیفون صوتی الکتروپیک 786

سلام خدمت مدیران و تعمیرکاران سایت , من آیفون صوتی الکتروپیک 786 سری قدیم دارم که همه چیزش درست کار میکنه ولی زنگ نمی خوره . آیسی 555 (تایمر ) عوض کردم درست نشد تمام قطعات رو چک کردم مشکلی نداشت فقط دیود های زنر رو چک نکردم و شماره درستی هم روی اون ننوشته و نمیدونم چطور باید تست ازش بگیرم تا مطمعن بشم کدام قطعه هست.
در ضمن من تازه وارد سایت شدم امکان ارسال عکس از برد رو ندارم .
راهنمایی بفرماییید . متشکرم.

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
796
سلام. آیفون های صوتی ساختار ساده ای دارند و راحت میشه تعمیرشون کرد. بهتره عکس واضح از برد دستگاهتون قرار بدین تا بهتر بشه همفکری کرد. از وبسایت آپلود عکس و فایل رایگان با لینک مستقیم - Free Download ,Free Upload (uplod.ir) استفاده کنید و عکس ها در آن آپلود کنید. موقع آپلود حتما تیک گزینه عمومی را بزنید و بعد از آپلود لینکی که در بخش «لینک مستقیم» آن وبسایت هست رو از طریق گزینه اضافه کردن عکس در منو اینجا وارد کنید.
این گزینه
mey1uiilsbeh.jpg

آخرین ویرایش:

said.g.8890

کاربر vip
کاربر
2021-07-01
61
29
32
سلام اگر از داخل زنگ میخوره ولی پنل زنگ نمیخوره احتمال خرابی بلند گو هستش

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
796
دوست گرامی، من روش قرار دادن عکس را توضیح دادم و عکسی نفرستادم. شما وارد وبسایت https://uplod.ir/?op=upload_form بشین و عکس رو در سرور آن آپلود کنین و لینک مستقیم آن را در اینجا وارد کنین.

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
796
دوست گرامی، طبق عکسی که قرار دادین دو ایراد مشهود به چشم میاد که دورشون رو با دایره قرمز علامت زدم. اول: طبق جهت سوکت به نظر میرسه آی سی NE555 برعکس جای گذاری شده و دوم: قطعات موجود در دایره بالایی یعنی مقاومتها و دیود 1N4148 دچار آب خوردگی و خرابی شدن و بهتره از روی برد جداشون کنین و تست کنید و در صورت نیاز تعویض کنین. در ضمن حتما از سلامت آی سی آمپلیفایر TDA2822M هم مطمئن بشین و راحت ترین راه جایگزین کردن یه نمونه نو به جای آن است. سه عدد ترانزیستور هم هست که حتما تستشان کنید. تست خازن های الکترولیت هم که یک رویه همیشگیه. طبق عکس فقط یک دیود زنر(Z1) در مدار موجوده که محل قرار گیریش در پایین - چپ و کنار دیود یکسو ساز (1N4007 (D1 و خازن الکترولیت آبی رنگی که روش نوشته NCK هست. به نظرم بقیه دیودها همگی 1N4148 هستن. اول از همه اگر برد رو شستشو بدین تا رسوبات پاک بشن هم عالی میشه.

f0h0v09pes7j.jpg

آخرین ویرایش:
راستیتش من مولتی متر حرفه ای که خازن سنج داشته باشه رو ندارم مدتی دیگه تهیه میکنم. برای همین با تست بازر تست کردم مورد اتصالی نداشت شاید ظرفیت کم شده باشه ممنوم.
برد هم دو بار شستشو دادم , به غیر از قسمت دیود زنر Z1 اون قسمت های دایره ای قرمز که علامت زدین رو قطعه عوض کردم نشد درست. بد نیست بقیه هم عوض کنم. باز هم متشکرم.

آخرین ویرایش:

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
796
اگه از قسمت پشت بورد هم عکس بذارید خوبه. اونجوری میشه بهتر نظر داد. ممکنه قلع مردگی و رسوبات آب خوردگی باعث قطعی و عدم اتصال مناسب قطعات شده باشند. در ضمن شستی فشاری زنگ پانل جلوی در و سلامت سیم کشی اون رو هم تا داخل ساختمان چک کنید.

بالا